Pilarki łańcuchowe spalinowe

Pilarki łańcuchowe spalinowe

Piła łańcuchowa do zadań specjalnych.

Pilarki spalinowe mogą być wykorzystywane jako funkcjonalne narzędzie przez ogrodników i majsterkowiczów. Są one przydatne przez więcej niż jeden sezon. Są napędzane silnikiem spalinowym i można je łatwo przemieszczać. Można je zabrać ze sobą wszędzie - do lasu, sadu, ogrodu - i nie trzeba podłączać ich do prądu.

Za pomocą pilarki spalinowej można przygotować drewno na opał, przyciąć gałęzie i posprzątać wokół domu. Pilarka spalinowa przyda się także na działce rekreacyjnej, zwłaszcza po wielu latach.

Większość modeli jest napędzana spalinowymi silnikami dwusuwowymi. Nowoczesne moduły elektroniczne zastąpiły tradycyjne układy zapłonowe. Do podstawowych elementów popularnej pilarki należą filtr powietrza, gaźnik i układ zbiornika paliwa.

Niektóre narzędzia posiadają hamulec łańcucha, który zwiększa bezpieczeństwo pracy. Każdy model pilarki spalinowej posiada wygodne prowadnice, które zwiększają precyzję pracy. Do szybkiego rozpoczęcia pracy można użyć pilarek z wbudowanym ssaniem. Nasze urządzenia tnące są również wyposażone w amortyzowany uchwyt. Tłumi on drgania, ułatwia pracę i czyni ją bezpieczniejszą, a także jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących ograniczyć stres. Do tej kategorii wybraliśmy najbardziej znane i cenione marki. Znajdziesz tu również pilarki spalinowe doświadczonych producentów, takich jak MacAllister i NAC.

Do czego służy pilarka spalinowa?

Mimo że pilarki spalinowe są przeznaczone do określonego celu, pomogą Ci w wielu pracach ogrodowych. Nie trzeba być ekspertem, aby używać piły łańcuchowej i dbać o swoją posesję. Jeśli na posesji sąsiada znajdują się przerośnięte gałęzie, piła łańcuchowa może okazać się pomocna. Aby ułatwić ich usunięcie, należy przyciąć je w odpowiednim miejscu.

Usunięcie powalonego drzewa z posesji może być trudne ze względu na jego rozmiar i ciężar. Czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko pociąć drzewo na mniejsze kawałki, które będzie można łatwiej przenieść. Do wycięcia małych gałęzi z ogrodu można użyć piły elektrycznej. Dzięki temu Twoja posesja będzie wyglądać lepiej. Upewnij się, że wybrany model ma wysoki moment obrotowy, który poradzi sobie nawet z największymi gałęziami.

W tej kategorii znajdują się również pilarki spalinowe, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci mocy. Jeśli musisz zabrać ze sobą paliwo na miejsce rekreacji, możesz po prostu napełnić kanister paliwem, a następnie uzupełnić zbiornik, gdy jego poziom się obniży. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ nie ma znaczenia, w jakich warunkach pracujesz.

Pilarka spalinowa, w zależności od mocy, może być wykorzystywana do produkcji opału na zimę oraz do rozpalania kominka. Kłody o różnych średnicach można pociąć na małe kawałki i przechowywać w magazynie lub pomieszczeniu gospodarczym. Drewno nie będzie się marnować i będzie łatwiejsze do przechowywania.

Pilarki spalinowe można wyposażyć w wiele dodatkowych funkcji. Dzięki hamulcowi i zintegrowanemu ssaniu można pracować bezpiecznie i wydajnie. Prawidłowe ostrzenie łańcucha to ważna czynność, która ma bezpośredni wpływ na żywotność urządzenia. Piła łańcuchowa jest prosta w obsłudze. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki ergonomicznym uchwytom.

Jak wybrać pilarkę łańcuchową.

Na każdym etapie kluczowy jest wybór odpowiedniego modelu. Może to zabrzmi banalnie, ale koncentrowanie się na konkretnych parametrach nie zawsze odpowie na pytanie, jaka pilarka spalinowa jest najlepsza. Jak ważny jest wybór właściwego modelu? Oto kilka parametrów, które są istotne podczas korzystania z narzędzia. Jednym z najważniejszych jest ciężar urządzenia. Być może zastanawiasz się, co to wszystko ma wspólnego z idealnie dobranym narzędziem.

Pilarka spalinowa jest zwykle używana do podstawowych prac w ogrodzie i do cięcia mniejszych drzew. Zazwyczaj waży mniej niż 4 kg. Jeśli używasz sprzętu zarówno do prac domowych, jak i ogrodniczych, ta opcja jest dobrym wyborem. Nie poprzestańmy na tym. W naszym asortymencie znajdują się również cięższe pilarki spalinowe. Waga tych pilarek zależy od ich typu, pojemności zbiornika i ewentualnych akcesoriów. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ciężar urządzenia przed jego zakupem.

Moc to kolejny parametr, który określa przeznaczenie pilarki. Oczywiste jest, że im większa moc, tym trudniejszą pracę może wykonać piła. Najczęściej jest ona wyrażana w kW (kilowatach) lub KM (koniach mechanicznych). Do lżejszych prac w leśnictwie lub ogrodnictwie idealne będzie urządzenie o mocy od 2,5 do 5 KM. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojemność skokową silnika. Im większa pojemność skokowa, tym więcej pracy można wykonać.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość prowadnicy. Im dłuższa prowadnica, tym łatwiej się ją tnie. Do prac profesjonalnych najlepsza jest prowadnica o długości ok. 40 cm, natomiast do użytku domowego idealna jest prowadnica o długości 35 cm. Nożyce spalinowe sprawdzą się w przypadku mniejszych gałęzi i drzew owocowych.

Należy również wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na paliwo oraz potencjalne uwalnianie szkodliwych substancji do atmosfery. Należy zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki emituje pilarka spalinowa. Silniki benzynowe są najgłośniejsze spośród wszystkich modeli.

Posiadając odpowiednie słuchawki nie będziesz narażony na uszkodzenie słuchu. To akcesorium ochronne jest dostępne w naszym asortymencie. Używając piły łańcuchowej do cięcia ogrodu, nie zapominaj o sobie. Podczas pracy nie należy przeszkadzać sąsiadom. Unikaj używania piły łańcuchowej wczesnym rankiem.

Przy wyborze piły łańcuchowej należy zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe. Przydatnym akcesorium jest lejek, który ułatwia napełnianie zbiornika pilarki spalinowej i zapobiega rozlaniu paliwa. Dzięki niemu pilarka będzie również tańsza w obsłudze.

Istnieją również przydatne akcesoria, które można stosować w maszynach ogrodowych, takie jak olej do mieszanki paliwowej. Preparat ten gwarantuje, że urządzenie takie jak piła spalinowa będzie działać bez zarzutu. Środek ten zapobiega zacieraniu się silnika i zapewni trwałość pilarki przez wiele sezonów. Dostępne są również akcesoria zapewniające bezpieczeństwo podczas pracy. W naszym asortymencie znajdują się również wspomniane wcześniej słuchawki. Oferujemy również wygodne gogle, które chronią oczy przed szkodliwymi zanieczyszczeniami.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.