Lampy biurkowe LED

Lampy biurkowe LED

Brak odpowiedniego oświetlenia jest często powodem bólów głowy i problemów z oczami podczas pracy. Czy odczuwasz to? Może szukasz lampy na biurko, która ułatwi Ci pracę? Polecamy poszukać nowoczesnych lampek biurkowych LED.

Jaką moc pobiera lampa biurkowa LED?

To wszystko zależy od lampy i jakości technologii oświetleniowej. Efektywność świetlna diod LED może się różnić, ale jest taka sama dla wszystkich. Jest to liczba lumenów wytwarzanych przez daną moc. Dobrej jakości lampa biurkowa LED może osiągnąć jasność 60-watowej żarówki już przy 5-6 watach. Niektóre lampy mogą osiągnąć 40-watową moc przy 10 watach. Wszystkie lampy biurkowe LED są jednak opłacalne.

Musisz także wiedzieć, jak jasno świeci lampa. W ten sposób dokonuje się pomiaru w lumenach.

Jaką liczbę lumenów powinna emitować lampa LED na biurko?

Widoczność dokumentów może być znacznie lepsza dzięki 200 lumenom. Przyniesie to ulgę zmęczonym, łzawiącym i piekącym oczom. Wzrost jasności o 400-500 lumenów będzie stanowił znaczącą różnicę.

Ściemnianie lamp biurkowych LED o jasności 400 lumenów lub większej można wykonywać często. Dzięki temu można dostosować jasność do własnych upodobań. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz przez całą noc i jedna godzina zamienia się w całą noc. Możesz ściemniać lampę i regulować jasność, aby było Ci wygodniej lub aby zrobić sobie krótką przerwę w pracy.

Nawet najdroższa lampa biurkowa nie zastąpi zdrowego snu!

Jaką jasność może mieć lampa biurkowa LED?

Jasność lampki biurkowej LED mierzy się w lumenach, a nie w watach. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał lub nadal korzysta ze starszych technologii oświetleniowych, takich jak żarówki, może obliczyć jasność lampy biurkowej LED. Moc żarówki pomnożona przez 10 da przybliżoną liczbę lumenów, jaką powinna mieć żarówka. Lampa LED o mocy 400 lumenów odpowiada żarówce o mocy 40W. Jest to dokładna ilość potrzebna do optymalnego oświetlenia dokumentów.

Jakie są inne właściwości lamp biurkowych LED?

Światło może być kierowane bardziej efektywnie przez złącza.
Regulowana barwa światła dla różnych wrażeń.
Aby wyregulować jasność, należy dotknąć ściemniacza.
Port USB do ładowania smartfonów i innych urządzeń.
Telefony komórkowe wyposażone w technologię Qi mogą być ładowane indukcyjnie.
Więcej informacji na temat interesującego Państwa modelu znajduje się w szczegółach produktu.

W jakim miejscu należy umieścić lampę biurkową?

Moją nowo zakupioną lampę biurkową LED należy umieścić tam, gdzie jest to najwygodniejsze. To proste - powinieneś być praworęczny po lewej stronie i leworęczny po prawej. Dzięki temu na dokumentach nie będą pojawiały się cienie.

Niezbędne jest dobre połączenie oświetlenia ogólnego, takiego jak lampa sufitowa lub biurkowa. Jest to istotne, ponieważ pozwala uniknąć zbyt dużych kontrastów pomiędzy oświetleniem biurka a resztą pomieszczenia. Może to powodować szybkie zmęczenie oczu. Nie pomoże w tym nawet najlepsza lampa biurkowa LED.

Czy lampy biurkowe LED są dostępne tylko w nowoczesnych stylach?

Co jednak, jeśli nowoczesny design nie jest dla Ciebie odpowiedni? Ale styl klasyczny lub kreatywny design już tak? Termin "nowoczesny" w kontekście lamp biurkowych LED odnosi się do jakości i zalet technologii oświetleniowej.

Spójrzmy na klasyki, takie jak lampa Tolomeo, która w 2017 roku obchodziła swoją 30. rocznicę. Diody LED mogą być ukryte nawet w samej lampie. Można je również włożyć do lamp bankowych z oprawą E27. W mgnieniu oka zostanie ona zmodernizowana.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.