Inteligentne kamery

Inteligentne kamery

Co to jest inteligentna kamera?
Inteligentna kamera jest niezbędnym elementem systemu inteligentnego domu. Urządzenie to umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz domu. Inteligentne kamery umożliwiają wyświetlanie tych informacji na smartfonie lub tablecie w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe zarówno w domu, jak i w podróży, podczas urlopu, podróży służbowej lub po prostu na zakupach. Dzięki inteligentnym kamerom będziesz na bieżąco informowany o tym, co dzieje się z Twoim dobytkiem.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując inteligentną kamerę
Kupując inteligentną kamerę, możesz wybierać spośród modeli, które mogą nagrywać wideo w rozdzielczości 4K UHD. Ważny jest także kąt widzenia. Daje to lepszy widok na nagranie. W najlepszych modelach może on wynosić ponad 180 stopni. Wiele kamer może łączyć się ze smartfonem i domowym systemem inteligentnym za pomocą standardowych modułów Bluetooth lub Wi Fi. Poszczególne modele można też obsługiwać za pomocą bardzo intuicyjnych aplikacji producentów.

Kamera wewnętrzna - dom i firma
Inteligentne kamery to prężny rynek, który stale powiększa się o nowe modele. Można je podzielić na kamery wewnętrzne i zewnętrzne.
Kamery wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do użytku wewnątrz pomieszczeń. Można ich używać do sprawdzania, czy dzieci nie są zbyt zajęte w domu, ile czasu spędzają przy komputerze i czy odrobiły pracę domową. Kamery wewnętrzne mogą być także wykorzystywane do monitorowania zachowania zwierząt domowych pod nieobecność właściciela.
Warto o nich pomyśleć także wtedy, gdy w domu jest osoba starsza. Trzeba mieć tego świadomość. Przed zakupem upewnij się, że wiesz, jakie funkcje ma kamera i jakich potrzebujesz. W przypadku kamer wewnętrznych warto zainwestować w wykrywanie ruchu i twarzy, nagrywanie i przesyłanie dźwięku oraz syrenę alarmową.

Jaką kamerę zewnętrzną kupić?
Kamery zewnętrzne mogą być używane do monitorowania tego, co dzieje się w garażu, na posesji lub w budynku oraz wokół nich. Kamery zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne i duże wahania temperatury. Dobrym rozwiązaniem jest kamera zewnętrzna wyposażona w zaawansowany tryb nocny, który umożliwia rejestrowanie wyraźnego obrazu w ciemności i przy słabym oświetleniu. Z pewnością docenisz szeroki kąt widzenia i możliwość wykrywania ruchu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.