Kinkiety łazienkowe i nad lustro

Kinkiety łazienkowe i nad lustro

Oświetlenie łazienkowe jest więcej niż funkcjonalne .

Przybudówka była miłym wspomnieniem naszych pradziadków i dziadków. Łazienka? Przez niektórych uważana była za luksus. Obecnie łazienka stała się przestrzenią życiową, równorzędną z resztą domu i miejscem, w którym można się zrelaksować. Czas pomyśleć o projektowaniu oświetlenia!

Jakiego rodzaju lampy są potrzebne w łazience?

Lampa sufitowa może być używana w każdej sytuacji - jest to tzw. oświetlenie ogólne i wystarczy, abyś mógł wziąć szybki prysznic. Więcej będziesz potrzebować do precyzyjnego nakładania tuszu do rzęs czy golenia. Oświetlenie lustra jest idealnym rozwiązaniem. Przy lustrzanym oświetleniu możesz nawet wziąć relaksującą kąpiel. Jasne oświetlenie wyglądałoby zupełnie nieodpowiednio. Ciepłe akcenty świetlne są idealne dla tych chwil ciszy i spokoju, lub przyciemnione źródła światła.

To jest to:

Lampa sufitowa, lampa ścienna lub wpuszczane źródło światła to wszystko, czego będziesz potrzebować, aby posortować pranie, wziąć szybki prysznic lub ubrać się. Kinkiet łazienkowy umieszczony nad lustrem może być użyty do przycięcia włosów lub regulacji brwi. Ściemniacz może być użyty do zmiękczenia oświetlenia w Twojej prywatnej przestrzeni wellness. oświetlenie łazienkowe oświetlenie łazienkowe oświetlenie łazienkowe Jak prawidłowo zainstalować oświetlenie lustra O wiele skuteczniej jest stosować makijaż, który wygląda świetnie w łazience, niż w świetle dziennym. Jak idealnie zadbana twarz może wyglądać niechlujnie, skoro nie jest? To może być znak, że Twoje lustro łazienkowe nie jest dobrze oświetlone.

Ważne:

Lustro powinno być równomiernie oświetlone. Nic nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem, oprócz Twojego odbicia. Dobrze sprawdzi się jedna oprawa oświetleniowa nad lustrem, a dwie po obu jego stronach. Najlepiej, aby tego typu lampa była wykonana ze szkła satynowego lub opalowego. Inną opcją jest lampa łazienkowa z osłoną, która kieruje światło na lustro. Lampa łazienkowa z osłoną, która kieruje światło na lustro jest inną opcją. Jeszcze większą elastyczność oferują dodatkowe, odchylane kinkiety łazienkowe. oświetlenie łazienkowe Istnieje wiele sposobów na zainstalowanie i obsługę oświetlenia lustra. Istnieje wiele sposobów na przymocowanie oświetlenia lustra. Niektóre są stałe z zaciskami, wtyczkami, niektóre z przyssawkami i niektóre są przykręcone do ściany. Konstrukcja oświetlenia lustra określi, czy można je włączyć lub wyłączyć za pomocą przełącznika ściennego lub przełącznika lampy. Można też sterować nimi zdalnie. Możesz mieć łazienkowe lampy ścienne z wbudowanymi gniazdami, ponieważ nigdy nie ma wystarczająco dużo gniazd wtykowych. Jest to świetny sposób na podłączenie suszarki do włosów.

Jak długa powinna być lampa nad lustrem?

Oświetlenie pośrednie to takie, w którym światło pada w dół, w górę i w dół. To sprawia, że jest ono prawie tak duże jak lustro. W żadnym wypadku nie większe. Dzięki temu oświetlenie lustra będzie równomiernie rozłożone. Lepsze mogą być mniejsze lampy, które świecą światłem w głąb pomieszczenia. Na wybór wielkości lampy ma wpływ design i indywidualne preferencje oświetleniowe.

Neutralna czy ciepła biel - która barwa światła jest najlepsza dla Twojej łazienki?

Wszystko zależy od tego, czy chcesz się zrelaksować w gorącej kąpieli z pianą, czy nałożyć szminkę przed wyjściem do pracy. W tym drugim przypadku zalecamy neutralne oświetlenie o uniwersalnie białej barwie i temperaturze pomiędzy 3300 a 5300 Kelwinów. Ciepłe białe światło o temperaturze poniżej 3300 kelwinów jest najlepsze do mycia zębów przed pójściem spać.

Jaką ilość watów lub lumenów powinna mieć lampa łazienkowa?

Uwaga: Waty odnoszą się do energii zużywanej przez lampę, a lumeny do strumienia świetlnego. Wartość ta jest kluczowa przy porównywaniu jasności źródeł światła. Jasność oświetlenia łazienkowego jest ostatecznie kwestią osobistego gustu. Skontaktuj się z nami poniżej, aby uzyskać pomoc dotyczącą konkretnego zastosowania.

Czy oświetlenie łazienkowe ma funkcję zmiany koloru?

Odpowiednie oświetlenie to najlepszy sposób na stworzenie prywatnej oazy dobrego samopoczucia. Wielokolorowe lampy są obecnie dostępne w szerokiej gamie. Produkty PHILIPS Hue oferują 16 milionów opcji kolorystycznych. Dzięki temu możesz za każdym razem brać kąpiel w innym kolorze. Nie oznacza to jednak, że na jasną iluminację trzeba będzie czekać w kolejce przed łazienką.

System może zainstalować tylko specjalista.

To nie jest miejsce na naukę majsterkowania. Pojęcia "pomieszczenie z dopływem wody" i "pomieszczenie o podwyższonej wilgotności" są jednoznaczne: łazienka to miejsce do chlapania, chlapania i parowania. W przypadku instalacji oświetleniowych obowiązują specjalne przepisy. Przepisy te są najczęściej stosowane przez elektryków.

Jaki stopień ochrony jest wymagany dla każdego obszaru?

Łazienki są często mokre, dlatego należy przestrzegać specjalnych zasad bezpieczeństwa dla lamp. Przepisy te są wyszczególnione w normie DIN VDE-0100 część 701, której powinni przestrzegać wszyscy wykwalifikowani elektrycy. Należy pamiętać, że przepisy te dzielą łazienkę na strefy, w których muszą być zainstalowane lampy o różnych stopniach ochrony.

Odległość oprawy oświetleniowej od prysznica określa stopień ochrony. Modele od IP65 wzwyż powinny być umieszczane bezpośrednio nad wanną i prysznicem. Wartość ta będzie tym niższa, im dalej znajduje się od stref wilgotności. W niektórych miejscach odpowiednie mogą być również lampy bez określonego stopnia ochrony. Rozumie to elektryk, któremu powierzono ich instalację.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.