Żarówki LED E14

Lampa Edisona ma nowe możliwości

Po żarówkach LED E27, żarówki LED E14 są najpopularniejszym źródłem światła. Żarówki E14 są niezbędne w wielu lampach, zarówno do pracy, jak i do pokoju. W miejsce prawdziwych świec stosuje się sztuczne żarówki dekoracyjne, np. w kształcie świec, jeśli ktoś nie chce ich używać w żyrandolu. To było tylko kwestią czasu, kiedy żarówki z gwintem E14 zostały zmodernizowane przy użyciu technologii LED. Żarówki halogenowe, żarówki żarowe, a nawet żarówki energooszczędne nie są już opcją dla konsumentów, którzy dbają o środowisko.

Nowoczesna technika oświetleniowa może być teraz stosowana również w lampach z mocowaniem gwintowym E14. Istnieją dodatkowe możliwości oświetleniowe, takie jak technologia inteligentnego domu. Wiodące marki, takie jak Philips i Ledvance już teraz oferują to, co kiedyś uważano za magię.

Jakiej mocy lub jasności wymaga żarówka LED E14?

Podobnie jak w przypadku wszystkich źródeł światła innych niż tradycyjne żarówki, źródła światła LED z ciągiem E14 (jak również wszelkie inne źródła światła) używają wartości lumenów do określenia ich jasności.

Choć nadal można podać wartość w watach, to odnosi się ona jedynie do zużycia energii, a nie jasności. Nie było to prawdą w przypadku tradycyjnych żarówek. 25-watowa lampa żarowa dawała 200 lumenów. 40 watów odpowiadało odpowiednio około 400 lumenom. 60 watów odpowiadało z grubsza 600 lumenom. 100-watowa lampa żarowa mogła dostarczyć ponad 1300 lumenów.

Te wartości, lub wartość porównawcza, powinny być dla Państwa wskazówką przy zakupie żarówki LED E14. Można je również znaleźć na opakowaniu każdego źródła światła.

Dlaczego żarówka LED E14 jest tak popularna?

Jeśli żarówki LED E14 brzęczą podczas używania ze ściemniaczem, należy natychmiast wyłączyć światło. Jest prawdopodobne, że przyczyną jest nieprawidłowe użytkowanie.

Żarówki LED E14 nie można ściemniać, ponieważ użyto niewłaściwego ściemniacza. Należy mieć świadomość, że nie wszystkie żarówki LED E14 są ściemnialne. Nawet jeśli są, nie oznacza to, że każdy ściemniacz będzie działał.

Nasi doradcy chętnie pomogą Państwu w doborze możliwych kombinacji źródeł światła lub ściemniaczy. Poniżej znajdują się dane kontaktowe.

Czy możliwe jest ściemnianie lamp LED E14 bez użycia zewnętrznego ściemniacza?

Nie musisz rezygnować z przyciemnionego, przytulnego oświetlenia, jeśli nie chcesz się męczyć z zewnętrznym ściemniaczem. Istnieją żarówki LED E14, które posiadają zintegrowaną technologię ściemniania.

Po wkręceniu żarówki LED E14 do lampy można ją ściemniać poprzez kilkukrotne naciśnięcie. Warto polecić żarówki LED Philips SceneSwitch i E14 EasyDim.

W prosty sposób można stworzyć przytulną atmosferę w swoim domu.

Z jakich kątów wiązki można korzystać?

Żarówka filamentowa rozprzestrzenia światło w przybliżeniu 360deg. Przy zakupie żarówki LED E14 należy zwrócić uwagę na kąt rozsyłu światła. Różne kąty wiązki mogą być wykorzystywane do różnych celów.

Wąska wiązka: punkty kierunkowe (np. oświetlanie obrazów)
Wiązka średnio-szeroka: Pojedyncze wyspy światła, np. fotele do czytania
Wiązka szeroka: wszechstronne oświetlenie ogólne, np. w salonie
Ponadto, im większy jest obszar światła odbitego od powierzchni obiektu, tym dalej od niego znajduje się źródło światła. I odwrotnie, im bliżej źródła, tym krąg światła na powierzchni obiektu będzie się kurczył. Jest to przydatna cecha, np. w przypadku stosowania żarówek LED E14 w lampach wiszących o regulowanej wysokości.

Jaką barwę mają żarówki LED E14?

Przed zakupem żarówki LED E14 należy zawsze sprawdzić dane dotyczące barwy światła. W ten sposób określa się temperaturę światła. Różne obszary domu i miejsca pracy wymagają różnych temperatur światła. Więcej możliwości dają żarówki z możliwością regulacji temperatury światła lub kolorów światła RGB.

Rozróżnia się trzy podstawowe barwy światła:

poniżej 3.300 Kelwinów: ciepłe światło jak z żarówki - idealne dla spokojnej atmosfery.
300 do 5.300 Kelwinów: Universalweiss, d. h. weisser statt rotlich - idealna do pracy
powyżej 5.300 Kelwinów: światło stałe, bardzo jasne - idealne do oświetlenia lub do oświetlenia kuchennego.

Jakie są kształty żarówek LED E14?

Żarówka w kształcie płomienia nie będzie pasować do zamkniętej lampy sufitowej. Żarówki z odbłyśnikiem nie będą pasowały do żyrandola. Te zastosowania są teoretycznie możliwe, ponieważ oba typy żarówek można zamontować za pomocą gwintu E14. Istnieją żarówki LED E14...

Na przykład lampy wiszące w formie świecy z oszronionym kobiałkiem.
W formie płomienistej, np. do żyrandoli
W formie żarnika, np. wszystkie lampy otwarte
w kształcie kropli, np. lampy stołowe
w kształcie kolby, np. do lamp sufitowych
W formie rurki, np. do gwiazdek bożonarodzeniowych
Z odbłyśnikiem, np. do spotów sufitowych
Żarówki LED łączą w sobie nowoczesną technikę oświetleniową z nostalgią. Dzieje się tak dlatego, że tradycyjne żarówki można zastąpić pięknymi źródłami światła, a nie energooszczędną żarówką spiralną, która zepsułaby wygląd żyrandola.

Czy żarówki LED E14 nadają się do lamp z czujnikiem ruchu?

Żadne źródło światła nie może być bardziej odpowiednie dla lamp z czujnikiem ruchu niż żarówki LED. Żarówki LED E14 są odporne na włączanie. Częste włączanie i wyłączanie (co jest automatyczne w przypadku żarówek z czujnikiem) nie ma wpływu na ich żywotność. Dodatkowo, żarówki LED mogą być włączane natychmiast i zapewniają 100% jasności. Żarówki LED są również jaśniejsze niż żarówki energooszczędne, które potrzebują więcej czasu na włączenie.

Czy można kupić lampy LED E14 z pilotem?

Żarówki LED E14 mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfona lub zdalnie za pomocą pilota. Obie opcje mają te same standardowe funkcje: np.

Ściemnianie
Zmiana temperatury lampy
Możliwość określenia konkretnego koloru RGB lub stopniowej modyfikacji koloru RGB
Timer
Różne wstępnie zaprogramowane efekty
W przypadku inteligentnych źródeł światła możliwości są jeszcze większe. Żarówki LED E14 mogą być wykorzystywane w systemach Smart Home do naśladowania obecności podczas świąt lub do automatyzacji oświetlenia precyzyjnie dopasowanego do rytmu dnia.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.