Inteligentne systemy

Inteligentne systemy

Każdy słyszał o inteligentnym domu. Co to jest inteligentny dom? Pod tym pojęciem kryją się instalacje. Jaki jest najlepszy sposób na zaprojektowanie inteligentnego domu? Jaki jest koszt inteligentnego domu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule.

Dowiedz się więcej o inteligentnym domu
Kiedy słyszysz "inteligentny dom", co sobie wyobrażasz? Myślisz o futurystycznym budynku wyposażonym w skomplikowane i drogie technologie oraz setki czujników podłączonych do centralnego superkomputera, który może również rozmawiać z Tobą. To piękna wizja, ale nie do końca prawdziwa. A przynajmniej jeszcze nie teraz.

Systemy inteligentnych domów
Inteligentne domy to tak naprawdę połączenie znanych i popularnych urządzeń w jeden system. Tylko Ty możesz określić liczbę podłączonych urządzeń i ich zakres. Opcji jest wiele. Możesz wybrać pojedyncze urządzenia, takie jak kamera, czujnik bezprzewodowy lub czujnik na drzwiach lub oknach, albo zestaw składający się z wielu kamer, czujnika ruchu lub stacji sterującej oraz adaptera Smart Plug.

Inteligentny dom można często zainstalować samodzielnie. Po wybraniu interesującego nas zestawu należy umieścić urządzenia tam, gdzie ich miejsce, a następnie je skonfigurować. Proces ten jest łatwy, ponieważ producenci zapewniają przejrzyste systemy zarządzania, które są intuicyjne i czytelne. Całą operację można wykonać na ekranie tabletu lub smartfona. Na ekranach można także oglądać obraz z kamer i sterować systemami inteligentnego domu.
Inteligentny dom można skonfigurować w dowolny sposób. Możesz dopasować pracę każdego modułu do swojego życia, stylu życia i godzin pracy.

Dlaczego inteligentny dom jest tak ważny?
Inteligentny dom jako instalacja pełni potrójną funkcję:
Poprawia bezpieczeństwo w domu, w miejscu pracy i na stanowisku pracy.
- Pozwala zobaczyć, co się dzieje podczas Twojej nieobecności.
Pozwala ograniczyć koszty kradzieży, włamań i awarii.

Oto jak to wygląda w praktyce.
Systemy Smart Home mogą sprawić, że Twój dom, biuro i mieszkanie staną się bezpieczniejsze. Żarówki LED z wi-fi w wybranych pomieszczeniach mogą być włączane lub wyłączane, gdy jesteś poza domem przez dłuższy czas. Mogą one naśladować Twoją obecność, włączając się i wyłączając w określonych pomieszczeniach.
Żarówki LED Wi-Fi są zaprogramowane tak, aby ściemniały się, tworząc relaksującą atmosferę w pokoju dziecięcym. Dzięki temu maluchy nie będą się budzić w ciemności.
Gniazdka Smart Plug gwarantują, że nie trzeba będzie się spieszyć do domu z powodu włączonej lokówki, wentylatora, radia, telewizora czy telewizora. Gdy jedziesz autobusem lub czekasz na światłach, Twój smartfon może wyłączyć zasilanie inteligentnego gniazdka.

Możesz także włączyć piekarnik pod koniec dnia, aby podgrzać posiłek na około 20 minut przed przyjściem do domu. Możesz też włączyć podgrzewacz wody, aby mieć gorącą kąpiel.
Możesz zobaczyć, co dzieje się w domu, nawet jeśli Cię tam nie ma. Będziesz mieć stały podgląd na wszystkie pomieszczenia, w których zainstalowano kamery IP. Na zewnątrz widać, co dzieje się w domu, garażu i na terenach przyległych. Wybieraj modele, które są odporne na warunki atmosferyczne i mogą nagrywać zarówno przy dobrym, jak i złym oświetleniu. W naszym przewodniku "Kamera IP - dlaczego jest Ci potrzebna?" omawiamy także, jak wybrać odpowiednią kamerę IP. Monitorowanie domu.
System kamer można wykorzystać do sprawdzenia, czy dzieci nie są zbyt aktywne w domu, ile czasu spędzają przy komputerze i czy rzeczywiście się uczą. Można też sprawdzić, czy osoba starsza (babcia/dziadek/ciocia) wymaga pomocy. Należy szukać modeli wyposażonych w dwukierunkowe mikrofony. Można wtedy komunikować się z członkami rodziny.

Oko kamery może być wykorzystane do monitorowania zachowania Twojego zwierzęcia. Behawioryści zwierzęcy odkryli, że psy są w stanie tolerować pewną ilość samotności. Kamera IP jest częścią inteligentnego domu i może pomóc w ustaleniu, kiedy zwierzę się nudzi. Interesujące, prawda?
Inteligentne domy ochronią Cię przed innymi niefortunnymi zdarzeniami. Może się zdarzyć, że spiesząc się do pracy, zapomnisz wyłączyć gaz. Specjalny czujnik gazu uruchomi alarm w Twoim smartfonie, aby Cię ostrzec. Powódź zaalarmuje Cię, ponieważ czujnik zalania zareaguje natychmiast. Na tej samej zasadzie działają czujniki dymu i tlenku węgla, które ostrzegają przed śmiertelnie niebezpiecznymi gazami.

Równie przydatne są czujniki temperatury i moduły umożliwiające sterowanie ogrzewaniem. Czujniki te można zamontować w różnych miejscach, np. w szafce z lekami, szafce z poufnymi dokumentami lub na drzwiach lodówki.
Cennych informacji dostarczają stacje pogodowe. Stacje te mogą informować o temperaturze, wilgotności i jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz budynku. Można je również wykorzystać do określenia ciśnienia atmosferycznego i poziomu hałasu w najbliższej okolicy. Modele gromadzenia danych, które analizują i analizują dane, mogą pomóc w przewidywaniu zmian warunków pogodowych, określaniu najlepszego czasu na wietrzenie pomieszczeń lub podejmowanie aktywności poza domem.

Koncentratory pozwalają połączyć wszystkie inteligentne urządzenia w jeden, zdalnie sterowany system. Koncentratory te mogą być sterowane za pomocą głosu, a niektóre modele premium mogą być nawet sterowane głosem.
Systemy sygnalizacji włamania i napadu aktywują syrenę jako część instalacji inteligentnego domu. Ponadto zapisują cały materiał filmowy w chmurze, aby go chronić. Pozwala to zachować materiał dowodowy.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.