Reflektory zewnętrzne LED

Reflektory zewnętrzne LED

Reflektor zewnętrzny LED: użyteczne oświetlenie do obszarów zewnętrznych
Światło zewnętrzne, które się rozlewa, nie ma sensu, z wyjątkiem przytulnych tarasów. Sufit i ściany w salonie odbijają światło, dzięki czemu wydaje się ono jaśniejsze. Na zewnątrz nie ma żadnych elementów odbijających. Bezpośrednie światło jest najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedniej jasności tam, gdzie jest ona potrzebna. Przykładem takiego miejsca jest wjazd do garażu. Zewnętrzny reflektor LED jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak podłączyć reflektor LED?

Najlepszym wyborem jest elektryk! Najlepiej jest zatrudnić elektryka, zwłaszcza jeśli lampa wymaga okablowania. Aby wszystko przebiegło sprawnie i bezpiecznie, elektryk poprowadzi Cię przez proces instalacji. Gdy części znajdą się na swoim miejscu, możesz cieszyć się doskonałym oświetleniem.

Lampy z gniazdem uziemiającym są łatwiejsze w instalacji, ponieważ nie wymagają wtyczki, lub mogą być używane bez kabla dzięki technologii solarnej. Taką lampę można samodzielnie podłączyć i przemieszczać według własnego uznania. Lampy z grotem ziemnym można dowolnie przemieszczać, ponieważ są one stworzone do tego, by być mobilne. Tylko wtedy, gdy na działce jest wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić grot ziemny i kwietniki, można zainstalować przestrzenną fasadę lub nowego krasnala ogrodowego.

Na przykład, wtyczki do takich lamp mogą być zainstalowane w słupkach ogrodowych, które są wyposażone w dodatkowe gniazda wtykowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na przedłużaczu potrzebnym do dotarcia do najbliższego gniazdka w salonie.

Ważne jest, aby kabel był ułożony w sposób pewny, aby nikt się o niego nie potknął.

Jaką ochronę powinien zapewniać zewnętrzny reflektor LED?

Zewnętrzne reflektory ścienne LED o stopniu ochrony IP44 doskonale nadają się do ochrony przed rozpryskami wody i ciałami obcymi o średnicy do 1 mm.

Miejsce zastosowania musi określać poziom ochrony. Reflektory umieszczone w pobliżu oczek wodnych powinny mieć stopień ochrony IP67 (ochrona przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie). W przypadku stałego kontaktu z wodą powinien to być stopień IP68.

Elektryk udzieli szczegółowych informacji na temat przeznaczenia produktu podczas zlecania instalacji.

Ile prądu zużywają naświetlacze LED?

Zużycie energii przez produkt będzie się różnić w zależności od jego jasności. Poszczególne diody LED mają różną skuteczność świetlną, dlatego jasność światła może być różna. Niektóre wysokiej jakości naświetlacze zewnętrzne LED zużywają 48 watów, ale zapewniają 4000 lumenów. Podczas gdy niektóre naświetlacze LED zużywają więcej energii i wytwarzają mniejszą jasność, inne mogą zużywać znacznie mniej. Jakość diod LED odgrywa kluczową rolę w tej sytuacji.

Lampy halogenowe są zawsze zastępowane przez diody LED. Lampa halogenowa zużywa 48 watów do wytworzenia światła o jasności 700 lumenów. Diody LED są sześciokrotnie bardziej wydajne pod względem wydajności świetlnej i sześciokrotnie mniej energochłonne.

Zewnętrzny reflektor LED o mocy 2000 lumenów zużywa około 20 watów energii. Może się to jednak różnić w zależności od modelu i jakości diod LED.

Jasność reflektora zewnętrznego LED można poznać po wartości "strumienia świetlnego" wyrażonego w lumenach. Jest to miara dla każdej lampy i żarówki dostępnej w sklepie.

Jaką jasność powinien mieć zewnętrzny reflektor LED?

Wszystko zależy od tego, gdzie będziesz go używać. Zależy to od tego, czy oświetla się pojedyncze drzewo, małą rabatę ogrodową czy mały parking przy wiejskim domku.

Zakres dostępnych produktów jest również duży pod względem jasności. Dostępnych jest wiele opcji dla wszystkich rodzajów produktów, w tym naświetlacze LED o mocy 12 lumenów i naświetlacze o wysokiej wydajności, które mogą emitować światło o mocy 4000 lumenów.

Do wjazdów do garażu zaleca się naświetlacze zewnętrzne LED o jasności 700-1600 lumenów. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości naświetlaczom zewnętrznym LED z serii XLED firmy Steinel.

Który naświetlacz zewnętrzny jest lepszy, LED czy halogen?
Nowoczesne naświetlacze zewnętrzne mogą być zasilane przez diody LED. Diody LED oferują tak samo wysoką wydajność świetlną jak halogeny, ale za ułamek kosztów. Dodatkowo diody LED pozwalają na dalszą personalizację oświetlenia. Mogą być również stosowane w inteligentnych seriach oświetleniowych, pod warunkiem, że zainstalowane są produkty Smart Home. Jest to coś, czego nie potrafią lampy halogenowe.

Diody LED można podsumować jako:

Są bardziej przyjazne dla środowiska dzięki wysokiej skuteczności świetlnej.
Są w dużej mierze bezobsługowe ze względu na długi okres użytkowania.
Możliwość stosowania z czujnikami ruchu, ponieważ natychmiast osiągają 100% jasności.
Odporność na skutki częstego włączania i automatycznego oświetlenia Smart Home

Czy naświetlacze zewnętrzne LED działają w sposób ciągły?

Zewnętrzny naświetlacz, który nie oświetla szyldu po zachodzie słońca lub za pomocą grotu włóczni oświetla tylko kilka kwietników dziennie, może nie spełniać swojego zadania. Te obszary muszą być oświetlone w sposób ciągły. Wiele słupków oświetleniowych i reflektorów może pracować w trybie ciągłym. Dotyczy to nawet reflektorów LED, które nie są wyposażone w czujniki ruchu.

Lampy wyposażone w czujniki ruchu zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wydajność energetyczną i włączać się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Nasza rada jest taka, aby przed zakupem określić przeznaczenie lampy. Należy również rozważyć, czy lampa będzie zapewniać światło ciągłe, czy też posiada automatyczny wyłącznik, który może być aktywowany przez czujnik ruchu.

Jakie materiały są szczególnie trwałe w przypadku reflektorów zewnętrznych LED przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach?

Zewnętrzny reflektor LED, taki jak ten, musi być trwały, ponieważ przez cały rok jest narażony na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Oprawa wykonana ze stali nierdzewnej jest niezwykle trwała, podobnie jak inne lampy zewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej. Dotyczy to zarówno produktów wykonanych z profesjonalnie obrobionych tworzyw sztucznych, jak i innych metali. Znajdą Państwo u nas wysokiej jakości produkty wykonane z każdego materiału firmy Osram, Brennenstuhl czy STEINEL.

Do czego są zdolne inteligentne naświetlacze zewnętrzne LED?

Łatwo zrozumieć przeznaczenie naświetlaczy zewnętrznych LED do oświetlania wjazdów do garażu. Jest to najważniejsze zadanie dla bezpieczeństwa. Zewnętrzne naświetlacze LED mogą być również używane do oświetlania innych obszarów, takich jak wejście do domu. Zawsze należy sprawdzić, czy reflektor jest w stanie spełnić swoje podstawowe zadanie. Lampa ta posiada również wiele dodatkowych funkcji.

Można tu zdalnie zmieniać barwę światła, bez konieczności korzystania z sieci WLAN. Tutaj możesz skorzystać z produktów iDual
Rozwiązania Smart Home takie jak PHILIPS Hue do użytku zewnętrznego pozwalają na zaprogramowanie oświetlenia i symulacji obecności.
Musisz być świadomy tego, co dzieje się za drzwiami wejściowymi. Lampy z kamerą firmy Lutec i STEINEL mogą być również wykorzystane, aby pomóc Ci widzieć na zewnątrz.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.