Lampy stojące biurowe

Lampy stojące do biura

Spotkania mogą być wyczerpujące i czasochłonne. Kawa i przekąski mogą zaspokoić niekiedy uzasadnione pragnienie uczestników spotkania dotyczące stymulacji smakowej. Lampy stojące i sufitowe są nieodzownym bodźcem wizualnym.

Ważne jest, aby sale konferencyjne nie były przeładowane ozdobnymi gratami. Odwraca to uwagę od celu spotkania i ma negatywny wpływ na jego wynik. Uczestnicy powinni czuć się swobodnie w nowym otoczeniu, aby mogli prowadzić interesujące dyskusje i osiągać dobre wyniki. Lampy stojące i sufitowe są doskonałym uzupełnieniem tej mieszanki trzeźwości i napięcia.

Pomieszczenie, które zazwyczaj jest nudne i nieatrakcyjne, można uatrakcyjnić dodając lampy sufitowe lub designerskie lampy stojące. Od celu spotkania będzie zależało, czy lampy stojące lub sufitowe będą używane do oświetlenia roboczego, nastrojowego czy obu. Dzięki temu więcej niż jedno spotkanie z klientem może zakończyć się sukcesem. Subtelny efekt odpowiedniego oświetlenia stojącego i sufitowego może zrobić różnicę.

Równomierne i nieoślepiające oświetlenie jest niezbędne na stanowiskach pracy wyposażonych w monitory. Odblaski od nieosłoniętych lamp i odbicia jasnych powierzchni, takich jak okna lub lampy na monitorach mogą powodować zmęczenie, spadek wydajności i inne problemy zdrowotne.

Dla biurowych stanowisk pracy idealne są lampy stojące z bezpośrednią i pośrednią emisją światła. Pośrednie światło lampy oświetla sufit i daje stałe natężenie światła, dzięki czemu oświetlenie pomieszczenia jest naturalne. Bezpośrednie światło z lampy stojącej lub dodatkowych lamp biurkowych z reflektorami rastrowymi oświetla biurko, nie powodując rozpraszającego olśnienia.

Źródła światła, takie jak lampy sufitowe i lampy stanowiskowe, muszą spełniać nie tylko wymogi estetyczne i atmosferyczne, ale także funkcjonalne i ergonomiczne. Również w zakresie ergonomii wymagane są liczne regulacje i przepisy. Dotyczy to w szczególności stanowisk pracy, na których używa się monitorów. Najwięcej pracy wykonuje ludzkie oko. Monitor, klawiatura, podpórki do dokumentów oraz telefon, notatki i rozmówca to przykłady zadań, na których oczy muszą być w stanie szybko się skupić.

Słabe oświetlenie może spowodować szybki spadek zarówno wydajności, jak i zdrowia pracowników. Rozwiązania oświetleniowe, które nie rozjaśniają, równomiernie oświetlają i nie rzucają cieni, mogą temu zapobiec. Norma DIN EN 12464-1 zaleca natężenie oświetlenia na poziomie 500 luksów.

Oślepiające światło może razić w oczy i powodować bóle głowy, zmęczenie, wyższy poziom błędów i podrażnienie oczu. Lampy sufitowe i stojące muszą równomiernie rozpraszać jasne, pośrednie światło, aby nie powstawały odbicia i refleksy świetlne. Specjalny raster jest doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu. Sztuczne oświetlenie jest pod względem ergonomii lepsze niż naturalne światło dzienne. Czasami konieczne jest całkowite wyeliminowanie jasnego światła słonecznego przy stanowisku pracy z monitorem i zainstalowanie sztucznego oświetlenia. Lampy stojące i sufitowe zapewniają stałe oświetlenie wszędzie tam, gdzie słońce nadal świeci na biurko.

Pracownicy cenią sobie regulatory światła, szczególnie w biurach CAD. Dzięki nim każdy etap procesu pracy jest wspierany przez optymalne oświetlenie. Jasne i równomierne światło pada na biurko, gdy analizowane są skomplikowane rysunki techniczne. Po zakończeniu pracy monitor jest przyciemniany. Zapobiega to podrażnieniom oczu spowodowanym nadmiernym kontrastem.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.