Kinkiety LED

Kinkiety LED

Oczywiste jest, że technologia LED ma zdecydowaną przewagę nad innymi technologiami pod względem energooszczędności, trwałości i niepowtarzalnego światła. Lampy ścienne są takie same. Nowoczesne wnętrza można wyposażyć w kinkiety LED.

Lampy ścienne zostały wyniesione na nowe wyżyny przez wielu uznanych na całym świecie projektantów. Technologia oświetlenia LED okazała się ogromną pomocą. Lampy ścienne zawsze sięgają do poziomu oczu, tworząc atrakcyjne formy.

Wskazówka: Lampy ścienne z wbudowaną technologią LED można znaleźć w kategorii  "Lampa ścienna LED". Dostępne będą również lampy ścienne, które są dostarczane z źródłem światła LED. Wszystkie informacje są dostępne na etykiecie efektywności energetycznej każdego artykułu.

Lampę LED można szybko przekształcić z lampy ściennej w oprawę oświetleniową wraz ze wszystkimi jej zaletami. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią żarówkę LED.

Która lampa ścienna LED najlepiej nadaje się do jakiego pomieszczenia?

Pokój dzienny Do wyboru jest wiele stylów i form. Można również przekształcić każdą lampę ścienną z wymienną żarówką w lampę LED, stosując odpowiednią żarówkę LED.

Bardzo modne są modele w chromie i gipsie. Ponadczasowo elegancka jest okrągła lampa ścienna wykonana z opalowego szkła. Lampy mosiężne to świetny sposób na dodanie ponadczasowego stylu do pomieszczenia. Przełączniki pociągane w klasycznych modelach są bardzo eleganckie i można je włączać i wyłączać w stylowy sposób.

Modele, które są bardzo płaskie, dobrze sprawdzają się w wąskich korytarzach. Choć nie są one zbyt atrakcyjne wizualnie, zapewniają wystarczającą ilość światła, aby umożliwić zawiązanie butów i sprawdzenie lustra przed wyjściem z domu. W większych korytarzach takie ograniczenia znikają. Modele te można uczynić bardziej wypukłymi.

Nowoczesne lampy ścienne wykonane są z chromu i szkła. Klasyczny projekt lamp ściennych w kształcie żyrandola, z lub bez abażuru wokół żarówki, jest bardzo stylowy. Wygląd lampy jest bardzo elegancki, gdy jest wykonana z kryształu. Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne lampy ścienne LED mogą być jednocześnie źródłem światła i wizualnym punktem centralnym.

Te lampy ścienne LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej lampki nocnej. Lampy ścienne są używane do zapewnienia światła do orientacji i czytania, i są zwykle instalowane nad stolikami nocnymi.

Modele te powinny być odchylane, aby zapewnić możliwość czytania gazet z pozycji wyższej niż łóżko, lub powieści z większej odległości. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest włącznik na lampie. Kinkiety z przewodami podłączanymi do prądu są alternatywą w przypadku braku możliwości podłączenia do ściany przy łóżku.

Na co należy zwrócić uwagę przy stosowaniu kinkietów łazienkowych LED?

Zaraz po budziku idziesz do porannej toalety. To właśnie tam po raz pierwszy widzisz lustro, a następnie golisz się, nakładasz makijaż, myjesz twarz i ubierasz się. Byłoby wspaniale, gdyby oświetlenie łazienki było zbliżone do światła dziennego. Dobre odwzorowanie kolorów jest w tym przypadku kluczowe.

Oświetlenie lustra jest najczęstszą formą oświetlenia ściennego w łazience. Ponieważ technologia LED oferuje wiele innych korzyści, w szczególności technologię Smart Home, lampy ścienne LED zastępują tradycyjne świetlówki i podobne źródła światła.

Ważne: Instalację lamp, w tym kinkietów LED, w łazienkach powinien przeprowadzić specjalista. Jest to szczególnie ważne w łazienkach, które są w mniejszym lub większym stopniu narażone na wilgoć. W przypadku łazienkowych opraw oświetleniowych obowiązują specjalne przepisy bezpieczeństwa. Łazienka jest podzielona na strefy ochrony. Strefy te nakładają ograniczenia na ochronę lamp i inne aspekty, takie jak napięcie robocze.

Jakie są inteligentne funkcje kinkietów LED?

Systemy inteligentnego domu są obecnie rzeczywistością. Sieć domowa obejmuje również lampy. Możesz włączyć lub wyłączyć lampę ścienną w korytarzu z dowolnego miejsca.

Te funkcje można wykorzystać tylko w połączeniu z technologią LED. Technologia ta oferuje rozwiązania oświetleniowe daleko wykraczające poza możliwości innych technologii oświetleniowych. To tylko kilka z wielu funkcji, jakie oferuje dziś inteligentna technologia:

zmiana kolorów RGB, zmiana temperatury, obsługa za pomocą pilota, smartfona lub tabletu, ściemnialne źródła światła, programowalne scenariusze świetlne

Wskazówka: System inteligentnego domu PHILIPS Hue oferuje szeroką gamę funkcji. Z żarówkami i lampami tego znanego systemu możesz doświadczyć następujących funkcji, w zależności od tego, który produkt wybierzesz. iDual to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą podłączać całego domu. Produkty EasyDim są świetną opcją dla tych, którzy nie chcą tworzyć inteligentnego domu, ale nadal chcą korzystać z technologii LED z możliwością ściemniania.

Jakie są połączenia między lampami ściennymi LED?

Instalacje elektryczne powinny być zawsze wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów i zgodnie z przepisami bezpieczeństwa.

Do każdej lampy dołączona jest instrukcja bezpieczeństwa i instrukcja montażu. Przed zamontowaniem lampy należy dokładnie sprawdzić opakowanie pod kątem ewentualnych uszkodzeń lub wad.

Następnie specjalista upewni się, że podczas montażu nie zostały uszkodzone żadne ukryte przewody. Specjalista wyłączy bezpiecznik (wyłącznik nadprądowy) i upewni się, że nie zostanie on ponownie włączony. Sprawdzi multimetrem, czy na zaciskach jest napięcie. Izoluje i wkłada wszystkie przewody. Podłącza wszystkie przewody do zacisków. Sprawdza również, czy przewody uziemienia (PE), neutralny (N) i zewnętrzny przewód "fazowy" (L) są prawidłowo podłączone. Jeśli żarówka nie jest jeszcze zamontowana, można teraz zamontować lampę i żarówkę. Upewnij się, że żarówka jest prawidłowo osadzona i ponownie włącz bezpiecznik (wyłącznik nadprądowy), aby upewnić się, że działa on prawidłowo.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.