Pompy specjalne

Pompy specjalne

Pompy do konkretnych zadań.

Odpowiedni sprzęt jest niezbędny do nawadniania, odprowadzania nadmiaru wody z pomieszczeń, działek i napełniania zbiorników o dużej pojemności. Do wykonania tych zadań niezbędna jest wydajna i niezawodna pompa. Modele z naszej oferty są funkcjonalne i mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. W domu można używać pompy benzynowej, ręcznej lub elektrycznej. Przyda się także w małych warsztatach i zakładach przemysłowych. Uchroni Cię przed bezpośrednim kontaktem z cieczami chemicznymi lub biologicznymi, które mogą podrażnić Twoją skórę. Każdy model charakteryzuje się intuicyjną i prostą obsługą. Z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy zaprojektowano wytrzymałą konstrukcję i trwałe węże ssące.

Jakie są zastosowania pomp?

Pompy specjalne mogą być wykorzystywane w rolnictwie, budownictwie i przemyśle. W ofercie MarktKraft znajdziesz różnorodne urządzenia, w tym pompy syfonowe, spalinowe i zatapialne. Dzięki temu będziesz mógł wybrać urządzenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pompy te świetnie nadają się do przenoszenia dużych ilości wody z jednego zbiornika lub ich osuszania. Pompy te są mocne i wydajne, dzięki czemu można szybko i sprawnie pompować ścieki, wodę deszczową lub wodę ze studni.

W naszej sieci sklepów dla majsterkowiczów znajdziesz wiele różnych pomp, w tym pompę syfonową, która umożliwia pompowanie cieczy z beczek. Jest ona również w stanie poradzić sobie z cieczami o temperaturze do 80 stopni Celsjusza. W sklepie MArktKraft dostępne są również produkty firmy Vorel, która posiada bogate doświadczenie w produkcji elektronarzędzi do nawadniania.

POMPY SPECJALNE: JAK WYBRAĆ?

Każdy typ pompy ma swoje własne cechy i parametry. Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni model do swojego ogrodu lub innych obszarów na działce. Po pierwsze, wydajność. Określa ona, ile wody pompa jest w stanie przepompować w ciągu godziny. Wartość ta jest podawana w kartach katalogowych w litrach na godzinę lub l/h. Do wyboru są urządzenia zdolne do przepompowania od kilkuset do tysięcy litrów na godzinę, w zależności od posiadanego zbiornika.

Dodatkowo ważne jest zużycie energii. Będzie to miało wpływ na wysokość rachunków i długość kabla zasilającego, jeśli zdecydujesz się na pompę elektryczną. Producent określi również wysokość podnoszenia wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku budowy kaskady lub oczka wodnego. Informacja ta będzie wydrukowana na opakowaniu w formie graficznej lub jako Hmax.

POMPA RĘCZNA CZY Z SILNIKIEM?

Zanim zdecydujesz się, którą z nich wolisz, ważne jest, abyś zrozumiał różnice między nimi. W naszej ofercie można znaleźć oba rodzaje, ale ich różnorodność może utrudniać określenie przeznaczenia. Pompy ręczne do oleju i innych cieczy wymagają siły ludzkiej do wydajnej pracy. Od wkładu energii użytkownika zależy, jak wydajne jest działanie. Może być używana jako niezawodne i podstawowe narzędzie w domu lub w miejscu pracy. Pompa może być używana do opróżniania lub napełniania pojemników z wlotem szczelnym lub regularnym.

Drugi typ można łatwo rozpoznać po tym, że benzynowa pompa do wody wykorzystuje odpowiedni rodzaj paliwa. Ten model nie będzie sprawiał problemów, jeśli w domu nie ma elektryczności. Może on pompować wodę z małych i dużych zbiorników. Dotyczy to również studni i basenów. Obudowa pompy jest mocna i odporna na uszkodzenia dzięki solidnej konstrukcji z żeliwa lub stali, a także z aluminium.

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE - POMPA SYFONOWA.

Pompa syfonowa jest najczęściej stosowanym urządzeniem spośród wszystkich dostępnych na rynku. Pompy syfonowe są jednak często używane przez pracowników warsztatów samochodowych lub rzemieślników. Można ich używać do napełniania pojemników o różnych rozmiarach. Urządzenie to może być używane do pompowania płynów przemysłowych i spożywczych.

Może to być benzyna lub alkohol. Najważniejszą cechą tej pompy jest to, że nie ma znaczenia rodzaj cieczy. Na działanie urządzenia nie będzie miała wpływu niska lub wysoka lepkość medium. Pompa beczkowa może być wykorzystywana do wielu celów i jest prosta w obsłudze. Zajmuje bardzo mało miejsca. Jej działanie opiera się na prostej zasadzie. Umożliwia to szybkie i skuteczne usuwanie cieczy z pojemników. Całe urządzenie składa się z silnika, rury pompującej i wirnika. Ten niewielki element steruje przepływem. Pompa może być używana zamiast większych urządzeń, które wymagają więcej miejsca.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.