Lampy stojące industrialne

Lampy stojące industrialne

Industrialne lampy stojące mogą być stosowane jako uzupełnienie oświetlenia głównego, którym jest zazwyczaj oświetlenie sufitowe lub ścienne. Lampy te mają za zadanie podkreślić styl i dodać wnętrzu funkcjonalności. Postindustrialne wnętrze nie będzie kompletne bez biurka i stolika pod komputer. W takim przypadku niezastąpiona okaże się industrialna lampa stojąca. A co z kącikiem czytelniczym bez industrialnej lampy podłogowej! To koszmar!

Wracając do funkcjonalności... Industrialne lampy podłogowe mogą być wykorzystywane jako oświetlenie dekoracyjne lub boczne. Warto zainwestować w te z ruchomą głowicą. Kierunek światła można dopasować do indywidualnych potrzeb. Do takich lamp należą Provence Old Bronze od brytyjskiego Elstead Lighting, Gunnar White od polskiego producenta Azzardo oraz industrialna lampa podłogowa Ginger XL42 hiszpańskiej firmy Marset. Więcej możliwości dają industrialne lampy stojące, które są wyposażone w przełącznik ściemniający lub w regulator temperatury barwowej i ściemniania. Regulator może zmieniać barwę i natężenie światła, od chłodniejszego, gdy pracujemy, do cieplejszego, gdy się relaksujemy lub wyciszamy.

Choć industrialne lampy podłogowe są minimalistyczne i surowe, mogą być również świetną dekoracją. Te industrialne lampy stojące wykonane są ze stali nierdzewnej lub metalu, ale często mają drewniane wykończenia lub materiałowe abażury. Sprawdzą się również we wnętrzach skandynawskich lub nowoczesnych. Spójrzmy na lampę stojącą Stick F23C02 69, która posiada klosz z naturalnego drewna włoskiej firmy Fabbian. Albo oryginalny design lampy Spiral LED28 Gold. Spiral, industrialna lampa stojąca polskiej firmy Azzardo, dostępna jest z pięcioma małymi chromowanymi metalowymi kloszami. Perch H164 to biała, industrialna lampa stojąca firmy Moooi (holenderskiego producenta i dystrybutora designerskiego oświetlenia), która jest bardzo "dowcipna". Choć Perch jest lampą stojącą w stylu industrialnym, może stanowić dekorację w salonie skandynawskim lub glamour.

Jeśli brakuje Ci miejsca i nie lubisz mieć zbyt wielu rzeczy wokół siebie, możesz postawić na jednego konia. Czarna industrialna lampa podłogowa Horse Lamp, H240 holenderskiej firmy Moooi to wyjątkowa oprawa, która spełnia również kryteria "industrialnej lampy stojącej nadającej się do salonu". Horse - Moooi ewidentnie nie jest typową lampą w tym stylu. Przeważają oprawy prostsze i mniejsze. Są lampy stojące z kilkoma źródłami światła, lampy na trójnogu, lampy stojące z jednym do trzech źródeł światła, lampy industrialne z tekstylnymi i drewnianymi kloszami, a także klosze wykonane ze szkła lub metalu. W naszym sklepie MarktKraft.pl posiadamy lampy podłogowe industrialne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i form. Wszystkie wykonane są przez renomowanych projektantów oświetlenia z Europy i Polski. 

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.