Reflektorki LED

Reflektory LED

Jeśli chcesz podkreślić coś, np. ulubiony fotel mola książkowego lub oryginalny przedmiot dla miłośników sztuki, reflektory punktowe LED to najlepszy wybór. Do takiego oświetlenia punktowego wystarczy jeden punkt. Jeśli wymagania są większe, należy zastosować więcej punktów. Wielopunktowe reflektory LED mogą oświetlać całe pomieszczenia z wystarczającą mocą.

Reflektor LED jest bardzo subtelny i wtapia się w otoczenie. Sam w sobie nie jest elementem rzucającym się w oczy, ze swoim dyskretnym wyglądem i czasami subtelną kolorystyką. Jego efekty świetlne sprawiają jednak, że się wyróżnia. Ponieważ światło jest precyzyjnie ukierunkowane, można stworzyć niesamowite akcenty wizualne.

Czym się kierować przy wyborze reflektorów LED?

Elastyczne rozwiązania są tym, co lubią ludzie. Upewnij się, że poszczególne spoty mogą się przechylać i obracać. Te funkcje są dostępne w większości reflektorów LED. Ściemniacz pozwala na elastyczność w zakresie jasności. Możesz nie być w stanie go zobaczyć, więc upewnij się, że dodasz go do swojej listy kontrolnej. Jest to rzadko spotykana funkcja. Reflektory LED mają również możliwość regulacji kolorów światła. Kolejny element, który należy dodać do listy kontrolnej. To dobry moment, aby zadać sobie pytanie, czy wolisz zdalne sterowanie czy sterowanie za pomocą aplikacji na smartfona.

Ważne jest również, aby rozważyć miejsce, w którym zostaną zainstalowane reflektory LED. Musisz zapewnić odpowiednią ochronę na wypadek wilgoci. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienek. Różne miejsca montażu wymagają różnych poziomów ochrony. Druga cyfra określa, jak duża powinna być ochrona.

Czy reflektory LED mogą być stosowane w łazienkach?

Spoty przydają się również w łazienkach, aby zadbać o wygląd i komfort otoczenia. Są one montowane na suficie i zapewniają oświetlenie kierunkowe. Koniec z irytującymi cieniami przerywającymi golenie lub tuszującymi rzęsy. Do zastosowania nad lustrem dobrze sprawdzają się wielopunktowe reflektory LED. Zalecamy IP44 dla ochrony przed wilgocią - zarówno w przypadku reflektorów sufitowych, jak i reflektorów do luster. Najlepszym wyborem do instalacji jest profesjonalista. Będzie on w stanie dokładnie określić, gdzie i w jakim stopniu potrzebna jest ochrona. Łazienki mają specjalne wymagania, dlatego jest to ważny krok.

Diody LED mają wyraźną przewagę.

Reflektory punktowe LED bazują na technologii LED. Dokładniej mówiąc, zintegrowanej. Oznacza to, że źródło światła jest prawie nieobecne. Wiąże się z tym również wiele korzyści:

Duża oszczędność energii: 90% w porównaniu z tradycyjnymi lampami żarowymi
Długa żywotność: Do 50.000 godz.
Natychmiastowe światło: natychmiast 100% maksymalnego strumienia świetlnego

Ile lumenów potrzeba na m2?

Wszystko zależy od tego, jak jasne mają być reflektory LED. Zależy to również od pomieszczenia, w którym reflektory LED będą używane. Oto ogólne wytyczne dotyczące lumenów:

ogólne oświetlenie salonu / korytarza: 100 lm/m2
Ogólne oświetlenie kuchni / łazienki: 300 lm/m2

Szczegóły produktu będą zawierały informację o strumieniu świetlnym w lumenach na jeden reflektor. Jeśli jest ich więcej niż jeden, to łączny strumień świetlny dla danej lampy. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, pomogą w obliczeniach i doborze odpowiednich produktów.

W jaki sposób montuje się reflektory LED?

Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz. Do każdej lampy dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu wraz ze schematem. Postępuj zgodnie z nią, a wszystko będzie działać. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące montażu lub wcześniej, nasi doradcy chętnie pomogą. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe. Wskazówka: Zanim podejmiesz próbę samodzielnej instalacji systemu elektrycznego, skonsultuj się z doświadczonym elektrykiem.

Jaką barwę światła emituje naświetlacz LED? Ciepła biel lub zimna biel.

To wszystko zależy od Twoich preferencji. Możesz wybrać kolor swojego naświetlacza LED wybierając w sklepie filtr "barwa światła".

Zmiana koloru RGB + biały
Zmiana koloru ciepła biel/światło dzienne
wielokolorowy
Światło dzienne
Cała biel
Ciepła biel
Przeznaczenie reflektora LED zależy od tego, gdzie będzie on używany. Czy będzie wisiał w piwnicy do oświetlenia ogólnego, czy też zostanie umieszczony w części dziennej, aby świecić podczas odkurzania, a także przyjemnych wieczorów na kanapie? Jeśli to drugie, należy wybrać model, który ma możliwość zmiany koloru.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.