Inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie

Smart Home - Inteligentne oświetlenie, które jest indywidualne i osobiste jak nigdy dotąd
Każdą oprawę można łatwo włączyć lub wyłączyć. Od nowoczesnego oświetlenia oczekuje się obecnie czegoś więcej. A dokładniej - znacznie więcej. Nowoczesne lampy i żarówki spełniają te wymagania. Dają światło, które jest indywidualne i wielowymiarowe. Oferują większy komfort i swobodę w życiu codziennym.

Pozwalają na tworzenie własnych scen świetlnych i dostosowanie efektów świetlnych do własnych potrzeb.
Przywołaj wspomnienia z wakacji we wnętrzu, wybierając zdjęcie z albumu i zapisując je jako wzorzec dla palety barw.
Światło symuluje obecność włamywacza i może być zintegrowane z systemem alarmowym lub kamerą, aby go odstraszyć.
Jakie inteligentne urządzenia oświetleniowe są częścią inteligentnego domu?
Są to elementy systemu oświetleniowego, który łączy w sobie żarówki z lampami. System może być sterowany za pomocą aplikacji. Do tego wymagana jest sieć WLAN. Mostek łączy wszystkie komponenty i jest dołączany do większości systemów.

Jakie firmy produkują inteligentne oświetlenie?

Nie wystarczy wybrać oświetlenie Smart Home. Ważne jest, aby wybrać markę, do której czujesz się przekonany. Oto, co to oznacza w praktyce. Oto najlepsi producenci, spośród których możesz wybierać:

Philips Hue
Ledvance Smart+ (wcześniej Osram Lightify, Osram Smart+)
iDual
WiZ LED

Czym jest najnowsze inteligentne oświetlenie?

Inteligentna technologia jest niezbędna w oświetleniu i projektowaniu domu. Wystarczy spojrzeć na ten przegląd, aby zobaczyć, jakie produkty są dostępne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z naszym działem doradztwa. Poniżej znajdują się dane kontaktowe. Na pewno pojawi się wiele kwestii, na które trzeba będzie zwrócić uwagę. Poniższa lista może pomóc Państwu w lepszym zrozumieniu świata inteligentnego oświetlenia.

Lampy
Należy sprawdzić u wszystkich dostawców Smart Home, aby upewnić się, że oferują one inteligentne oświetlenie. Istnieje wiele dostępnych opcji, więc każdy może znaleźć odpowiednie oświetlenie dla siebie. Podążaj za swoim sercem.

Żarówki
Chociaż inteligentne oświetlenie jest niezwykle praktyczne, wiele osób nadal posiada tradycyjne lampy i nie chce z nich rezygnować. Żarówki do inteligentnego domu nie wymagają od Ciebie natychmiastowej wymiany lampy. Wystarczy, że włożysz inteligentną żarówkę do swojej ukochanej lampy i podłączysz ją do sieci, aby cieszyć się nowoczesnymi funkcjami, o których nigdy sobie nie wyobrażałeś.

Bridge
System, który wybierzesz, będzie determinował użycie mostka. Jego zadaniem jest łączenie elementów w ramach systemu Smart Home. W Philips Hue nosi on nazwę Bridge, natomiast w Osram Smart+ - Gateway. Natomiast w przypadku WiZ i iDual nie ma mostka radiowego.

Dodatkowe akcesoria możesz dobrać w zależności od swoich potrzeb. Najłatwiej jest skorzystać ze smartfona, ale osoby preferujące tradycyjne urządzenia nadal mogą znaleźć idealne rozwiązanie: praktyczny ściemniacz, który występuje w formie włącznika, włącznik naścienny, który może służyć jako pilot, element ruchomy czy czujnik ruchu. Skontaktuj się z nami, jeśli masz więcej pytań.

Opcje sterowania inteligentnym domem
Ludzie mają różne pomysły na sterowanie oświetleniem. To świetnie. Inteligentne oświetlenie to szeroka gama. Urządzenia te pozwalają na regulację ustawień oświetlenia:

Tablet i smartfon
Możesz łatwo zmienić aranżację oświetlenia w swoim domu, po prostu dotykając swojego smartfona. Inteligentne oświetlenie pozwala wybrać odpowiednią scenę dla Twojego domu lub wprowadzić do niej korekty dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz zapisać i przetestować swoje ulubione ustawienia za pomocą smartfona lub tabletu.

Sterowanie głosowe
Lubisz włączać i wyłączać światła? To również jest możliwe. Możesz użyć funkcji sterowania głosowego, aby nie tylko włączyć światło, ale także dostosować jego intensywność. Masz możliwość wyboru pomiędzy Google Home, Amazon Echo lub Apple HomeKit. Zobacz poniższy przegląd, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pilot zdalnego sterowania
Zdalne sterowanie jest świetną opcją dla tych, którzy preferują inteligentne oświetlenie. Możesz wybierać spośród inteligentnych świateł WiZ lub iDual.

Zmień stronę
Możesz zamontować swój inteligentny przełącznik oświetlenia domowego na ścianie lub trzymać go w kieszeni. Zarówno Osram Smart+, jak i Philips Hue mają bezprzewodowe przełączniki. W przypadku Osram Smart+ jest to Smart + Switch, który pozwala na sterowanie oświetleniem bez użycia aplikacji.

Czujnik
Istnieje rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią klikać, dotykać i naciskać przycisków, a uważają, że światło powinno zapalać się automatycznie po wejściu do pomieszczenia. Tu z pomocą przychodzi czujnik ruchu. Czujnik reaguje na ruch lub na to, że ktoś wchodzi do pomieszczenia. Jeśli nie wykryje ruchu, wyłącza oświetlenie. Takie czujniki ruchu mogą być stosowane na przykład do wykrywania ruchu w inteligentnych domach Osram Smart+ i Philips Hue.

Jakimi systemami inteligentnego oświetlenia można sterować za pomocą głosu?

Istnieje wiele systemów Smart Home i systemów sterowania głosowego. Nie wszystkie systemy są kompatybilne. Poniżej znajduje się zestawienie kompatybilnych systemów inteligentnego oświetlenia i systemów sterowania głosem.

Czy istnieje inteligentne oświetlenie z kamerą?

Na rynku dostępne są inteligentne światła, które posiadają kamerę. Te światła mogą być używane do oświetlania wejścia do domu, a także przesyłać obraz do smartfona za pomocą aplikacji. Jeśli właściciel jest na przykład w kawiarni, urządzenie powiadomi go za pomocą e-maila lub alertu, że ktoś jest przy jego drzwiach. A co najlepsze? Możesz rozmawiać z osobą na urządzeniu w czasie rzeczywistym. Jest to doskonałe narzędzie do zapobiegania włamaniom i bezpieczeństwa.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.