Kinkiety

Kinkiety

Lampy ścienne - oświetlenie ścienne, które w wyjątkowy sposób dekoruje wnętrze.

Lampa ścienna może być stosowana zamiast lampy sufitowej. Lampy ścienne dodają przestrzeni światła i jasności. Prawidłowo zamontowana lampa ścienna będzie zawsze w polu widzenia użytkownika. Dlatego w przeciwieństwie do lampy sufitowej, która przyciąga znacznie mniej uwagi, lampa ścienna jest również dekoracyjna.

W Sklepie MarktKraft.pl można znaleźć pomocne wskazówki dotyczące montażu i doboru lamp ściennych.

Jak wybrać najlepszą lampę ścienną?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad pomieszczeniem, do którego szukamy lampy ściennej oraz zastosowaniami, w jakich będzie ona wykorzystywana. Istnieją dekoracyjne lampy ścienne. Niektóre lampy ścienne są niesamowitymi dziełami sztuki designerskiej. Lampy te są emitujące światło, co oznacza, że oświetlenie jest integralną częścią całego projektu. Jednak samo oświetlenie odgrywa drugorzędną funkcję. Kinkiety mogą być używane do oświetlania konkretnego obszaru lub zapewnienia niezależnego oświetlenia kuchni.

Ważne jest, aby podjąć właściwą decyzję.

Na wygląd wnętrza lampy ścienne mogą wpływać na dwa sposoby. Jeden z nich to design obudowy, a drugi to modelowanie światła. Na przykład modelowane światło rozchodzi się w górę lub w dół za pomocą stożków świetlnych o określonej strukturze. Jest to świetny sposób na stworzenie wyglądu salonów, jadalni i innych pomieszczeń. Nie różni się to również od oświetlenia stosowanego w restauracjach i lobby hotelowych.

Istotne jest, aby określić, jaki rodzaj wystroju wnętrza chcesz, aby lampa ścienna pasuje, jeśli chodzi o zmianę wyglądu obudowy lampy ściennej. Lampy ścienne mogą być proste lub nowoczesne, lub mogą działać jako punkt centralny w pokoju. Ważne jest, aby wybrać najlepszy model lampy ściennej.

Pytanie brzmi: Co jest naprawdę potrzebne?

Ogólne oświetlenie za pomocą lamp ściennych Jasne kinkiety, które mają dużo lumenów i nie mają przyłączy sufitowych, są świetnym wyborem dla podstawowej jasności. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się lampy ścienne z kierunkiem świecenia lub emitujące światło w górę i w dół. Światło jest wtedy odbijane do pomieszczenia i rozpraszane. Jest to światło pośrednie.

Ważne jest, aby ściany były jasne, ponieważ ciemne kolory "pochłaniają" światło.

Dla określonych obszarów, lampy ścienne Obejmuje to lampy ścienne z punktami, jak również lampy obrazowe. Spoty mogą zastąpić lampkę nocną, oświetlić szafki, przytulne fotele itp. Lampy obrazowe mogą służyć do podświetlania ścian ze zdjęciami z wakacji lub do ekspozycji obrazów. Jednak w żadnym z tych przypadków nie chodzi nam o uzyskanie podstawowej jasności w pomieszczeniu.

Na jakiej wysokości powinny być zawieszone lampy ścienne?

Nie należy patrzeć bezpośrednio na źródło światła. W przeciwnym razie można zostać oślepionym. To może być bardzo uciążliwe! Najlepiej zamontować lampę na szczycie ściany, jeśli ma ona wylot światła skierowany w górę lub w dół. na poziomie oczu.

Lampa będzie bardziej widoczna w pokoju. Znana lampa designerska natychmiast wywoła rozmowę wśród przyjaciół i znajomych.

Pamiętaj, że jeśli siedzisz w pobliżu lampy, nie jest zalecane, abyś mógł oglądać źródło światła bezpośrednio z miejsca siedzącego. Sytuacja oświetleniowa w pomieszczeniu pomoże Ci wybrać odpowiednią lampę i jej rozmieszczenie.

Istnieją lampy ścienne, które nie oślepiają, takie jak te z satynowymi kloszami. Klosz ten zakrywa źródło światła na tyle, aby nie oślepiało, ale nie za bardzo. Klosz ten jest idealny do opraw LED i oświetlenia lustra w łazience.

Jak montuje się lampy ścienne?

Lampa ścienna nie powinna być montowana tak, aby była widoczna z dołu lub z góry. Wysokości montażowe wynoszące około. Możliwość oślepiania jest prawie wyeliminowana, jeśli wysokość montażu jest mniejsza niż 5 cm nad poziomem oczu. Wysokość montażu wynosi zazwyczaj od 1,70 m do 1,80 m.

W przypadku próby samodzielnego montażu należy zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi i uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa. Zaleca się, aby instalacja została wykonana przez wykwalifikowanego elektryka. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Co zrobić, jeśli lampa jest tylko lampą z wtyczką i kablem?

Należy przymocować ją do ściany. Jeśli nie ma przyłącza elektrycznego lub jego instalacja jest niemożliwa, można zastosować lampy ścienne z wtyczką. Na przykład w wynajmowanym mieszkaniu nie można modyfikować okablowania. Dozwolone jest wywiercenie kilku otworów potrzebnych do zamocowania lampy z kablem i wtyczką.

Co zrobić, gdy lampa jest montowana na suficie?

Lampy ścienne mogą być montowane do sufitu lub na ścianie. Informacja ta jest zawsze zawarta w opisie produktu na MarktKraft.pl. Każdy produkt jest inny. Jeśli klosz lampy ściennej nie jest stabilny po zamontowaniu, to nawet najdroższe lampy ścienne nie będą działać.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.