Żarówki LED E27

Żarówki LED E27 mogą być praktyczne, wydajne, nowoczesne i przyjazne dla środowiska. Mają również nostalgiczny urok. Są tam tylko dlatego, że tradycyjna żarówka odeszła, a lampy E27 przetrwały. Lampy te powinny zostać zamienione na technologię LED. Takie jest przeznaczenie żarówek LED E27, znanych również jako retrofity.

Co tak naprawdę oznacza E27?

Thomas Alva Edison jest wynalazcą podstawy E. E27 to jeden z dwóch standardowych gwintów dla tradycyjnych żarówek. Gwint E14 jest drugim. Do czego odnosi się liczba 27? Ta liczba to średnica gwintu w milimetrach.

Jaki jest rozmiar żarówek LED E27?

Szczegóły produktu zawierają informacje o długości i średnicy elementu. Rozmiary mogą się różnić w zależności od modelu. Na przykład klasyczny kształt żarówki nie może być porównywany z kształtem żarówki świecowej. Najlepiej sprawdzić wymiary żarówki przed umieszczeniem jej w swojej lampie.

Jakiej mocy potrzebuje żarówka LED E27?

W przypadku tradycyjnych żarówek trzeba było uważać na moc. Standardem były żarówki 60-watowe. Żarówki 60-watowe nie są już standardem. Chociaż moc jest wyrażana w watach, nie nadaje się do porównania. Stare żarówki można porównać z nowymi żarówkami LED wyłącznie na podstawie ich strumienia świetlnego. Na przykład 60-watowa żarówka ma strumień świetlny 806 lumenów.

Trudno jest pozbyć się starych nawyków. Dlatego często mówimy, że "z watami wszystko było prostsze". Nasza rada: Aby ułatwić wybór odpowiedniej żarówki tym, którzy nadal myślą w kategoriach 25, 40 lub 60 watów, oferujemy w naszym sklepie wartości porównawcze, które odnoszą się do tradycyjnych żarówek. Wartości te można znaleźć również na opakowaniu.

Dlaczego żarówka LED E27 tak bardzo brzęczy?

Żarówki żarowe mogą brzęczeć z wielu powodów. Być może żarówka nie jest kompatybilna ze ściemniaczem, lub żarówka LED nie posiada funkcji ściemniania.

Ważne jest, aby wiedzieć, że żarówki bez funkcji ściemniania nie powinny być używane ze ściemniaczem. Zarówno żarówka, jak i funkcja ściemniania ściemniacza mogą ulec uszkodzeniu. Nasi doradcy chętnie doradzą Państwu najlepszy ściemniacz do żarówek z funkcją ściemniania. Prosimy o kontakt telefoniczny pod podanym niżej numerem.

Czy można kupić żarówki LED E27 ściemnialne w formie nieściemnialnej?

Chcesz, aby wszystko było proste i łatwe, bez zbędnych dodatków. Możesz ściemniać swoje żarówki za pomocą zwykłego przełącznika ściennego. To dlatego, że potrzebny jest tylko przełącznik, a nie ściemniacz. Jeżeli ściemniacz jest już zainstalowany, wystarczy zastąpić go przełącznikiem. Wskazówka: Zalecane są żarówki Philips SceneSwitch. Możesz również użyć przełącznika światła do ściemniania światła i zmiany jego koloru.

Jaki kąt wiązki powinna mieć żarówka?

Wiele osób zastanawia się, jaka powinna być wielkość stożka świetlnego żarówki. Istnieją trzy główne kąty wiązki światła, które można wykorzystać do różnych zastosowań.

-wąski: Do punktowego oświetlania rzeźb i obrazów
-średni: Do oświetlania określonych obszarów w pomieszczeniu
-duży: Do oświetlenia ogólnego w pomieszczeniach mieszkalnych
Wskazówka: Ważna jest również odległość między źródłem światła (lub obiektem) a obiektem. Im większy jest krąg światła, tym dalej znajduje się on od źródła.

Jaka jest najjaśniejsza barwa dla żarówek LED E24?

Wybór odpowiedniej barwy światła może być dla wielu osób trudny. Dlatego też powinny one szukać modeli, które pozwalają na regulację światła. Aby zmienić barwę światła, wystarczy skorzystać w sklepie z filtra "barwa światła".

Dostępne opcje:

2700 Kelvin - Warm White (barwa światła zbliżona do tradycyjnej 60-watowej żarówki)
3000 Kelwinów - Ciepła biel (nieco chłodniejszy odcień ciepłej bieli)
4000 Kelwinów - Biel uniwersalna / Neutralna biel (chłodne, białe światło do pracy)
6500 Kelvin - Daylight white (bardzo zimne, wręcz niekorzystne niebieskawe światło, którego nie należy mylić z naturalnym światłem dziennym).
Istnieją również żarówki RGBW, które oprócz światła białego (litera W) mogą emitować światło w różnych kolorach,

Jakie są kształty żarówek LED E27

Nie musisz rezygnować z żadnego z nostalgicznych uczuć, które towarzyszą staromodnej żarówce. Żarówki LED można teraz znaleźć w tych samych znanych kształtach, co tradycyjne żarówki. Nawet jeśli masz już istniejące źródło światła, możesz znaleźć żarówkę LED, która jest identyczna z nim. Wszystko pozostanie takie samo, z wyjątkiem tego, że można zaoszczędzić pieniądze i środowisko, nie musząc wymieniać żarówek tak często.

Czy żarówki LED E27 nadają się do lamp z czujnikiem ruchu?

Są one bardzo odporne na przełączanie, więc mogą być stosowane w lampach z czujnikiem ruchu. Są idealne do tego zastosowania, ponieważ zapewniają natychmiastową jasność, a czujnik ruchu wymaga, aby były one jasne.

Czy można kupić żarówki LED E27 z pilotem?

Z pewnością pokochasz wygodę i komfort, jakie daje możliwość sterowania światłem za pomocą pilota. Niektóre żarówki LED są wyposażone w piloty zdalnego sterowania. Żarówki te można ściemniać, włączać i wyłączać, zmieniać kolor, ustawiać timer i tworzyć różne efekty świetlne, w zależności od ich wersji. Te żarówki są warte wysiłku.

Czy żarówki LED z żarnikiem E27 są jeszcze dostępne?

Żarówki retro filamentowe, znane również jako żarówki filamentowe, wyposażone są we włókna LED, które wyglądają jak tradycyjne żarówki. Te żarówki retro-filamentowe są wykonane w taki sam sposób jak tradycyjne żarówki żarowe. Mogą być stosowane jako źródła światła retrofit. Wystarczy wkręcić je do istniejącej lampy.

Dostępne są wszystkie wersje: przezroczyste, lustrzane, matowe lub lustrzane.
Żarówki E27 występują w opcjach przezroczystej, matowej i lustrzanej. Ten ostatni typ posiada lustrzaną główkę, która zapewnia nieoślepiające światło i nadaje się do otwartych opraw. Ta obudowa nie powoduje efektu olśnienia, gdy patrzy się bezpośrednio na źródło światła.

Czy istnieją kolorowe żarówki LED E27?

Wizualną atrakcją na przyjęciach jest zastosowanie kolorowego światła. Masz wiele opcji, jeśli chodzi o kolorowe światło dla Twojego domu.

Możesz kupić żarówki LED E27 z kolorowymi kolbami. Często występują one w łańcuchach świetlnych i stanowią wspaniałe akcenty świetlne w ogrodzie lub w pomieszczeniach, w których odbywają się przyjęcia.
Można zakupić żarówkę LED E27, która daje możliwość wyboru spośród różnych opcji światła: od ciepłej bieli do białego światła dziennego lub wielokolorowego. Światło można regulować w zależności od nastroju i sytuacji.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.