Kwaśnolubne

Kwaśnolubne

CHARAKTERYSTYKA ROŚLIN KWASOLUBNYCH.

W ogrodach można sadzić wiele roślin ozdobnych, które są kwasolubne. Do ich bujnego wzrostu potrzebne jest kwaśne podłoże. W sezonie wegetacyjnym będą zachwycać wielkością, kolorem i liczbą kwiatów. Rośliny kwasolubne tolerują poziom pH gleby od 4,5 do 6,5.

OFERTA ROŚLIN KWASOLUBNYCH.

Azalie są roślinami kwasolubnymi. Są to krzewy ozdobne, które łatwo się rozrastają, oraz łatwe w pielęgnacji rododendrony. Można też znaleźć palmy, które są większe od innych, mają wyjątkowy pokrój i piękne liście. Te kwasolubne rośliny mogą upiększyć ogród i stworzyć zacienione miejsce do wypoczynku, ochronić podwórko przed ciekawskimi spojrzeniami, a nawet udekorować patio skalniakiem.

Hortensje z dużymi i małymi wrzosami to wspaniałe rośliny do ogrodów przydomowych. Rośliny te można wykorzystać do dekoracji balkonów i tarasów, ponieważ można je uprawiać w doniczkach. Rośliny te są piękne i łatwe w uprawie.

JAK DBAĆ O GATUNKI ROŚLIN KWASOLUBNYCH?

Rośliny kwasolubne należy sadzić w glebie, która ma naturalny odczyn kwaśny. Można też zastosować przygotowane, wysypane podłoże o odczynie kwaśnym. Taką mieszankę można też przygotować samodzielnie z siarczanu amonu, torfu kwaśnego i przekompostowanej kory. Gleba uniwersalna może nieznacznie podnieść kwasowość tego odczynu.

Szczególnej opieki wymagają krzewy o niskiej kwasowości oraz inne gatunki roślin preferujące kwaśne podłoże. Do podlewania dobrze jest używać wody deszczowej, letniej wody i soku z cytryny. Należy unikać nawozów uniwersalnych i stosować wyłącznie nawozy zakwaszające, zawierające siarczan amonu. Dobrym pomysłem może być zastosowanie szczepionki mikoryzowej, jeśli wybiera się gatunki wrażliwe o słabym systemie korzeniowym.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.