Elektrozawory

Elektrozawory

Jak sterować przepływem wody za pomocą elektrozaworów?

Elektrozawory będą potrzebne, jeśli planujesz zainstalować w ogrodzie system automatycznego nawadniania. Wyglądają one podobnie do zwykłych zaworów, ponieważ ich zadaniem jest odcinanie przepływu wody. Można nimi sterować za pomocą panelu elektronicznego, co czyni je bardziej uniwersalnymi niż ich mechaniczne odpowiedniki. Można je podłączyć do panelu elektrycznego, sieci wodociągowej i elektrycznej. Następnie elektrozawór dozuje wodę, która jest dostarczana do systemu nawadniania ogrodu.

Najprostsze zawory elektromagnetyczne składają się z dwóch elementów: elektromagnesu i zaworu głównego. Elektromagnes lub cewka może mieć różne rozmiary, napięcie i moc. Odbiera sygnał z panelu sterowania. Zamyka zawór główny. Jest to membrana, która zatrzymuje przepływ wody.

Elektrozawór jest urządzeniem jednokierunkowym dla wody. Ciecz przepływa w jednym kierunku i nie ulega odwróceniu. Zawory elektromagnetyczne są ważnym elementem każdego automatycznego systemu nawadniania.

ZAWÓR SOLENOIDOWY JEST NIEZBĘDNYM ELEMENTEM AUTOMATYCZNEGO SYSTEMU NAWADNIAJĄCEGO.

Ważne jest, aby każdy element automatycznego systemu nawadniania wspomagał jego ekonomiczną i wydajną pracę. Potrzebny jest produkt, który szybko reaguje na sygnały wysyłane z centrali sterującej.

Istotnym elementem automatycznego systemu nawadniania jest działanie zaworów elektrycznych. Mogą być one stosowane w ogrodzie, na działce lub w miejscach publicznych. Dzięki programatorowi i sterowaniu nawadnianiem możesz dbać o swoje rośliny nawet wtedy, gdy na jakiś czas jesteś poza domem. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych obszarów zieleni i długich trawników. Elektrozawory można również wykorzystać do nawadniania boisk sportowych, parków lub pól golfowych.

Sklep MarktKraft dla majsterkowiczów oferują szeroką gamę produktów niezbędnych do prawidłowego działania systemów nawadniających. Należą do nich skrzynki zaworowe, filtry i studzienki nawadniające. Można również znaleźć produkty firmy Gardena, dzięki czemu można uzyskać produkt wysokiej jakości. Można stworzyć system elektroniczny, który wyeliminuje problemy związane z podlewaniem ogrodu.

JAKI TYP ELEKTROZAWORU POWINIENEM WYBRAĆ?

Istnieje wiele rodzajów elektrozaworów, w zależności od tego, jaki system nawadniania ma być zastosowany. Klasyczny elektrozawór do nawadniania jest najbardziej podstawowy. Otwiera on przepływ wody, gdy tylko otrzyma impuls elektryczny. Gdy impuls ustaje, automatycznie zamyka dostęp wody. Ten model jest idealny zarówno do prostych, jak i bardziej złożonych systemów nawadniania.

Cewka elektromagnetyczna bezpośredniego działania jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku większego podwórka. Zapewnia to większą powierzchnię systemu i wyższe ciśnienie wody. W tym przypadku rdzeń magnetyczny działa bezpośrednio na zawór. Gdy rdzeń otrzymuje sygnał elektryczny z panelu sterowania, zamyka dostęp do wody.

System nawadniania z rozgałęzieniami będzie wymagał wyższego ciśnienia wody. Model impulsowy działa najlepiej przy wyższym ciśnieniu i może być użyty do oddzielenia każdego zaworu odgałęzienia. Do budowy systemu można użyć pojedynczego elementu. Możliwe jest zastosowanie dwu-, trzy- lub czterodrożnego rozdzielacza wody. Odpowiednia liczba przyłączy umożliwia sterowanie całym systemem nawadniania za pomocą jednego zaworu. Ułatwi to tworzenie bardziej skomplikowanych systemów.

Jakie cechy powinien mieć dobry elektrozawór?

Wybór modelu elektrozaworu nie jest trudny. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wiele innych aspektów, w tym na jego budowę i działanie. Należy szukać zaworów trwałych. Mosiądz jest trwałym metalem, który może wytrzymać wysokie ciśnienie i wodę. Zawór elektromagnetyczny może mieć obudowę z tworzywa sztucznego, która chroni go przed czynnikami zewnętrznymi i zabezpiecza.

Zawór wodny nie powinien być zanieczyszczony piaskiem. Membrana może nie działać prawidłowo, jeśli jest zanieczyszczona piaskiem. Może ona przepuszczać wodę, zacinać się lub nie zamykać. Zanieczyszczenie może nastąpić nawet wtedy, gdy zawór jest podłączony do sieci wodociągowej. Nieszczelności w wężu mogą spowodować przedostanie się piasku do domu. Ryzyko skażenia wzrasta, jeśli woda pochodzi ze studni. Upewnij się, że wybrałeś model wyposażony w filtr wewnętrzny, który jest łatwy do czyszczenia.

Co należy zrobić, jeśli zawór elektromagnetyczny utknął w opryskiwaczu? Co należy zrobić, jeśli panel sterowania jest uszkodzony lub zablokowany? Warto również rozważyć model, który umożliwia ręczne wyłączanie wody. Przyda się to w przypadku poważnej usterki lub awarii. Nie będziesz musiał wyłączać całego systemu, ale możesz wyłączyć ten obszar, który nie działa prawidłowo. Dobry produkt powinien obejmować ręczne sterowanie zaworem.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.