Kinkiety pochodnie

Kinkiety pochodnie

Pochodnia ścienna często kojarzona jest z kojącym migotaniem prawdziwego płomienia. Zapewniało to ciepło i światło w romantycznych zamkowych wnętrzach. To piękny widok, ale nieprawdziwy. Choć pochodnie smołowe zapewniały ciepło i światło w średniowieczu (w zimnych, nieogrzewanych zamkach), nie tworzyły romantycznego otoczenia. Sadza i dym to tylko kilka z wielu negatywnych aspektów.

Nowoczesne pochodnie ścienne są z kolei romantyczne. Świetnie wyglądają w przytulnej przestrzeni czterech ścian i są dobrze wyprofilowane. Pokażemy Ci, jak połączyć rustykalny wystrój z nowoczesnym oświetleniem i wyposażeniem.

Czy wszystkie latarenki ścienne są zabytkowe?

Chociaż lampy ścienne mają swoje korzenie w średniowieczu, ewoluowały, stając się funkcjonalnym i atrakcyjnym elementem wystroju wnętrz. Jednak nie każda lampa ścienna, która wygląda jak pochodnia, jest nowoczesna.

Wiele elementów modeli rustykalnych wykonanych jest z żelaza i pokrytych imitacjąrustu. Choć mają one nieporęczne formy, mogą być ozdobione ornamentami lub dekoracjami, głównie w stylu średniowiecznym. Kinkiet w kształcie pochodni jest formą pośrednią. Są one zaprojektowane w nowoczesnym stylu, ale utrzymane w tradycyjnej kolorystyce czerni lub ciemnego brązu. Ten elegancki element wystroju można wykorzystać we wnętrzach, świetnie sprawdzi się w stylu dworkowym. Można również znaleźć wersje nowoczesne. Te modele wyglądają jak abstrakcyjna pochodnia ścienna. Wykonane są z chromowanego metalu i elementów z przezroczystego szkła, które nie tylko posiadają odcienie, ale również świetnie się prezentują i dają odpowiednie światło.

Wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada.

Czy możliwe jest posiadanie oświetlenia ściennego, które wygląda jak pochodnie z przełącznikiem?

Jeśli chcesz nadać swoim ścianom średniowieczny wygląd, byłoby stylowo zapalać jedną pochodnię ścienną po drugiej, przechodząc od jednej pochodni do drugiej. Dziś nie jest to dobry pomysł. Alternatywnym, bezpieczniejszym i bardziej nowoczesnym rozwiązaniem do włączania światła jest użycie przełącznika w kształcie pochodni, który znajduje się na lampie ściennej.

Większość latarek ściennych może być włączana i wyłączana za pomocą zwykłego włącznika światła. Oddzielny przełącznik daje jednak złudzenie niezależności. Dzięki temu można stworzyć niezależną wyspę światła, na którą nie mają wpływu inne źródła światła. Daje to rustykalny i nowoczesny urok.

Czy lampy ścienne, które wyglądają jak pochodnie, są dostępne z diodami LED?

Pochodnia ścienna z diodami LED może być świetnym sposobem na stworzenie rustykalnej, średniowiecznej atmosfery w Twoim rustykalnym domu. Warto przyjrzeć się temu bliżej. Stylowa żarówka świecowa LED może być włożona do każdej oprawy ściennej w kształcie pochodni, która posiada mocowanie. Żarówka ta oszczędza energię elektryczną i zapewnia ciepłe światło. Warto zaznaczyć, że emitowane przez nią światło ma barwę światła ciepłej bieli. Żarówka LED Smart Home może również zapewnić dodatkowe efekty, takie jak migotanie lub nadanie lampie rustykalnego wyglądu, który bardzo przypomina pochodnię ścienną.

Istnieją również lampy w stylu pochodni, które mają na stałe wbudowaną technologię LED. Są to lampy, w których nie można znaleźć zwykłej żarówki lub żarówki świecowej. Wszyscy zastanawiają się, skąd bierze się światło przy tak małej, chromowanej podstawie lampy. Takie "latarenki ścienne", choć świetnie wyglądają w nowoczesnym otoczeniu, niekoniecznie pasują do rustykalnego czy średniowiecznego wnętrza.

Czy pochodnia ścienna jest wykonana tylko z drewna i trzymana przez żelazne pierścienie, ale nadal jest stylowa i zapalona prawdziwym płomieniem?

Nie jest. Wszystkie czujniki dymu zareagują na tradycyjną pochodnię ścienną. Zaczną wydawać sygnały dźwiękowe, a inteligentne czujniki dymu będą również wysyłać wiadomości push.

Żarówki Smart Home mogą świecić czerwonawym blaskiem i mieć wygląd prawdziwych świec. Lampa ścienna w kształcie pochodni wygląda bardzo podobnie do prawdziwej pochodni ściennej, jeśli zdecydujemy się na model bardziej vintage, który ma korpus z rustykalnego żelaza (lub imitacji rdzy), impregnowane drewno i beżowy klosz za źródłem światła. Ale w nowoczesnym i bardziej współczesnym wydaniu. Lampa ta nie będzie jednak uruchamiać czujników dymu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.