Żarówki LED

Dlaczego żarówki LED?

Czy lampy LED to żarówki przyszłości? Nie są to żarówki przyszłości. Jest to prawdą już od bardzo dawna.

Tradycyjne żarówki są nadal używane przez 90% populacji. W przypadku żarówek halogenowych odsetek ten wynosi 60%. W przypadku żarówek energooszczędnych jest to około 10%.

Tę sytuację można łatwo zmienić. Naprawdę!

Czy żarówki LED są drogie?

Chociaż żarówki LED mogą być na początku nieco droższe niż podobne i konwencjonalne żarówki, to nadal są one bardzo przystępne cenowo. Koszty te mogą się szybko zwrócić po dokonaniu początkowej inwestycji. Powodem tego jest fakt, że żarówki LED zużywają mniej energii (w watach), ale emitują taką samą ilość światła. Ze względu na ich wyższą wydajność świetlną, żarówki LED odgrywają mniejszą rolę w oświetleniu.

Jak duże oszczędności może przynieść LED?

Tradycyjne lampy żarowe są o 90% jaśniejsze niż ich odpowiedniki LED
60% mniej niż lampy halogenowe
10% mniej niż żarówki energooszczędne
Czy światła LED są jaśniejsze czy chłodniejsze?
Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Możesz wybrać barwę światła, która odpowiada Twoim potrzebom. Barwa światła jest tym, do czego odnoszą się określenia "jasny" lub "zimny". W przypadku żarówek LED użytkownik może sam wybrać te cechy.

Jasne światło nie jest dla Ciebie!

Można uniknąć zbyt jasnych żarówek, wybierając odpowiednią jasność. Jasność mierzona jest w lumenach, a nie w watach w przypadku żarówek LED. Ta zasada jest dla tych, którzy nie mogą sobie wyobrazić światła o jasności 400 lumenów lub 4000 lumenów.

Żarówka LED powinna mieć natężenie światła równe mocy żarówki pomnożonej przez 10 razy.

Nie bój się zimnego światła

Przy wyborze żarówki należy zwrócić uwagę na barwę źródła światła, aby uniknąć efektu zimnego światła. Informacja ta znajduje się w sekcji "Barwa światła" w specyfikacji produktu.

Ciepła biel (poniżej 3300 kelwinów) jest przyjemna dla oczu i ma ciepły, żółtawy odcień. To światło będzie znajome dla tych, którzy pamiętają stare żarówki.

Biel uniwersalna (od 3300 do 5300 Kelwinów) jest neutralna i ma "betonowy" wygląd. Dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowania w oświetleniu miejsca pracy. Nie chcemy, aby była zbyt jasna lub zbyt ciemna.

Biel światła dziennego (powyżej 5 300 Kelwinów) to nie to samo co ciepłe światło słoneczne. Dominuje w nim kolor niebieski. Chociaż sprawia wrażenie zimnego, może być tym, czego potrzebujemy w niektórych miejscach, takich jak piwnice lub podobne pomieszczenia.

Czy żarówki LED można ściemniać tak jak żarówki żarowe?

Chociaż nie wszystkie żarówki nadają się do tego celu, żarówki LED mogą wytwarzać światło, które można ściemniać. Żarówki LED z możliwością ściemniania mogą być odpowiednio oznakowane. Żarówki LED z taką funkcją można znaleźć w osobnej kategorii o nazwie "ściemnialne" żarówki LED.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszymi doradcami pod numerem telefonu 22 307 1483 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Gdzie mogę znaleźć żarówki LED?

Żarówki LED można zastosować w niemal każdej lampie, która posiada oprawę. W przypadku opraw o wysokiej jakości wykonania, alternatywne rozwiązania LED są dostępne już od jakiegoś czasu. Jeśli lampa ma gwint, to będzie to oprawka E27 lub E14. Wszystkie żarówki LED E27 i E14 mogą pasować. Mają one wspólną podstawę, podobną do żarówek energooszczędnych, halogenów i żarników. Ta znormalizowana podstawa pasuje do znormalizowanego gniazda.

Jaka żarówka LED może zastąpić 100-watową żarówkę żarnikową?

Najlepszym sposobem na rozstrzygnięcie tego dylematu jest porównanie lumenów wytwarzanych przez te żarówki. Zużycie energii przez żarówkę LED będzie się różnić w zależności od jej jakości i sposobu produkcji. Pobór mocy w watach i skuteczność świetlna, czyli generowane światło, mogą się różnić w zależności od jakości żarówki LED. generowane światło) mogą się różnić. W sekcji "Wartość porównawcza (W)" w specyfikacji produktu znajdują się przydatne informacje, które pomogą Państwu w dokonaniu zakupu na Lampy.com. Czy jest to "max. Czy jest to lampa o mocy znamionowej 100 W? Najlepiej jest wybrać źródło światła, którego wartość porównawcza jest mniejsza niż 100 watów. Na przykład, wymieniamy 100-watową żarówkę halogenową R7s na 14-watową żarówkę LED R7s.

W ten sposób można zaoszczędzić aż 86 watów mocy!

Jaka jest żywotność żarówek LED?

Żarówki LED mogą działać nawet do 50 000 godzin. To ponad 34 lata użytkowania przy codziennym użytkowaniu przez zaledwie cztery godziny. Możesz zrelaksować się i cieszyć się światłem LED podczas oczekiwania, bez obawy, że znajdziesz się w ciemności.

Jak utylizować żarówki LED?

Podobnie jak żarówki energooszczędne, żarówki LED nie powinny być wyrzucane do śmieci. Rtęć zawarta w żarówkach nie może być traktowana jako odpad domowy, ale diody LED zawierają zbyt wiele elementów elektronicznych. Są to zużyte urządzenia elektryczne, które należy oddawać do utylizacji w wyznaczonych punktach zbiórki.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.