Kinkiety zewnętrzne LED

Kinkiety zewnętrzne LED

Najlepsze oświetlenie dla Twojego domu - kinkiety LED

Są powszechnym przedmiotem, który posiada niemal każdy z nas. Są świetnym sposobem na zapewnienie światła w całym domu, a także gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Takie właśnie są kinkiety LED. Wiele ścian może posiadać takie lampy, a nawet powinno. Dotyczy to wszystkich elewacji domu. Poniżej przedstawiamy kilka newralgicznych miejsc:

Jakie są korzyści z czujnika ruchu?

Lampy wyposażone w czujnik ruchu są nie tylko bezpieczniejsze, ale także zapewniają komfort i wygodę w naszym codziennym życiu. Chociaż podstawową funkcją czujnika ruchu jest dostarczanie światła w odpowiednim czasie, ma on również inne korzyści. Na dodatkowe korzyści zwrócono uwagę w dalszej części artykułu:

Włączając światło tylko wtedy, gdy jest to konieczne, można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. W ślad za tym idą oszczędności finansowe.
Stałe oświetlenie nie jest już konieczne w ogrodach. To tylko mały krok w kierunku zmniejszenia zanieczyszczenia światłem.
Światło włącza się w momencie pojawienia się ruchu. Jest to szczególnie przydatne przed domem, ponieważ nie trzeba szukać klucza w ciemności.
Po prostu ustawiając czujnik ruchu, użytkownik może zmienić czas świecenia.
Włamywacze nie lubią światła, zwłaszcza gdy pojawia się ono niespodziewanie.

Dlaczego potrzebny jest czujnik zmierzchowy?

Czujnik ruchu włącza światło, gdy ktoś zbliża się do lampy. Jest to świetne rozwiązanie w nocy, ale nie w ciągu dnia. Aby wyeliminować konieczność włączania światła w ciągu dnia, można zastosować czujnik zmierzchowy. Wykrywa on jasność i aktywuje czujnik ruchu, gdy światło zostaje przyciemnione. To jeszcze nigdy nie zostało zrobione.

Jaki poziom ochrony należy wybrać?

O stopniu ochrony decyduje miejsce montażu kinkietu zewnętrznego LED. IP44 wystarczy w zadaszonym miejscu, w którym nie pada deszcz, np. na ścianie zewnętrznej przy tarasie lub bezpośrednio pod balkonem. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym często wieje wiatr i jest ono narażone na zmiany pogody, np. nad niezadaszoną klatką schodową prowadzącą do piwnicy, rozsądniej będzie zastosować stopień ochrony IP65.

Zaleca się, aby instalację przeprowadził specjalista. Może on określić, czy poziom ochrony jest wystarczający.

Dlaczego ważne jest, aby zewnętrzne lampy ścienne LED miały funkcję ściemniania?

Możliwy jest następujący scenariusz: Planujesz romantyczną kolację na patio. Potrzebujesz więcej niż kilka świec. Pełna lampa zewnętrzna nie jest dobrym pomysłem. Romantyczna atmosfera mogłaby zniknąć. W tej sytuacji najlepszym wyborem jest ściemniacz. Ten ściemniacz zapewnia doskonałe wsparcie oświetleniowe w każdej sytuacji na balkonie lub tarasie.

Jakie materiały są najlepsze?

Stal nierdzewna jest mocnym i trwałym materiałem. Jest trwała, łatwa w pielęgnacji i odporna na temperaturę. Jest również odporna na korozję i bardzo atrakcyjna. W przypadku aluminium i innych metali możliwe jest zastosowanie na zewnątrz. Klosze są zazwyczaj wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Tutaj w grę wchodzi indywidualny gust.

Czy znasz jakieś modele, które emitują światło w dół i w górę?

Zanim wybierzesz model, zastanów się, czy Twój kinkiet zewnętrzny LED będzie świecił w jednym kierunku, czy w obu. Rozsył światła w dół pozwala na zapewnienie widoczności i bezpieczeństwa. Piękną iluminację zapewnia natomiast rozsył światła w górę.

Czy są jakieś modele zasilane energią słoneczną?

Nowoczesna technologia solarna jest przyjazna dla środowiska, nowoczesna i zmniejsza koszty energii elektrycznej. Lampy solarne nie są już ograniczone do oświetlania kwiatów na kwietnikach. Modele te zapewniają wystarczającą ilość światła przez 8-10 godzin i można je łatwo wyposażyć w czujnik ruchu lub czujnik zmierzchowy.

Lampy solarne mają również tę zaletę, że nie plączą się w nich kable i można je zainstalować samodzielnie bez specjalistycznej wiedzy.

Wskazówka: Aby lampa mogła świecić wystarczająco jasno przez dłuższy czas, musi zgromadzić wystarczającą ilość energii słonecznej w ciągu dnia. Najlepiej jest umieścić ją w nasłonecznionym miejscu. W przypadku umieszczenia lampy w cieniu należy pamiętać o ustawieniu modułu solarnego w kierunku słońca.

Czy masz modeli, którzy potrafią robić zdjęcia?

Zewnętrzne lampy ścienne LED z kamerami to świetna opcja dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i komfort. Jest to inwestycja, która będzie trwała przez całe życie. Warto wybrać model, który wysyła obraz na żywo za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Domownicy mogą bezpośrednio skontaktować się z kurierem, jeśli paczka niespodziewanie pojawi się pod ich drzwiami. Nawet jeśli kurier akurat siedzi w kawiarni, to i tak można się z nim skontaktować telefonicznie. Można też zdalnie włączyć alarm w razie podejrzanych okoliczności. Jest to bardzo ważny element wyposażenia nieruchomości.

Jakie są standardowe kolory kinkietów LED?

Zewnętrzne kinkiety LED nie są zaprojektowane do wytwarzania tęczowych kolorów. Standardowym kolorem jest antracyt. Jest to dobre rozwiązanie. Proste modele przepuszczają światło i pięknie komponują się z fasadą domu. Wszystkie dostępne kolory można znaleźć za pomocą filtra "kolor".

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.