Kinkiety do pokoju dziecięcego

Kinkiety do pokoju dziecięcego

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lamp ściennych do pokoju dziecka?

Możesz wybierać spośród wielu różnych lamp ściennych, w tym zwierząt, kolorowych samochodów i fascynujących scen z kosmosu. Przy wyborze lamp do pokoju dziecięcego ważne są środki ostrożności.

Należy regularnie sprawdzać gniazda wtykowe i kable, aby upewnić się, że nie są uszkodzone. Unikaj dotykania rozgrzanych źródeł światła. Aby stworzyć przytulną atmosferę, nie należy używać ręczników lub papieru do dekoracji lamp. Stwarza to zagrożenie pożarowe. Unikaj szklanych kinkietów, ponieważ mogą one pęknąć podczas zabawy.

Jaka żarówka jest najlepsza do lampy ściennej dla dzieci?

Używaj tylko nietłukących się plastikowych żarówek, aby mieć pewność, że dzieci nie połkną metalu lub szkła. Unikaj używania żarówek energooszczędnych w pokojach dziecięcych, ponieważ mogą one zawierać rtęć, która może zostać uwolniona w razie przypadkowego stłuczenia.

W pokojach dziecięcych powinno być ciepłe i przyjemne światło. Używaj żarówek o ciepłej białej barwie światła i temperaturze około 2700 Kelwinów. Poza tym, dzieci uwielbiają kolory! Dzieci uwielbiają się przebierać i malować. Aby uzyskać optymalne oddawanie barw, źródła światła muszą mieć wskaźnik oddawania barw co najmniej Ra 80.

Żarówki LED są najlepszym źródłem światła do sypialni dziecięcej. Żarówki LED są energooszczędne, można je włączać i wyłączać, a ponadto są odporne na wyłączniki, więc częste włączanie nie stanowi problemu.

Jaką jasność powinny mieć lampy ścienne w pokojach dziecięcych?

Wszystko zależy od tego, do czego lampa ścienna jest używana i jak została zaprojektowana. Jeżeli lampa ma służyć do oświetlenia ogólnego lub do oświetlenia konkretnego miejsca w pomieszczeniu, zaleca się żarówkę, która wytwarza strumień świetlny o wartości co najmniej 400 lumenów. Lampa, która wytwarza mniejszą ilość lumenów będzie wystarczająca, jeśli lampa ma służyć celom dekoracyjnym lub jako lampka nocna.

Emisja światła, barwa światła, wielkość i kolor ścian mają wpływ na efekt świetlny. Dlatego trudno jest dokładnie określić, ile światła powinno być użyte w pokoju dziecka. Żarówka o mocy 40 W wytwarza 400 lumenów, a żarówka o mocy 60 W około 800 lumenów. Nowoczesne żarówki LED powinny być brane pod uwagę, ponieważ mają strumień świetlny wyrażony w lumenach.

Czy istnieje lampa ścienna dla dzieci, która ma wtyczkę?

Lampa ścienna dla dzieci z wtyczką jest opcją, jeśli nie ma żadnych stałych połączeń elektrycznych. Lampy te można włączyć lub wyłączyć za pomocą przełącznika na kablu lub w lampie.

Ten rodzaj lampki nocnej dla dzieci jest prosty do zamontowania na ścianie i podłączenia do gniazdka. Szczególnie ważne jest sprawdzenie gniazdka i przewodu zasilającego w lampach ściennych typu plug-in.

Na jakiej wysokości należy zawiesić lampę ścienną w pokoju dziecka?

W salonie najlepiej jest umieścić lampę ścienną nieco wyżej niż na wysokości oczu. ok. 1,70 m - 1,80 m. W pokoju dziecięcym ważne jest jednak, aby żarówka nie świeciła w żadnej pozycji, czy to siedzącej, stojącej, czy leżącej.

Wiele produktów ma w zestawie klosz lub abażur, który redukuje lub eliminuje odblaski. Wysokość montażu można również regulować.

Lampki nocne dla dzieci ułatwiają zasypianie Montowana w gniazdku lampka nocna dla dzieci jest idealnym uzupełnieniem oświetlenia w pokoju dziecka. Włączone światło górne może zaburzać rytm snu lub pobudzać do czuwania. Lampki nocne są przydatne dla orientacji i bezpieczeństwa.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.