Żarówki LED GU10

Co to jest LED GU10?

Nowoczesna alternatywa dla wysokonapięciowych żarówek halogenowych GU10, lampa LED GU10 jest lepszą opcją. Oryginalny wygląd żarówki reflektorowej został zachowany przy przejściu na nową technologię. Standardowy rozstaw trzpieni wynoszący 10 mm pozostał niezmieniony, podobnie jak mocowanie bagnetowe. Mocowanie bagnetowe, w którym okrągłe trzpienie wkłada się do oprawy i lekko obraca w celu ich zamocowania, pozostało niezmienione. Żarówka halogenowa GU10 jest tak popularna, ponieważ można ją podłączyć bezpośrednio do sieci 230 V bez konieczności stosowania transformatora. W ten sam sposób dostępny jest również wariant LED.

Gdzie można stosować żarówki LED GU10?

Żarówki LED GU10 dzięki swoim właściwościom odblaskowym mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków do oświetlenia kierunkowego. Żarówki te można znaleźć w lampach sufitowych, kinkietach i systemach szynowych. Dostępne są również w lampach podłogowych, lampach wiszących, lampach stołowych, lampach podłogowych, lampach sufitowych i wielopunktowych lampach sufitowych. Żarówki te można również znaleźć na zewnątrz w lampach z oprawą naziemną lub kinkietach. GU10, podobnie jak E27 i E14 jest podstawowym gwintem, który może być stosowany w wielu typach opraw oświetleniowych.

Istnieje możliwość wymiany żarówek na żarówki LED.
Jest to tak proste, jak wymiana tradycyjnej żarówki. Tradycyjne żarówki można łatwo wymienić we wszystkich oprawach, które mają gwint.

Czy żarówka LED GU10 jest oszczędna?

Żarówka LED GU10 może być stosowana jako zamiennik żarówek halogenowych, ale również je ulepsza. W porównaniu do żarówek halogenowych GU10, miały one krótką żywotność i zużywały dużo więcej energii. Wytwarzały również dużo ciepła.

Żarówki LED są energooszczędne i mają niższe koszty eksploatacji. Przykład: 50-watowa żarówka halogenowa może być zastąpiona 5-watową LED (w zależności od produktu), co daje 90% oszczędności i jest ekonomiczne zarówno dla użytku prywatnego, jak i komercyjnego.

Dodatkowo, diody LED są trwałe i mogą natychmiast osiągnąć 100% jasności, tak jak żarówki halogenowe.

Czy żarówki LED GU10 są szkodliwe dla moich oczu?

Zbyt duża jasność lub niewłaściwy kolor mogą powodować postrzeganie zbyt jasnego światła. Dostępnych jest wiele opcji, dzięki czemu łatwiej jest dobrać żarówkę do swoich potrzeb. Jest to ogromna zaleta w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

Zwróć uwagę na te rzeczy podczas zakupów

Lumeny = jasność
Barwa światła w Kelwinach
Kąt wiązki światła zależy od modelu.
Żarówki LED zużywają mniej energii (watów), aby osiągnąć ten sam poziom jasności, co żarówka halogenowa. Dlatego wat nie jest właściwą wartością porównawczą. Duża liczba watów LED może skutkować jasnym światłem.

Dzięki żarówkom halogenowym przyzwyczailiśmy się do ciepłego, białego światła. Inne kolory światła często wydają nam się zbyt jasne lub zimne. Przed zakupem należy koniecznie sprawdzić temperaturę barwową żarówek LED GU10.

Pomieszczenia mieszkalne można ocieplić, stosując temperaturę barwową poniżej 3300 Kelwinów (ciepła biel).
Biel uniwersalna (temperatura barwowa pomiędzy 5300 a 3300 Kelwinów) np. w biurze domowym
Światło dzienne (temperatura barwowa powyżej 5300 Kelwinów) np. piwnica
Kąt wiązki światła w reflektorach GU10 różni się w zależności od produktu. Jednak żarówki GU10 mogą wytwarzać zarówno wąskie, jak i szerokie wiązki światła. Jeżeli przy zakupie szukacie Państwo podobnego kąta wiązki, jak np. B. 40deg.

Czy dostępne są inteligentne żarówki LED GU10?

Inteligentne źródła światła można znaleźć tylko w technologii oświetleniowej LED. Istnieje wiele inteligentnych źródeł światła, również wśród żarówek LED GU10. Można je zintegrować z inteligentnym domem i sterować nimi za pomocą smartfona.

W zależności od zastosowanego produktu użytkownik może mieć do dyspozycji różne temperatury barwowe, dzięki czemu może używać tego samego źródła światła zarówno do pracy, jak i do celów osobistych.

Inteligentne żarówki mogą być przyciemniane, a nawet zmieniać kolor. Nawet przy częstym korzystaniu z tych funkcji, wysoka odporność diody LED na przełączanie nie zmniejsza jej żywotności.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.