Wózki i wieszaki

Wózki i wieszaki

Wózki i wieszaki: jak przechowywać węże ogrodowe?

Zdrowy ogród pozwoli uzyskać bujne trawniki i piękne rośliny. Wiosną i latem trzeba szczególnie dbać o to, aby rośliny miały odpowiednią ilość wody. Długie węże ogrodowe są niezbędne. Oto kilka wskazówek, które ułatwią ich przechowywanie.

CO MOGĘ ZROBIĆ, ABY PODLAĆ OGRÓD?

Wąż ogrodowy jest niezbędny do doprowadzenia wody z miejsca jej użycia do ogrodu. Dostępnych jest wiele opcji długości, dzięki czemu wąż można dostosować do konkretnych potrzeb. Węże ogrodowe 3-warstwowe i 6-warstwowe są wykonane z trwałych materiałów.

Dostępnych jest wiele modeli z tworzywa sztucznego. Jak go wybrać? Ważne jest, aby chronić element przed szkodliwym działaniem promieni UV i skręcaniem. Niektóre węże ogrodowe są odporne na osadzanie się glonów na wewnętrznych ściankach. Warto zainwestować w model, który jest odporny. Zapobiegnie to tworzeniu się słupków blokujących przepływ wody.

PRZECHOWYWANIE WĘŻY NIE MUSI BYĆ KŁOPOTEM!

Węże ogrodowe bywają trudnym akcesorium do przechowywania. Mogą przeszkadzać w koszeniu trawnika. Nie musi tak być. Wózek na wąż ogrodowy ułatwia szybkie przemieszczanie węża w górę lub w dół. Urządzenia te są często wyposażone w kółka. Można też kupić bęben ogrodowy z kółkami i uchwytem ułatwiającym przenoszenie.

Uchwyt na wąż ogrodowy to kolejna opcja przechowywania. Można go wykonać z metalu lub tworzywa sztucznego. Przymocuj go do ściany i zwiń wąż.

WŁAŚCIWE PRZECHOWYWANIE WĘŻY OGRODOWYCH ZAPEWNIA BEZPIECZEŃSTWO.

Nieuporządkowane węże ogrodowe mogą powodować chaos w ogrodzie. Stanowi także zagrożenie dla bezpieczeństwa. Może spowodować obrażenia ciała u Ciebie lub innych domowników. Nawet jeśli Twoja kosiarka to określony model, gumowe węże mogą utrudniać koszenie trawnika. Nie chcesz mieć węży, którymi trudno jest zarządzać. Możesz sięgnąć po nasze akcesoria do przechowywania węży.

Jeśli masz duże podwórko, będziesz potrzebować kilku metrów węża. Dobrym rozwiązaniem jest wózek na wąż ogrodowy. Umożliwi on szybki transport węża z jednego miejsca do drugiego w ogrodzie. Wózek na wąż jest wyposażony w prowadnicę i umożliwia łatwe zwijanie węży gumowych. Ułatwia to zwijanie węża w krótkim czasie.

Kiedy warto zainstalować stojak na wąż w ogrodzie? Zwłaszcza jeśli Twój wąż ogrodowy ma mniej niż metr długości. Wieszak na wąż zajmuje bardzo mało miejsca. Wystarczy przymocować go do ściany, a następnie powiesić wąż. Jest to szybki sposób na uporządkowanie ogrodu.

WÓZKI OGRODOWE.

Aby wąż nie uległ uszkodzeniu lub nie przeszkadzał w pracy, należy go złożyć i przechowywać w garażu lub warsztacie. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest specjalny wózek na wąż ogrodowy. Wąż można łatwo nawinąć na bęben znajdujący się w wózku i bez wysiłku rozwinąć. Wózki na wąż są wyposażone w stojaki, które umożliwiają wygodne ułożenie węża.

Jaki model należy wybrać? Aby zapobiec korozji, długie i ciężkie węże ogrodowe powinny być mocowane do metalowych wózków na węże pokrytych cynkiem. Jeśli masz ciężkie węże lub wiele węży, wózek na wąż metalowy może być doskonałym wyborem. Ponieważ elementy systemu nawadniania ogrodu mogą być dość ciężkie, większa ich liczba może spowodować uszkodzenie mniej trwałego i odpornego wózka. Bęben na wąż ogrodowy powinien być wykonany z mocnego materiału.

Wózki z tworzywa sztucznego są lżejsze od metalowych. Ta cecha jest bardzo pomocna, gdy trzeba przemieszczać wąż po ogrodzie. Wózki z tworzywa sztucznego mogą być mniej ciężkie niż metalowe. Dlatego mogą ulec uszkodzeniu. Można je przechowywać na zewnątrz, ale dzięki temu uniknie się rdzy. Nie trzeba też przejmować się tym, że mogą one zmienić kolor pod wpływem czynników zewnętrznych.

UCHWYTY NA NARZĘDZIA - WĘŻE OGRODOWE.

Alternatywą dla wózków mogą być poręczne uchwyty na narzędzia, które można powiesić na ścianie garażu. Wieszaki na węże ogrodowe ułatwiają dostęp do węża ogrodowego, a jednocześnie pozwalają zachować porządek. Wieszaki to świetny sposób na przechowywanie niewielkich ilości węży ogrodowych, które można zwinąć rękami.

Stojak na wąż ogrodowy jest alternatywą dla wieszaka. Oba akcesoria muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych i wytrzymywać większe obciążenia. Dzięki temu będą służyć przez wiele lat.

Przed zakupem produktu należy sprawdzić, który z nich najlepiej odpowiada naszym potrzebom - wózek ogrodowy czy wieszak.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.