Oświetlenie solarne

Oświetlenie solarne

SOLARNE LAMPY OGRODOWE.

Możesz udekorować swoją działkę lub ogród za pomocą technologii solarnej. Nie wymagają one podłączenia do prądu. Lampy te są nie tylko opłacalne, ale można je także umieścić w dowolnym miejscu na działce. Specjalne panele słoneczne służą do zbierania energii słonecznej w ciągu dnia, a następnie wykorzystują ją do oświetlenia terenu wokół domu w nocy.

Istnieją lampy solarne, które można wbudować w ziemię lub ścianę, można je też zawiesić lub postawić. Istnieje wiele opcji lamp solarnych, w tym słupy, reflektory i lampy, a także oprawy najazdowe, takie jak latarnie, reflektory, lampy i słupy. Tego typu dekoracje mogą pomóc wyróżnić ogród, działkę lub inny teren zielony i ułatwić poruszanie się po zmroku.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ OŚWIETLENIE SOLARNE?

Solarne lampy ogrodowe to świetne rozwiązanie, gdy powierzchnia ogrodu jest duża. Stworzenie dobrze działającej instalacji elektrycznej byłoby bardzo kosztowne i trudne. Lampy te nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, ponieważ są zasilane przez baterie słoneczne. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy i sprawia, że lampy solarne są atrakcyjnym wyborem w przypadku dużych ogrodów lub ogrodów, które wymagają rozległych wykopów lub renowacji.

Brak okablowania oznacza estetykę. Dzięki wyeliminowaniu kabli oświetlenie montowane na ścianie wygląda bardziej elegancko niż tradycyjne wersje. Przewody biegnące od opraw nie muszą być ukryte. Solarne lampy ogrodowe można zainstalować niemal wszędzie. Można je umieścić w miejscu, w którym będą się dobrze prezentować lub w miejscu, w którym będą pełnić użyteczną funkcję.

Lampa solarna LED to świetny wybór dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Lampa jest bardzo trwała i może działać przez wiele lat bez konieczności wymiany. Ta lampa jest najbardziej ekonomiczna i jest wyposażona nie tylko w diody LED, ale także w dodatkowe akumulatory, które można ładować przez cały dzień. Jej żywotność wynosi ponad 100 tys. godzin. Oświetlenie solarne jest trwałe i przyjazne dla środowiska ze względu na niskie zużycie energii. Nie odczujesz żadnych negatywnych skutków na rachunkach za energię elektryczną.

JAK WYBRAĆ OŚWIETLENIE SOLARNE DO OŚWIETLENIA OGRODU?

Wybór odpowiednich opraw oświetleniowych to kwestia estetyki. Pozwoli Ci to zidentyfikować najlepsze produkty do Twojego ogrodu, a następnie potwierdzić ich wartość techniczną. Istnieje wiele stylów i form oświetlenia słonecznego do ogrodu. Małe, nowoczesne lampy o skromnym wzornictwie mogą stanowić dodatek do ogrodów w podobnym stylu. Do romantycznej altany można wybrać lampy i kinkiety w stylu antycznym lub wiktoriańskim. Tradycyjne oprawy sprawdzą się w większości ogrodów. Istnieje wiele opcji.

Aby sprawdzić, czy lampy ogrodowe solarne, które rozważasz, będą emitować wystarczającą ilość światła, możesz sprawdzić ich skuteczność świetlną. Oznacza to po prostu, jak dużo światła emituje dany produkt. Ponieważ zbyt duża ilość światła może spowodować przyciemnienie ścieżki, ważne jest, aby wybierać produkty o wysokiej skuteczności świetlnej. W przypadku lamp dekoracyjnych, takich jak te używane do ozdabiania altan, można wybrać model o niższej skuteczności. Służą one przede wszystkim celom estetycznym. Jeśli wartość produktu nie jest podana na jego opakowaniu, można ją obliczyć, mnożąc lumeny przez waty.

Ważnym czynnikiem przy wyborze lamp do systemu solarnego jest jakość oprawy. Solarne lampy ogrodowe o stopniu ochrony IP44 to doskonały wybór w przypadku miejsc częściowo zadaszonych. W praktyce oznacza to, że do oprawy nie dostanie się woda (np. podczas deszczu). Zwarcie nie spowoduje uszkodzenia urządzenia. Instalując oświetlenie fotowoltaiczne w pobliżu ziemi, np. na ziemi lub dachu altany, należy zapewnić wyższy poziom ochrony. W takich miejscach może zbierać się woda, która może dodatkowo uszkodzić lampę.

Solarne lampy ogrodowe można wyposażyć w dodatkowe funkcje, takie jak czujniki ruchu. Ten produkt może być stosowany wszędzie tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo. Produkty te idealnie nadają się do stosowania na tarasach i przy drzwiach. Zamontuj je na zewnątrz, aby reagowały na zbliżającą się osobę. Pozwoli to dostrzec gościa, nawet jeśli jest on niespodziewany. Aby oświetlić ścieżkę, gdy ktoś przechodzi, możesz umieścić w jej pobliżu lampy ogrodowe. Zamontuj je wzdłuż granicy ogrodu, aby odstraszyć każdego, kto próbuje wejść na Twoją posesję bez pozwolenia.

Solarne lampy ogrodowe mogą być wyposażone w czujniki ruchu oraz czujniki zmierzchowe. Podobnie jak wspomniane wyżej urządzenie, również ten typ można wyposażyć w czujniki zmierzchowe. Jedyna różnica polega na tym, że ruch powodujący zaświecenie światła jest wywoływany przez wykrycie ciemności. Lampa ta będzie świecić nieprzerwanie aż do świtu lub do pełnego naładowania akumulatora.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.