Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe.

Cień jest lepszym rozwiązaniem na relaks w ogrodzie w gorące dni. Tarasy i balkony wychodzące na południe są przez wiele godzin narażone na intensywne działanie promieni słonecznych. Ogranicza to możliwość cieszenia się świeżym powietrzem.

Parasol ogrodowy to łatwy i niedrogi sposób na ochronę przestrzeni przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem. W przypadku niespodziewanej ulewy takie rozwiązanie ochroni Cię przed deszczem. Nie musisz rezygnować z podziwiania deszczu na zewnątrz! Mając parasol na balkonie lub tarasie, nadal możesz cieszyć się wspaniałym widokiem z domu.

Dostępne są tradycyjne parasole oraz modele ze składanymi kijami lub czaszami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb. Można też wybierać spośród różnych typów. Parasole są wykonane z materiałów, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Można je umieścić na podwórku lub patio. Inne można szybko zdjąć i ponownie zamontować w dowolnym miejscu. Niektóre z nich można zabrać ze sobą na plażę, aby zrelaksować się i nie martwić się o promienie ultrafioletowe.

Parasol ogrodowy to świetna inwestycja.

Parasole ogrodowe można wykorzystać do ograniczenia promieniowania słonecznego do jednego obszaru. Można wybierać spośród różnych rozmiarów, niezależnie od tego, czy szuka się czegoś małego, dużego czy prostokątnego.

Lekarze ostrzegają, że promieniowanie UV może powodować raka skóry, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Nie trać z oczu tego, co dzieje się na zewnątrz, nawet gdy świeci słońce. Zarówno filtr przeciwsłoneczny, jak i parasol mogą pomóc Tobie i Twojej rodzinie chronić się. Warto to zrobić, zwłaszcza w południe. Z właściwą ochroną możesz spędzić wspaniały dzień, nie martwiąc się o podrażnienie skóry lub wywołanie dalszych komplikacji.

Parasol, który przykryje balkon lub taras, ochroni Cię przed deszczem. Musi być on jednak wykonany z tkaniny hydrofobowej. Można go wykorzystać, aby osłonić się w czasie nagłej ulewy, a nawet uratować przyjęcie w ogrodzie. Możesz postawić parasol na stole, na którym będziesz ustawiać przystawki i dania z grilla, a nie będzie padać nawet podczas letniej mżawki. Nadal jest gorąco, ale pada deszcz. Nie spiesz się, aby wrócić do domu. Ciesz się kawą na tarasie, osłonięty parasolem.

Ważne jest także uwzględnienie względów estetycznych. Należy wybrać parasol, który będzie pasował do przestrzeni, jaką dysponujemy. Możesz wybierać spośród tradycyjnych lub kolorowych parasoli, które doskonale nadają się na plażę. Aby chronić delikatną skórę dziecka, można umieścić je w pobliżu piaskownicy. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się parasole wspornikowe lub minimalistyczne. Kolor mebli ogrodowych można dopasować do materiału, z którego wykonana jest czasza.

Jakie parasole są najlepsze do Twojego ogrodu?

Najpierw należy zdecydować, jaki rozmiar parasola będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Najpopularniejsze są parasole dwumetrowe. Zapewniają one ochronę przed słońcem uderzającym w stolik kawowy lub fotel. Parasole te doskonale nadają się do użytku na plaży.

Jeśli trzeba osłonić duży stół ogrodowy lub zestaw mebli, najlepszym wyborem będzie duży parasol. Najlepiej wybrać parasole, które nie będą przywierać do balkonów i tarasów. Można wybrać niestandardowy wzór. Popularne są prostokątne parasole z czaszami. Parasole ogrodowe można ustawić tak, aby chroniły podłużny balkon.

Model plażowy może być używany w ogrodzie. Parasol jest często wyposażony w prosty, czasem składany drążek, który należy regulować ręcznie. Parasol zazwyczaj montuje się, wbijając go w ziemię. Dzięki temu pozostaje on na swoim miejscu nawet przy silnym wietrze. Parasol można wykorzystać do przykrycia piaskownicy, ochrony leżaka i zacienienia miejsca zabaw dziecka. Jest odporny tylko na silne wiatry i ulewne deszcze, dlatego należy go chować.

Konstrukcja klasycznego parasola balkonowego różni się nieco od tego, który jest przeznaczony do użytku w ogrodzie. Po pierwsze, ze względu na niewielkie wymiary balkonu, czasza jest zazwyczaj mniejsza. Nie powinna ona zaczepiać się o elewację. Spowoduje to uszkodzenie materiału, z którego wykonany jest daszek, a także ściany. Jeśli trzeba zabezpieczyć wąską przestrzeń, model można umieścić bezpośrednio za fotelem. Jest on lekko pochylony, dzięki czemu może zapewnić doskonałą ochronę. Aby zamontować większy parasol na balkonie, należy użyć wysięgnika. Dzięki temu balkon stanie się bardziej przestronny. Podstawę można umieścić z boku, na przykład między doniczkami z kwiatami.

Jeśli masz otwór na drążek parasola, wybierz model nieco większy niż blat stołu. W przypadku parasoli ogrodowych najlepszy jest kształt prostokątny. Zapewni on ochronę zarówno stołowi, jak i osobom siedzącym wokół niego. Duży parasol może mieć obwód trzystu pięćdziesięciu centymetrów. Jest to dobry wybór, jeśli masz meble ogrodowe, które wymagają ochrony przed słońcem.

Modele do patio są często bardzo podobne do tradycyjnych produktów ogrodowych. Podstawa nie będzie mile widziana na środku strefy relaksu, ponieważ zależy Ci na zachowaniu przestrzeni. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem może być parasol ogrodowy na wysięgniku. Ten model można umieścić z boku ogrodu, na przykład między roślinami lub w krzewach. Nie przebiega on przez środek parasola, więc nie zasłania gościom widoku. Ułatwia to prowadzenie rozmów.

Wybierając parasol do ogrodu, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany. W naszej ofercie znajdziesz parasole, które posłużą Ci przez wiele sezonów. Są one odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że kolor parasola nie zmieni się. Są również wodoodporne. Nie musisz się obawiać, że ulegną zniszczeniu, jeśli pozostawisz je na tarasie.

Zwróć uwagę na kolor parasola. Jest to ważne nie tylko ze względu na wygląd zewnętrzny posesji, ale także ze względu na ciepło akcesoriów ogrodowych. Biała czasza będzie odbijać promienie słoneczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli patio znajduje się w nasłonecznionym miejscu, np. na południu.

Istnieją modele, które mogą obracać się o 360 stopni. Takie modele przydadzą się, gdy trzeba ochronić taras i miejsce, w którym bawią się dzieci. Ten model ochroni Cię przed szkodliwym działaniem słońca, podążając za promieniami.

Czy duże parasole ogrodowe są trudne do przechowywania? Nasze modele można łatwo złożyć. Podstawę parasola można złożyć w wielu miejscach, aby zmniejszyć jego wysokość. Warto poszukać parasoli z torbą do przechowywania. Pozwoli to na przechowywanie parasola w bezpiecznym miejscu do następnej wiosny/latem.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.