Lampy stołowe

Lampy stołowe 

Dla każdej osoby znajdą się odpowiednie lampy stołowe i lampki!

Czy lampa ma być funkcjonalna czy dekoracyjna?

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór lamp stołowych na komodę lub stolik kawowy, stół, biurko, stół, stół jadalny lub stół kuchenny. Najważniejszym pytaniem, które należy zadać, jest "Czy powinna służyć celowi funkcjonalnemu lub dekoracyjnemu?". Być może jedno i drugie.

Aspekt dekoracyjny powinien być zawsze rozpatrywany w pierwszej kolejności. Istnieje wiele rodzajów lamp stołowych oświetlenia wewnętrznego.

Dodatkowe funkcje powinny być zawarte w liście, aby zapewnić, że lampa jest idealna. Ważne jest, aby rozważyć przeznaczenie lampy. Należy dokładnie przemyśleć, do czego będzie ona używana. Możesz tworzyć różne efekty świetlne, szukając adnotacji "multicolor" w szczegółach produktu.Jak znaleźć odpowiednią dla siebie lampę stołową?
Te pytania pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Jakie funkcje są najważniejsze?

Design jest równie ważny jak funkcjonalność.
Czy lampa jest kompatybilna z technologią inteligentnego domu?
Czy naprawdę potrzebuję pilota?
Czy można zmieniać barwę światła?
Ta lista pomoże Ci znaleźć idealny model lampy dla Ciebie. W razie dalszych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Poniżej znajdują się dane kontaktowe.

Jaka żarówka jest najlepsza do jakiej lampy stołowej?

Istnieją lampy stołowe z wbudowaną technologią LED, tak jak wszystkie inne lampy. Eliminuje to konieczność zastanawiania się nad źródłem światła. Istnieją modele, które można wymienić, jeśli żarówka jest uszkodzona. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje żarówek LED: żarówki energooszczędne i żarówki LED. Żarówki LED są bardzo polecane i niezwykle popularne.

Jaka jest wymagana moc dla lampy stołowej?

Obecnie wartość watowa nie jest już miarą, według której należy kupować żarówki. Wartość watowa nie jest miarą jasności, lecz zużycia energii. Żarówka LED zużywa znacznie mniej energii, aby osiągnąć taką samą jasność (do 90%) jak zwykła żarówka. Dlatego liczba watów nie może być użyta do porównania. Jasność opisywana jest w lumenach. Są one używane jako odniesienie dla strumienia świetlnego.

Jaką ilość lumenów powinna mieć lampa stołowa?

Lampa stołowa powinna mieć 300-400 lumenów. Oświetlenie strefowe jest możliwe przy strumieniu świetlnym wynoszącym co najmniej 300 lumenów. Nie chodzi o to, aby oświetlić całe pomieszczenie. Chodzi o stworzenie przytulnej atmosfery i oświetlenie akcentujące. Do wygodnego czytania książki wystarczy 300-400 lumenów. Potrzebne jest tylko przyjemne źródło światła, fotel i książka, aby się zrelaksować.

W jakim miejscu najlepiej postawić lampę stołową?

Lampę stołową można postawić na małym stoliku lub na komodzie, a nawet na parapecie. Umieszczając ją na małym stoliku, komodzie czy nawet parapecie, stworzysz wspaniałe akcenty świetlne w swoim pokoju. W przypadku osób praworęcznych lampa biurkowa powinna znajdować się po lewej stronie. Dzięki temu na biurku nie będą się pojawiały cienie.

Przy dłuższej pracy należy włączyć lampkę sufitową. Zmniejszy to kontrast pomiędzy źródłem światła a resztą pomieszczenia, a także zapobiegnie szybkiemu zmęczeniu.

Czy istnieją lampy stołowe z możliwością ściemniania?

W ten sposób można szybko stworzyć relaksującą, piękną atmosferę na wieczory. Do osiągnięcia tego efektu można wykorzystać lampy stołowe ze ściemniaczami dotykowymi. Wystarczy dotknąć lampę, a intensywność światła będzie się stopniowo zmniejszać. Można dotknąć stopy lampy, abażuru lub innych części w zależności od modelu. Ściemniacz dotykowy w oprawie Costanza von Luceplan jest na przykład ukryty za aluminiową dźwignią.

Czy lampy zaciskowe nadają się również na stół?

Przypinanie lampy do ściany to oszczędność miejsca. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy biurko ugina się pod ciężarem wielu dokumentów. Taka lampa przyda się także w innych miejscach, np. na stoliku nocnym, regale z książkami czy kuchennej półce. Tolomeo von Artemide, klasyczny model, jest dowodem na to, że takie rozwiązanie oświetleniowe sprawdza się doskonale.

Czy abażur można prać w pralce?

Materiał, z którego wykonany jest abażur, będzie miał wpływ na sposób jego czyszczenia. Na przykład abażur z poliwęglanu można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką, natomiast papierowy trzeba dokładnie wyszorować mopem do kurzu. Abażur z tkaniny można łatwo zdjąć i wyprać.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.