Lampy zewnętrzne LED

Lampy zewnętrzne LED

Lampy zewnętrzne LED to must-have dla każdego, kto ich używa.

Dawno już minęły czasy, kiedy co kilka miesięcy trzeba było rozbierać lampę zewnętrzną, aby wymienić przepaloną żarówkę. Kiedyś wymiana 40-watowej żarówki na elewacji kosztowała tyle, co kolacja dla dwojga w wykwintnej restauracji. Technologia LED może być wykorzystywana do oświetlania zarówno wnętrz, jak i terenów zewnętrznych.

Oświetlenie zewnętrzne LED:

Duża oszczędność energii: Nawet do 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami o tej samej jasności
Długa żywotność: Do 50.000 godzin bezproblemowej pracy.
Dla czujników ruchu i ochrony przed włamaniem ważna jest 100% jasność
Wysoka odporność na przełączanie: częste włączanie i wyłączanie nie stanowi już problemu

Jaka klasa ochrony jest wymagana dla lampy zewnętrznej LED?

Lampy zewnętrzne LED są bardzo wytrzymałe i mogą wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe.

Największym problemem w przypadku lamp zewnętrznych jest wilgoć. Niekoniecznie jest to problem wszędzie. Lampa, która jest umieszczona na zewnątrz pod dachem, rzadko ma kontakt z wodą. Z drugiej strony, lampa podwodna jest w ciągłym kontakcie z wodą.

Różne miejsca montażu wymagają różnych poziomów ochrony (IP). IP44, który chroni przed ciałami obcymi o średnicy większej niż 1 mm i bryzgami wody, jest powszechnie stosowany. W przypadku opraw podwodnych wymagana jest klasa IP68. Zapewnia ona ochronę przed pyłem i zanurzeniem w wodzie. Stopień ochrony IP67 jest powszechnie stosowanym stopniem ochrony dla wpuszczanych opraw podłogowych. Chroni on przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie podczas ulewnego deszczu. Wszystkie informacje dotyczące stopnia ochrony można znaleźć w szczegółach produktu, pod hasłem "stopień ochrony".

Jaką moc powinna pobierać zewnętrzna lampa LED?

Ze względu na zmienną skuteczność świetlną LED (emisja w stosunku do wytwarzanego światła) oraz różnice w jakości wykonania, zużycie energii przez LED mierzone jest w watach. Daje to niewielki wgląd w jasność źródła światła. Wartość lumenów można znaleźć w szczegółach produktu każdej lampy zewnętrznej LED lub żarówki LED. To jest punkt odniesienia.

Lampa zewnętrzna LED, taka jak słupek oświetleniowy, lampa ścienna lub zewnętrzna lampa sufitowa powinna mieć jasność od 500 do 1000 lumenów. Zużycie energii przez lampy zewnętrzne LED wynosi od 7 do 15 watów ze względu na ich energooszczędność. Jest to w porównaniu do konwencjonalnej żarówki, która zużywa około 40-75 watów. Jest to ogromna oszczędność energii!

Nie ma żadnych wytycznych dotyczących oświetlenia dekoracyjnego w przestrzeniach zewnętrznych. Światło musi świecić wystarczająco jasno, aby stworzyć piękne środowisko świetlne. Jest to zazwyczaj 10-20 lumenów przy zużyciu energii 1 W. Ze względu na niskie zużycie energii, oświetlenie dekoracyjne LED jest często stosowane w obszarach zewnętrznych. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej!

Jakie są różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego LED?

Aby oświetlić swoją posesję na zewnątrz za pomocą lamp LED, nie trzeba rezygnować z danego typu lampy. Jeśli dany produkt nie jest dostępny, np. określony styl, można nadal używać starej lampy z oprawą pasującą do żarówki LED. W ten sposób można czerpać wszystkie korzyści z technologii LED.

Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych lamp ściennych, kinkiety zewnętrzne LED często mają obudowę ze stali nierdzewnej. Ten trwały materiał w połączeniu z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi jest najlepszym wyborem do zastosowań zewnętrznych. Steinel produkuje wysokiej jakości lampy ścienne z czujnikami, które są markowe i najwyższej jakości.
Ze względu na kompaktową technikę oświetleniową słupki oświetleniowe LED mogą być wykorzystywane w zupełnie nowy sposób. Wiele słupków oświetleniowych LED może być wykonanych bardzo płasko, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnych żarówek. Można łączyć nowoczesne diody LED z tradycyjnymi wzorami. Linia produktów "Robin" firmy Philips oferuje wiele atrakcyjnych kombinacji.
Światła LED są jaśniejsze i bardziej widoczne niż tradycyjne. Zużywają również mniej energii niż inne źródła światła. Produkty firmy Osram są w tej sytuacji najlepszym wyborem.
Oprawy wpuszczane LED mogą być stosowane do oświetlania fasad budynków lub wejść do posesji.
Zewnętrzne lampy sufitowe z technologią LED mogą być stosowane na przykład na zadaszonych tarasach. Można przy tym cieszyć się najlepszą jakością światła i nie martwić się o wymianę żarówki.
W wielu zastosowaniach zewnętrznych dekoracyjne elementy oświetleniowe LED nie wymagają już podłączenia do źródła zasilania. Dzięki niskiemu zużyciu energii mogą być zasilane energią słoneczną lub bateriami. Oświetlenie dekoracyjne można wykorzystać do tworzenia pięknych łańcuchów świetlnych i elastycznych węży świetlnych. Wiele elementów dekoracyjnych wyposażonych jest w funkcję stopniowania kolorów RGB. Funkcja ta może być sterowana za pomocą pilota lub bezpośrednio na oprawie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.