Lampy stołowe witrażowe - Tiffany

Lampy stołowe witrażowe - Tiffany

Lampy stołowe witrażowe Tiffany wyróżniają się wyjątkowymi cechami, do których należą fantazyjne motywy i bogata kolorystyka. Są pięknymi dziełami sztuki. Nazwa lamp stołowych z witrażem Tiffany pochodzi od nazwiska Louisa Comforta Tiffany'ego, człowieka, który wymyślił ten wyjątkowy proces produkcyjny, dzięki któremu każda lampa Tiffany jest całkowicie oryginalna. Tiffany jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich przedstawicieli Art Nouveau. Lampy witrażowe Tiffany wykonane ze szkła witrażowego składają się z pojedynczych kawałków szkła witrażowego, które mają opalizujący kolor i są połączone cyną lutowniczą. Lampy te znane są z charakterystycznych trójwymiarowych motywów. Lampy stołowe witrażowe Tiffany są najbardziej rozpoznawalnym rodzajem oświetlenia.

Odkrycie szkła Favrile Tiffany'ego

Louis Comfort Tiffany był w stanie stworzyć unikalny rodzaj szkła pod koniec XIX wieku. Nazywało się ono Tiffany Favrile Glass. To szkło jest podstawą każdej witrażowej lampy Tiffany'ego i każdej lampy stołowej Tiffany'ego. Lampy te mają klosze składające się z wielu kawałków i są lutowane razem. Tiffany witrażowe lampy stołowe są unikalne klejnoty z powodu tej metody. Lampy te są uwielbiane przez wielu ludzi na całym świecie i mają wysoką wartość kolekcjonerską.

Lampy stołowe Tiffany witrażowe są wszechstronne i dekoracyjne

Podobnie jak wszystkie lampy stołowe Tiffany, witrażowe lampy stołowe Tiffany mają tę zaletę, że można je umieścić w dowolny sposób. To pozwala na różnorodność kolorów i pozwala im świecić w różnych miejscach. Lampy stołowe witrażowe Tiffany, takie jak te wykonane ze szkła witrażowego Tiffany, można znaleźć w sypialniach na stolikach nocnych. Lampy te są również popularnym dodatkiem do wyposażenia przedpokoju lub wejścia. Lampy stołowe z witrażem Tiffany są świetną opcją oświetlenia akcentującego. Są one dostępne w różnych kolorach i zapewniają ciepłe, przytulne oświetlenie. Te lampy mogą używać w połączeniu z stojącymi, ściennymi i stołowymi lampami w twój żywym pokoju. Pokój dzienny to miejsce, gdzie światło może tworzyć różne nastroje. Możesz osiągnąć ten efekt dzięki ściemnianym lampom stołowym z witrażem Tiffany'ego.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.