Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wewnętrzne

Dla pięknych projektów oświetlenia, oświetlenia wnętrz Ciemność i dyskomfort może być spowodowany przez ciemny pokój. Dobre oświetlenie wnętrza jest niezbędne, aby nie spędzić nocy w ciemności. Należy pamiętać, że oświetlenie to nie tylko rozjaśnianie przestrzeni. Lampy zapewniają również dobrą orientację. Zmniejszają napięcie i zmęczenie oczu podczas uprawiania hobby. Tworzą spokojną atmosferę i dzielą przestrzeń na wyraźne strefy świetlne.

Jak zaaranżować oświetlenie we wnętrzu? Ważny jest atrakcyjny design, nowoczesna technika oświetleniowa i różne źródła światła. Warto też wykazać się odrobiną kreatywności przy projektowaniu wymarzonego oświetlenia.

Jakie są najlepsze lampy do wnętrz? Aby maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni, nie trzeba być projektantem oświetlenia. Należy mieć świadomość, że w pomieszczeniu dostępnych jest wiele źródeł światła, a nie tylko jedna, centralnie zamontowana lampa sufitowa.

Te lampy pokojowe są...

Lampy sufitowe są tym, co oświetla całe pomieszczenie i określane są mianem oświetlenia głównego. Lampy wiszące są świetne do wizualnego dzielenia przestrzeni i mogą być widoczne z oczu. Lampy ścienne to świetny sposób na rozjaśnienie przestrzeni i dodanie elementu inscenizacji. Istnieje wiele opcji dla lamp stojących. Wszystkie z nich poprawiają jasność dla hobby, takich jak szycie, czytanie, lub po prostu leżakowanie na kanapie. Lampy stołowe mogą być używane jako dodatkowe źródła światła lub przedmioty dekoracyjne. Mogą być umieszczone na stole, lub na komodzie i zapewniają akcenty świetlne w pokoju. Żyrandole mogą być używane zarówno w willach, jak i w mieszkaniach, jeśli są odpowiedniej wielkości. Mogą one dodać piękny wygląd do każdego pomieszczenia, podobnie jak lampy wiszące. Oprawy wpuszczane mogą być rozwiązaniem oszczędzającym miejsce na oświetlenie. Zapewniają one dużą jasność w pomieszczeniu, jeśli są odpowiednio rozmieszczone. Reflektory punktowe lub reflektory punktowe Lampy te podkreślają określone obszary wnętrza lub oświetlają całą przestrzeń jako wielopunktowe reflektory sufitowe. Systemy szynowe oferują najbardziej elastyczne rozwiązania oświetleniowe na rynku. Choć wymagają planowania, efekt końcowy jest niepowtarzalny. Jakie lampy są najlepsze do jakich pomieszczeń?

Teraz jest już jasne, że istnieje wiele innych modeli niż lampa sufitowa. Następnym krokiem jest określenie, gdzie każdy model powinien być eksponowany. Istnieją dwa rodzaje źródeł światła:

Oświetlenie ogólne to system oświetlenia ogólnego, który zapewnia ogólną jasność w pomieszczeniu. Oświetlenie strefowe to oświetlenie kierunkowe, które zapewnia oświetlenie konkretnych obszarów, np. biurka. Oświetlenie akcentujące to forma oświetlenia dekoracyjnego, które dodaje charakteru przestrzeni, np. za pomocą świecących figur i taśm LED. Dobre planowanie oświetlenia zapewnia, że każdy obszar ma wystarczającą ilość światła, aby umożliwić wykonywanie zadań wymagających intensywnego wzroku. Dotyczy to takich czynności, jak szydełkowanie lub praca biurowa z dokumentami.

Pokój dzienny Lampy sufitowe, lampy wiszące i żyrandole to dobre opcje dla oświetlenia ogólnego. Lampy sufitowe mogą być umieszczone w pobliżu sofy lub przy lampach łukowych. W ten sposób powstaje oświetlenie strefowe. Wspaniałe akcenty świetlne można stworzyć na przykład za pomocą pasków LED sterowanych smartfonem.

Jadalnia Lampy ścienne zapewniają oświetlenie ogólne. Lampa wisząca umieszczona nad stołem znajduje się w centralnej części pomieszczenia. Tworzy ona piękne oświetlenie strefowe. Na przykład w witrynie usługowej zastosowano paski LED w celu dodania akcentów świetlnych.

Kuchnia Lampy sufitowe i oprawy wpuszczane świetnie nadają się do oświetlenia ogólnego w kuchni. Powinny być one uzupełnione odpowiednim oświetleniem strefowym, szczególnie w przypadku blatów roboczych pod szafkami kuchennymi. Oświetlenie to jest często stosowane jako podszafkowe i wpuszczane. Kuchnie rzadko wyposażone są w oświetlenie akcentujące.

Sypialnia Lampy sufitowe z tekstylnymi kloszami tworzą przytulną atmosferę w sypialniach. Lampka nocna to świetny sposób na zapewnienie oświetlenia miejsca do wieczornego czytania. Oświetlenie akcentujące jest popularnym wyborem w sypialni.

Łazienka Lampy sufitowe i oprawy wpuszczane to najczęstszy sposób tworzenia głównego oświetlenia w łazience. Kinkiety łazienkowe umieszczone nad lustrem zapewniają idealne oświetlenie do makijażu i golenia. Oświetlenie akcentujące może być używane tylko przez lampy dekoracyjne, które są odpowiednie do ochrony przed wilgocią i ciałami obcymi. Podczas instalowania jakichkolwiek innych lamp należy wziąć to pod uwagę!

Nasz zespół doradców służy fachową i kompetentną poradą. Zadzwoń do nas pod podany niżej numer lub wypełnij formularz kontaktowy.

Przedpokój Lampy sufitowe o prostym, dyskretnym wzornictwie są doskonałym sposobem na oświetlenie wąskich korytarzy. Lampy sufitowe z czujnikami ruchu są ekonomiczną i wygodną opcją dla klatek schodowych. W korytarzu oświetlenie akcentujące i obszarowe odgrywa drugorzędną rolę. Lampka przy lustrze pomoże Ci sprawdzić swój wygląd przed wyjściem z domu.

Czy diody LED to najlepsza technologia do oświetlania pomieszczeń? Tak! Żarówki LED są jednym z najbardziej opłacalnych i wszechstronnych źródeł światła. Można je znaleźć we wszystkich możliwych wersjach, od żarówki filamentowej, przez żarówkę LED w kształcie płomienia, po żarówkę Smart Home. Mogą być montowane w starszych oprawach. Są trwalsze od tradycyjnych żarówek i znacznie bardziej wydajne.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze źródło światła LED do Twoich lamp wewnętrznych

Ciepłobiałe źródła światła LED tworzą relaksującą atmosferę. Powinny być stosowane tam, gdzie wymagana jest przytulność. Ciepła biel to idealna temperatura dla sypialni, salonów i innych pomieszczeń, które wymagają relaksu. W lampach biurkowych najlepiej sprawdzają się żarówki LED o uniwersalnej, białej temperaturze światła. Żarówki te zapewniają optymalne oświetlenie, które pozwala na koncentrację i może zwiększyć skupienie. Doskonałym wyborem są również żarówki łazienkowe emitujące światło o barwie światła uniwersalnej bieli. Współczynnik oddawania barw powinien wynosić co najmniej Ra 80. Kolory, które są niższe niż Ra 80, nie będą dokładnie odwzorowane, co może mieć negatywny wpływ na wygląd potraw i ubrań w sypialni. Wskazówka dotycząca ściemniania Ściemniane oświetlenie jest niezbędne w salonie i sypialni, a także w jadalni. Pomaga ono stworzyć odpowiednią atmosferę. Nie wszystkie żarówki LED mogą być ściemniane, dlatego Markt Kraft oferuje osobną kategorię ze ściemnialnymi źródłami światła LED. Technologia EasyDim jest szczególnie przydatna w salonach. W tym przypadku nie jest konieczne dodawanie dodatkowych ściemniaczy, ponieważ lampa posiada już odpowiednią zintegrowaną technologię. Przełącznik można aktywować za pomocą podwójnego kliknięcia.

Jak mogę zainstalować oświetlenie Smart Home w moim salonie? Nowoczesne oświetlenie pokojowe musi robić coś więcej niż tylko włączać się i wyłączać. Są one integralną częścią sieci domowej w nowoczesnych inteligentnych domach. Jest to świetny pomysł, jeśli wziąć pod uwagę nieskończone dostosowywanie opcji oświetlenia i inne opcje, takie jak symulowana obecność podczas świąt.

Można zakupić dowolny zestaw startowy z któregokolwiek ze znanych systemów, takich jak Osram Smart+, WiZ, czy pionierski PHILIPS Hue. System oświetlenia iDual może być stosowany bez użycia sieci WLAN. Oprawy kompatybilne z ZigBee mogą być również zintegrowane z istniejącymi systemami Smart Home.

Zainstaluj aplikację, aby sterować swoim oświetleniem za pomocą smartfona.

Jakie są specjalizacje oświetlenia wnętrz? Oświetlenie wewnętrzne jest bardziej niezależne od poziomu ochrony i innych czynników niż lampy zewnętrzne. Lampa wewnętrzna jest poszukiwanym przedmiotem z tego powodu oraz nieskończonej kreatywności, a także nowych, kompaktowych technologii oświetleniowych, takich jak LED. Ponad 100 lat doświadczenia, światowej sławy architekci i wiele młodych talentów tworzą kolorową mozaikę lamp wewnętrznych!

Oto kilka sposobów, aby się zainspirować

Charakterystyczne lampy Artemide, które można znaleźć w pokojach wielu luksusowych hoteli, są efektownym dodatkiem do hotelowego wnętrza. Skandynawski urok od Louis Poulsen i Northern FLOS to światowej sławy marka designerskich lamp, takich jak te, które można zobaczyć w hollywoodzkich filmach. TECNOLUMEN stworzył historyczne repliki, które wnoszą odrobinę historii Bauhausu do czterech ścian. Ingo Maurer jest kreatywnym twórcą lamp, który nie musi trzymać się żadnej konkretnej konwencji. Więcej znanych marek można znaleźć w kategorii marki.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.