Inteligentne oświetlenie do łazienki

Inteligentne oświetlenie do łazienki

Możliwość przyciemniania oświetlenia łazienkowego to jedna z najbardziej przydatnych funkcji. Łazienka nie będzie Cię budzić jasnym światłem, jeśli maluch wyciągnie Cię z łóżka zimą. Możesz spać przy zgaszonym świetle, co najmniej o 10%, lub przyciemnionym na boku.

Zarówno ilość, jak i rodzaj światła może mieć duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Ciepłe światło, o temperaturze poniżej 2700K, jest dla nas lepsze. Jednak jesteśmy bardziej energiczni i zmotywowani do działania, gdy jesteśmy wystawieni na działanie zimnego światła o temperaturze co najmniej 4000K. Aby zimne światło działało, musi być obecne w dużych ilościach. Chodzi zarówno o natężenie, jak i rozmieszczenie. Pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie "trupio bladego" lub nieprzyjaznego. Problem ten można rozwiązać, dodając więcej obwodów. Można stworzyć osobne kinkiety nad i nad lustrem, nad i pod prysznicem, a także oświetlenie dekoracyjne LED, poranne reflektory i oświetlenie nad prysznicem. Zbyt duża liczba przełączników na ścianach powoduje bałagan i zakłóca wystrój. Oświetlenie z funkcją ściemniania może zmniejszyć liczbę obwodów w łazienkach. Regulacja natężenia oświetlenia może pomóc w stworzeniu odpowiedniego nastroju. Mniejsza liczba wyłączników oświetlenia oznacza niższe koszty inwestycji i piękniejsze wnętrze.

Łazienkowy czujnik ruchu.

Większość ludzi, jeśli nie wszyscy, uważa, że warto zainstalować czujnik ruchu w obszarze pralni. Mamy tendencję do wchodzenia do pralni na kilka sekund, a następnie chwytania kosza z praniem. Czasami pralnia może służyć także do innych celów, na przykład do mycia zwierząt po spacerze lub w deszczowy poranek. Łazienka jest trochę podobna do pralni. Czujnik ruchu, który automatycznie włącza światło, sprawia, że nie musimy go szukać po ciemku. Rodzice, którzy musieli zaprowadzić dziecko do łazienki po zjedzeniu marchewki, wiedzą, jakie to może być trudne. Nie musimy się obawiać, że światło dostanie się do naszych oczu, gdy obudzimy się rano. Dzieci, które nie są w stanie dosięgnąć włączników, mogą bez problemu korzystać z toalety bez pomocy dorosłych. Czujka może włączać oświetlenie dekoracyjne, o czym większość osób zapomina, wchodząc do łazienki. Czas działania czujki można łatwo regulować za pomocą aplikacji na smartfona lub przeglądarki internetowej.

Jak w ciekawy sposób oświetlić łazienkę?

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów lamp przeznaczonych do łazienek. Istnieje wiele opcji oświetlenia łazienkowego, w tym lampy sufitowe, żyrandole sufitowe, plafony i kinkiety na lustrach. 

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.