Lampy stojące w kształcie łuku

Lampy stojące w kształcie łuku

Oświetlenie z łukiem - nowy sposób na oświetlenie. Zawsze pojawiają się nowe rodzaje lamp, które spełniają określone potrzeby. Lampa łukowa została zaprojektowana do oświetlania stołu. Chociaż lampy wiszące i sufitowe mogą robić to samo, lampa łukowa jest w stanie oświetlić stół bez konieczności podłączania do sufitu.

Lampa ta, stworzona przez braci Castiglioni w 1962 roku jako ikona designu Arco, jest nadal używana do oświetlania stołu. Lampy Arc mogą być wykorzystywane między innymi do oświetlania fotela do czytania lub zestawu wypoczynkowego. Jest to lampa wisząca, która zwisa z sufitu, ale świeci tak jasno, że można w niej spokojnie czytać lub odpoczywać.

Jak montuje się lampę łukową?

Montaż lampy łukowej jest łatwy i zajmuje mniej czasu niż montaż lampy sufitowej. Do każdej lampy łukowej dołączona jest instrukcja montażu. Instrukcja ta zawiera informacje o tym, w jaki sposób zamontować lub podłączyć poszczególne elementy. Następnie wystarczy podłączyć wtyczkę do gniazdka, aby uzyskać nową lampę.

Jeśli po montażu lampa nie zmieści się w oprawie (lampy łukowe mają dużą rozpiętość), trzeba będzie ją zwrócić. Jest to sytuacja niekorzystna zarówno dla klienta, jak i dla sklepu. To kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed dokonaniem zakupu.

Na początek należy dokładnie zmierzyć dostępną przestrzeń. Do oświetlenia jadalni idealnie nadają się duże lampy w kształcie łuku o wysokości i szerokości co najmniej 2m. Można łatwo poruszać się wokół stołu bez obawy, że lampa będzie przeszkadzać. Do oświetlenia kącika czytelniczego zaleca się lampę o szerokości około 50 cm. Będzie ona znajdować się w pobliżu fotela lub innego miejsca do siedzenia. Wysokość lampy można dopasować do swojego ulubionego fotela. Lampę łukową można zastąpić lampą wiszącą w przypadku sufitu ze spadkiem. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak wysoko lampa będzie znajdować się przy suficie. Lampy łukowe Jakie są korzyści z zastosowania technologii LED w lampach łukowych? Wbudowane na stałe diody LED oferują standard doskonałości. Są one bezobsługowe i zużywają o 90% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Kolejną ważną cechą żarówek LED do lamp łukowych jest ich kompaktowość. Ponieważ diody LED są małe i łatwo je zintegrować z podstawą, mogą być wykonane bardzo cienko i płasko.

Wskazówka: Przy stosowaniu lamp łukowych LED należy zwrócić uwagę zarówno na oddawanie barw, jak i na barwę światła. Ciepła biel powinna być barwą światła, tzn. poniżej 3300 Kelwinów Jeśli lampa łukowa zastępuje lampę wiszącą i jest umieszczona nad stołem, oddawanie barw jest szczególnie ważne. Współczynnik oddawania barw poniżej Ra 80 zapewnia dobre oddawanie barw. Jest to wartość, którą z łatwością osiągają wysokiej jakości produkty LED.

Czy są dostępne lampy łukowe LED z możliwością ściemniania?

Istnieje wiele modeli, które wykorzystują technologię LED w ściemnianych lampach łukowych. Można ściemniać światło, aby dostosować je do swojego nastroju, a jednocześnie nadal korzystać z zalet oświetlenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że ściemniacz jest często wbudowany w przełącznik nożny. W przypadku lamp sufitowych, ściemniacz może być dostępny bezpośrednio przy stopie, ale trzeba sięgnąć do podstawy lampy.

Która lampa łukowa jest prawdziwym arcydziełem?

Lampa Arco autorstwa Achille & Piero Giacomo Castiglioni to prawdziwy klasyk, który jest dostępny w ofercie FLOS. To właśnie dzięki twórczości tych dwóch mężczyzn lampy łukowe cieszą się tak wielką popularnością. Model Arco, z podstawą i stopą z marmuru karraryjskiego, jest tak samo popularny, jak wtedy, gdy został stworzony w 1962 roku. Już wtedy projektantom udało się uchwycić pojęcie ponadczasowości.

Czy lampy w kształcie łuku nadają się do jadalni?

Jak najbardziej. W końcu to właśnie dla nich stworzono Arko.

Nie było potrzeby posiadania kolejnej lampy sufitowej lub wiszącej, która wymagałaby kolejnego podłączenia. Lampa stojąca, która oświetla stół od góry (jak lampa wisząca) nie mogła zasłaniać stołu. Musiała być w stanie poruszać się wokół stołu bez bycia blokowanym przez lampę. Lampa łukowa była wysoką, zakrzywioną lampą, która miała długą rozpiętość. Wspaniały wynalazek!

Możesz osiągnąć ten sam efekt używając lampy Arco, ale lampy o odpowiedniej wysokości i rozpiętości, która pozwoli Ci przejść pod łukiem.

Pamiętaj również o tych rzeczach przy oświetlaniu stołu w jadalni:

Przyjemny, jasny kolor ciepłej bieli o temperaturze niższej niż 3300 kelwinów, aby produkty spożywcze wyglądały atrakcyjnie, muszą mieć minimalny współczynnik oddawania barw Ra 80.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.