Węgiel i brykiet

Węgiel i brykiet

WĘGIEL, BRYKIETY, KAMIENIE LAWOWE - CZYM MOŻNA OPALAĆ GRILLA?

Udane grillowanie będzie udane, jeśli użyjesz odpowiedniego paliwa. Każdy model ma inne preferencje. Do grilli klasycznych, żeliwnych i przenośnych możesz używać brykietów lub węgla. Są one wydajne i łatwe do spalania.

Paliwo to jest używane do rozpalania większości rusztów, na których przygotowuje się potrawy na świeżym powietrzu. Brykiety drzewne mogą dłużej utrzymywać ciepło, dzięki czemu wszystko można ugotować do perfekcji bez konieczności dokładania kolejnej porcji. Węgiel natomiast jest szybszy i łatwiejszy do rozpalenia.

MarktKraft.pl posiada szeroki wybór akcesoriów ogrodowych, które mogą być wykorzystane do relaksu w ogrodzie. Znajdziesz tu również różnorodne akcesoria do grilla. Dostępne są brykiety do grilla, węgiel drzewny oraz kamienie lawowe. Jest to świetna opcja dla grilli gazowych. Rozprowadza ciepło równomiernie pod grillem i utrzymuje go w cieple.

CO TO JEST BRYKIET? A CO TO JEST WĘGIEL DRZEWNY?

Do zasilania tradycyjnego grilla, który nie jest zasilany energią elektryczną, można użyć węgla drzewnego lub brykietu. Są to dwa materiały.

Węgiel drzewny to substancja pochodzenia roślinnego, która została poddana obróbce drewna. Sucha destylacja to proces, który przekształca drewno w małe kawałki jasnego, czarnego materiału, czyli węgla. Takie drewno ma trzykrotnie większą wydajność energetyczną niż nieprzetworzony, zwykły surowiec. Jeden kilogram węgla można wyprodukować z pięciu kilogramów drewna.

Z kolei brykiet drzewny to blok wykonany ze sprasowanego materiału sypkiego i spoiwa. Powstaje on z połączenia torfu, słomy i śruty oraz węgla drzewnego. Dzięki lepkim dodatkom wszystkie składniki są w stanie się ze sobą związać i utworzyć bryłę.

WĘGIEL DRZEWNY LUB BRYKIET.

Jaka jest różnica między brykietami z węgla drzewnego a węglem do grillowania? Im bardziej kruchy jest węgiel, tym bardziej jest on podatny na rozpylanie pyłu. W związku z tym jego wydajność jest nieco mniejsza, ponieważ roznosi pył, który trzeba usunąć.

Brykiet to mieszanina różnych składników, która została ściśle związana, a następnie sprasowana w określony kształt. Nie kruszy się i nie pyli, dzięki czemu jest łatwy w transporcie i zmniejsza ilość odpadów.

Z kolei węgiel drzewny jest mniej zanieczyszczający, ponieważ w jego strukturze znajduje się mniej elementów smolistych.

KAMIENIE LAWOWE.

Zestaw kamieni lawowych to obowiązkowe wyposażenie każdego grilla gazowego. Są one wykonane z osadów wulkanicznych i pomagają równomiernie rozprowadzić żar po powierzchni grilla. Umieszcza się je pod grillem, a następnie układa jeden na drugim, tworząc mozaikę. Dzięki temu można mieć pewność, że potrawy będą równomiernie przyrządzone i podgrzane, dostarczając taką samą ilość żaru do każdej części grilla. Zestaw skał lawowych jest niezbędny, jeśli planujesz grillować duże ilości jedzenia na grillu gazowym.

Kamienie lawy wulkanicznej nie służą do podgrzewania grilla, lecz do utrzymywania jego stałej temperatury. Tym właśnie różnią się od brykietów i węgla.

Jaki rodzaj paliwa należy wybrać?

Najpopularniejszymi paliwami do grillowania są węgiel drzewny, brykiety drzewne i kamienie lawowe. Nie rozpalają one ognia, ale pomagają rozprowadzić ciepło po grillu i ruszcie.

Nie potrzebujesz węgla drzewnego ani brykietu, jeśli Twój grill jest zasilany gazem, ale będziesz potrzebować zestawu kamieni lawowych. Można również rozważyć zasilanie grilla tradycyjnego.

Zarówno węgiel drzewny, jak i brykiet mają podobne ceny. Brykiet jest znacznie tańszy niż węgiel drzewny, dlatego warto rozważyć brykiet, jeśli chcesz kupić paliwo do grilla w dużych ilościach.

Węgiel drzewny to dobry wybór, jeśli zależy Ci na aromatach potraw i zdrowiu. Nie jest on tak szkodliwy jak brykiet, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby zostać wchłonięte do żywności pod wpływem ciepła. Brykiet z węgla drzewnego ma silniejszy zapach niż zwykły węgiel.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium łatwości użytkowania, brykiet ponownie wygrywa. Nie rozpada się on tak bardzo, więc łatwiej jest go umieścić w miejscu do grillowania lub przechowywać w workach w piwnicy lub garażu.

Wybór najlepszego surowca zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby. Brykiety drzewne są najlepsze, jeśli cenisz sobie wygodę i cenę. Węgiel drzewny jest lepszy dla zdrowia i komfortu.

W MarktKraft znajdziesz różne rodzaje brykietów, węgla i kamieni lawowych, które możesz kupić w kilkukilogramowych opakowaniach.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.