Lampki biurkowe

Lampki biurkowe

Co sprawia, że lampka biurkowa jest ważna?

W zasadzie to całkiem proste. Po prostu potrzebujesz więcej światła niż lampa sufitowa, aby móc pracować przy biurku.

Mózg pracuje z maksymalną wydajnością, gdy jest w pełni naładowany. Podobnie jest z naszymi oczami. Aby ich nie zawieść, musimy zapewnić im oświetlenie punktowe. Można to zrobić za pomocą lampy biurkowej.

Pozwala ona uzyskać nieoślepiające oświetlenie, które może być wykorzystywane do wspierania różnych czynności i zadań wykonywanych przy biurku. Teksty, obrazy i przedmioty będą lepiej widoczne. Mniejsze jest ryzyko wystąpienia bólów głowy i dyskomfortu, ponieważ oczy nie są tak zmęczone.

Na co należy zwrócić uwagę, używając lampy biurkowej do pracy?

Oświetlenie ogólne (np. oświetlenie punktowe (lampa biurkowa) i oświetlenie ogólne (np. lampa sufitowa) powinny się uzupełniać. Podczas pracy przy biurku ważne jest, aby nie polegać tylko na jednym z nich. Kontrastowe lub niewystarczające oświetlenie może powodować niepokój.

Poza tym...

Warto zastanowić się, jaką rolę pełni oprawa oświetleniowa. Czy stwarza ona odpowiednie warunki do relaksującego surfowania po Internecie, czy długotrwałej, wydajnej pracy?
Zastanów się nad szczegółami, które są ważne. Ściemniacz, elastyczny, regulowany klosz, a może jeszcze inne?
Lampa biurkowa powinna być zgodna z wystrojem i stylem biura lub pokoju.
Zwróć uwagę na jasność (lumeny).
Lampa musi stać stabilnie na biurku. Oznacza to, że należy upewnić się, że jest na nią wystarczająco dużo miejsca.
Aby regulowane lampy biurkowe pozostały na swoim miejscu, należy je zabezpieczyć blokadą.

Jak ustawić lampę biurkową?

Istotnym pytaniem jest: Czy piszemy lewą czy prawą ręką? To z pozoru głupie pytanie dotyczy bardzo ważnego tematu. Osoby leworęczne powinny ustawiać lampkę po lewej stronie, natomiast praworęczne po prawej.

Lampka na biurku nie powinna być ustawiona w taki sposób, aby rzucała cień na notatki lub inną pracę, którą w danym momencie wykonujemy. Lampki nie należy umieszczać bezpośrednio przed komputerem lub tabletem. Lampka powinna być umieszczona po prawej lub lewej stronie ekranu. Można ją nawet umieścić tuż obok ekranu. Klosz powinien być obrócony tak, aby lampa nie świeciła.

Czy należy wymieniać żarówki?

To, czy żarówki w lampie biurkowej należy wymieniać, zależy od posiadanego modelu.

W modelach, które mają żarówki zamontowane na stałe, nie można wymieniać diod LED. Lampy te charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami LED i niewielkimi wymiarami. Zamontowane na stałe diody LED umożliwiają filigranowy design.

Etykieta efektywności energetycznej opraw oświetleniowych, które mają na stałe zamontowane diody LED, zawiera ostrzeżenie "Nie wymieniaj żarówek LED w swojej lampie"

Lampy z żarówkami mogą mieć na etykiecie energetycznej informację, że żarówka jest kompatybilna dla następujących klas energetycznych ...". W szczegółach produktu można również znaleźć odniesienie do oprawy oświetleniowej. E27 lub E14. Łatwiej będzie Ci wybrać, czy chcesz zainstalować inny halogen czy żarówkę LED. Każda lampa, która posiada znormalizowaną oprawę, taką jak E14, E27 lub E27 może być stosowana z odpowiednią żarówką LED.

Które źródło światła jest najlepsze dla lampy biurkowej: LED czy Halogen?

Wybór żarówki do lampy biurowej, która nie zawiera diod LED, zależy od osoby. Czy warto się nad tym zastanowić? Co należy zrobić?

Możesz zaoszczędzić nawet do 60% na energii elektrycznej, jeśli porównasz ją z żarówką halogenową.
Chroń środowisko
Istnieje wiele kolorów światła do wyboru.
Ciesz się czasem pracy do 50 000 godzin.
Albo możesz iść z przestarzałą technologią halogenową. Podjęcie decyzji jest naprawdę proste!

Czyż nie?

Jaką jasność powinna mieć lampka biurkowa?

Lampa biurkowa o jasności około 200 lumenów to i tak lepiej niż żadna. Do wydajnej i długotrwałej pracy najlepsza jest lampa o jasności od 400 do 500 lumenów. Nadal jest za ciemno? Może jest za jasno. Zalecamy zainstalowanie oprawy oświetleniowej, która posiada ściemniacz. Pozwoli Ci to na dostosowanie jasności do Twoich potrzeb (sprawdź w szczegółach produktu, czy ściemniacz jest dołączony do lampy).

Należy pamiętać, że istotne jest również dobre oświetlenie ogólne. Zapobiegnie to powstawaniu nadmiernych cieni i kontrastów świetlnych. Jest to istotne, ponieważ przy niedostatecznym oświetleniu szybciej się męczymy.

Jaką barwę światła powinna mieć lampa biurkowa?

Najlepszym wyborem dla lampy biurkowej jest jasna, lekka barwa, taka jak uniwersalna biel. Jest to w przybliżeniu od 3300 do 5300 stopni Kelvina. Kolor ten sprawia, że czujemy się świeżo i aktywnie.

Jeśli ten kolor jest zbyt jasny, można wybrać białe światło dzienne (ponad 5 300 Kelwinów). Możesz odłożyć na bok wszystkie swoje dokumenty i zrelaksować się przy ciepłej bieli (poniżej 3300 kelwinów). Najlepszym rozwiązaniem jest lampka biurkowa z możliwością regulacji barwy światła.

Aby dowiedzieć się, czy dana oprawa posiada taką funkcję, należy zapoznać się z opisem przedmiotu. W razie wątpliwości nasi doradcy służą pomocą.

Jakie dodatkowe funkcje mogą oferować lampy biurkowe?

Na biurku musi być wystarczająco dużo światła. Jednak przydałoby się też kilka drobiazgów. To nie problem! Istnieje wiele opcji akcesoriów do lampek biurkowych. Informacje o tym, czy dane akcesorium jest dostępne, znajdziesz w opisie artykułu.

Możesz wybierać między:

- ściemnianymi i wygodnymi regulatorami jasności
- indywidualnie regulowana barwa światła
- regulacja wysokości
- ściemniacz dotykowy
- elastycznie regulowana głowica i korpus lampy
- zacisk, aby przymocować lampę do krawędzi biurka
- wymień żarówki na stałe żarówki LED
- pilot zdalnego sterowania
- gniazdo USB
- nowoczesna technologia ładowania smartfonów za pomocą technologii Qi

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.