Lampy stojące LED oświetlające sufit

Lampy stojące LED oświetlające sufit

Lampy sufitowe LED są bardziej energooszczędne niż tradycyjne modele halogenowe i mają długą żywotność. Technologia LED rozwinęła się do tego stopnia, że tradycyjne źródła światła są stopniowo zastępowane przez oświetlenie LED. Skoro już jesteśmy przy temacie nowoczesnych technologii, to warto wspomnieć o oświetleniu Smart Home. Pozwala to na kontrolowanie koloru światła i rozmieszczenia oświetlenia za pomocą smartfona, sterowania głosem lub obu tych funkcji.

Jakie są zalety LED w porównaniu z halogenami?

Przez długi czas halogeny były niezawodnym źródłem światła. Ze względu na silny strumień świetlny i stuprocentową czystość barw nadawały się do salonów. Wraz z pojawieniem się źródeł LED straciły swoją pierwotną rolę.

Wysokiej jakości diody LED mają wiele zalet...

Są o 60% bardziej wydajne niż lampy halogenowe, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze
Są bezobsługowe i mogą pracować nawet do 50 000 godzin.
Zużywają mniej energii i dają większą jasność (lumeny).
Temperatura barwowa 3000 Kelwinów daje ciepłe światło, które jest szczególnie przydatne do zapewnienia "ciepłej" poświaty.
Indywidualnie konfigurowane komponenty inteligentnego domu

Czy diody LED w lampach sufitowych LED można wymieniać?

Lampa sufitowa LED oznacza w zasadzie produkt wyposażony w zintegrowane diody LED. Diody LED są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat. Mogą świecić nawet przez 30 lat, jeśli nie dłużej, przy dziennym czasie pracy wynoszącym 4 godziny. Prawdopodobieństwo, że lampa zostanie wymieniona przez właściciela jest większe niż szansa, że źródło światła zgaśnie.

W ofercie MarktKraft.pl znajdują się również "klasyczne" lampy sufitowe ze standardowym gwintem. Lampy te można zakupić wraz z żarówkami LED. Żarówki LED Easydim mają na przykład gwint E27. Żarówki te można wymieniać między sobą.

Informacje na temat wymiany żarówki lampy sufitowej znajdują się na etykiecie energetycznej. "Diody LED nie mogą być wymieniane w lampie" oznacza, że mamy do czynienia z artykułem z wbudowanymi diodami LED. Są one oczywiście niewymienialne.

Jakie jest minimalne zapotrzebowanie na strumień świetlny dla dobrej lampy sufitowej LED?

Akceptowalnym standardem jest 800 lumenów w lampie sufitowej i 400 lumenów w modelu ze zintegrowaną lampką do czytania.

Lampa sufitowa LED zużywa około 9 watów do wytworzenia 800 lumenów i dodatkowo 5 watów dla 400 lumenów lampki do czytania. Jest to znaczna oszczędność w porównaniu z tradycyjną żarówką, która zużyłaby 100 watów do wytworzenia takiego samego strumienia świetlnego.

Modele wysokiej jakości wytwarzają nawet więcej lumenów. Do regulacji jasności można użyć zintegrowanego ściemniacza. Pozwala to na uzyskanie idealnego oświetlenia w każdej sytuacji, od czytania książki po relaksującą drzemkę.

Czy lampy sufitowe LED są dostępne z lampką do czytania?

Wiele z nich tak. Lampka do czytania to klasyczny przykład komfortu wnętrza. Na światło sufitowe składa się zarówno światło pośrednie emitowane przez górny klosz, jak i światło bezpośrednie z lampki do czytania. Światło pośrednie wspomaga oświetlenie ogólne, odbijając się od sufitu, a następnie delikatnie rozprasza się w przestrzeni, nie świecąc. Oświetlenie strefowe to miejsca, w których lampa może być używana, np. w kąciku do szydełkowania lub kąciku do czytania.

Czy lampy sufitowe LED można ściemniać?

Pokrętło sterujące u podstawy umożliwia regulację jasności w dowolnym momencie. Zaleca się, aby lampa sufitowa i lampa do czytania były oddzielne. Tego właśnie można oczekiwać od lamp sufitowych LED.

Lampę sufitową LED można ściemniać, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie MarktKraft.pl.

Należy pamiętać, że technologia oświetleniowa LED działa inaczej niż tradycyjne żarówki halogenowe. Dotyczy to również ściemniania. Nie wszystkie produkty są wyposażone w funkcję ściemniania. W razie pytań nasz zespół doradców służy pomocą. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

Czy można zmienić barwę światła?

Dzisiejsza technika oświetleniowa oferuje wiele możliwości. Można zmienić kolor z czerwonego na zielony lub niebieski. Można również zmienić temperaturę światła, od ciepłej i przytulnej bieli do wyrazistej, uniwersalnej bieli. Jest to wyjątkowa funkcja, którą oferują lampy sufitowe LED, ale nie jest ona standardem.

Dla tych, którzy mają większe wymagania dotyczące lamp, lampy sufitowe LED Smart Home oferowane przez wiodące firmy zajmujące się oświetleniem Smart Home to między innymi Q Smart Home Lights sterowane przez ZigBee (Paul Neuhaus). Zintegrowanymi źródłami światła można sterować za pomocą smartfona. Daje to niezliczone możliwości, w tym zmianę koloru lub programowalne harmonogramy oświetlenia.

Odpowiednie produkty można znaleźć w kategorii Smart Home lighting.

Czy lampy sufitowe LED mają możliwość regulacji wysokości?

Zasadą lamp sufitowych LED jest to, że mają one stałą wysokość. Dlatego należy zwrócić uwagę na informacje o produkcie na stronie lamp.pl i dostosować produkt do wysokości pomieszczenia. Wysokość lampki do czytania zazwyczaj można regulować. Lampa do czytania jest zwykle zamontowana na elastycznym lub ruchomym ramieniu, które można przesunąć do dowolnej pozycji. Nie trzeba regulować położenia gazety, aby dopasować ją do kierunku padania światła. Zamiast tego wystarczy skierować na nią światło.

Spójrzmy prawdzie w oczy, to jest właśnie komfort oświetlenia!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.