Pilarki łańcuchowe elektryczne

Pilarka łańcuchowa elektryczna

Pilarki spalinowe to najlepsze narzędzia do konkretnych zadań.

Piły łańcuchowe zasilane benzyną to przydatne narzędzia dla ogrodników i majsterkowiczów. Można ich używać o każdej porze roku. Są napędzane silnikiem spalinowym i można je łatwo przemieszczać. Można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce w lesie, sadzie lub ogrodzie, bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej.

Za pomocą pilarki spalinowej można przygotować drewno na opał, przyciąć gałęzie lub uporządkować teren wokół domu. Pilarka spalinowa jest również niezbędna na działce rekreacyjnej, zwłaszcza dla osób, które przez jakiś czas były nieobecne.

Wiele modeli jest kompatybilnych z dwusuwowym silnikiem spalinowym. Nowoczesne moduły elektroniczne zastąpiły tradycyjne układy zapłonowe. Do podstawowych elementów popularnej pilarki należą filtr powietrza, gaźnik oraz układ mieszczący zbiornik paliwa.

W niektórych urządzeniach opcjonalnie dostępny jest hamulec łańcucha. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy. Niektóre pilarki spalinowe są wyposażone w prowadnice, które zwiększają precyzję pracy. Pilarki spalinowe z wbudowanym ssaniem szybko się uruchamiają.

Nasze urządzenia tnące są również wyposażone w uchwyt amortyzujący. Tłumi on drgania, ułatwia pracę i jest bezpieczniejszy. Do tej kategorii wybraliśmy najbardziej znane i cenione marki. Wśród wielu opcji znajdziesz pilarki spalinowe uznanych producentów, takich jak MacAllister i NAC.

Do czego służy pilarka spalinowa?

Chociaż pilarki spalinowe są przeznaczone do określonego celu, pomogą Ci w wielu pracach ogrodowych. Nie trzeba być ekspertem, aby używać piły łańcuchowej i dbać o swoją posesję. Jeśli na posesji sąsiada znajdują się przerośnięte gałęzie, piła łańcuchowa może okazać się pomocna. Aby ułatwić ich usunięcie, należy przyciąć je w odpowiednim miejscu.

Ze względu na swój rozmiar i ciężar powalone drzewo może być bardzo trudne do usunięcia. Czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko pociąć drzewo na mniejsze kawałki, które będą łatwiejsze do przetransportowania przez innych. Do wycięcia małych gałęzi z ogrodu można użyć piły elektrycznej. Dzięki temu Twoja posesja będzie wyglądać lepiej. Upewnij się, że wybrany model ma wysoki moment obrotowy, aby poradzić sobie nawet z największymi gałęziami.

W tej kategorii znajdują się również pilarki spalinowe, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci energii. W przypadku konieczności wyjazdu w teren rekreacyjny można zabrać ze sobą pełny kanister. Umożliwi to szybkie napełnienie zbiornika paliwa w przypadku jego wyczerpania. Ta wygodna opcja pozwoli Ci na komfortową pracę w dowolnym miejscu.

Pilarka spalinowa w zależności od mocy może być wykorzystywana do produkcji drewna opałowego na zimę lub do kominka. Kłody o różnych średnicach można pociąć na małe kawałki i przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym lub magazynowym. Drewno nie będzie się marnować, a jego przechowywanie będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.

Pilarki spalinowe można wyposażyć w wiele dodatkowych funkcji. Wiele z nich, jak np. hamulce czy zintegrowane ssanie, sprawia, że pilarka jest bezpieczna i wydajna. Prawidłowe ostrzenie łańcucha to ważna czynność, która ma bezpośredni wpływ na długość życia urządzenia. Piła łańcuchowa jest prosta w obsłudze. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki ergonomicznym uchwytom.

Przy wyborze pilarki spalinowej należy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Na każdym etapie bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego modelu. Może to zabrzmi banalnie, ale skupienie się na konkretnych parametrach nie zawsze da odpowiedź na pytanie, która pilarka spalinowa jest najlepsza. Na czym należy się skupić, szukając odpowiedniego modelu Poniżej przedstawiono najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę podczas użytkowania narzędzia. Najważniejszym parametrem jest ciężar. Być może zastanawiasz się, co to oznacza dla narzędzia, które jest dla Ciebie odpowiednie.

Pilarka spalinowa jest zwykle używana do podstawowych prac ogrodowych i przy ścinaniu mniejszych drzew. Jej waga wynosi zazwyczaj około 4 kg. Ten model doskonale sprawdza się w ogrodzie i w domu.

W naszym asortymencie znajdują się również cięższe pilarki spalinowe. O ich wadze decyduje rodzaj łańcucha i pojemność zbiornika. Ciężar urządzenia będzie miał wpływ na komfort pracy. Należy wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Moc pilarki to kolejny parametr, który określa jej przeznaczenie. Piła może wykonać więcej pracy, jeżeli ma większą moc. Moc wyjściowa jest często wyrażana w koniach mechanicznych (kW) lub kilowatach. Dla lekkiej gospodarki leśnej i ogrodnictwa najlepsza jest maszyna o mocy 2,5-5 koni mechanicznych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojemność skokową silnika. Im większy jest silnik, tym trudniejsza będzie praca.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę długość prowadnicy. Im dłuższa prowadnica, tym łatwiejszy będzie proces cięcia. Do prac profesjonalnych najlepsza jest prowadnica o długości około 40 cm, natomiast do użytku domowego idealna jest prowadnica o długości 35 cm. Przy mniejszych gałęziach i drzewach owocowych dobrze sprawdzi się nożyce do gałęzi, zwane też spalinowymi.

Należy również zwrócić uwagę na zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Należy również zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki emituje pilarka spalinowa. Pilarki spalinowe należą do najgłośniejszych modeli.

Jeśli masz odpowiednie słuchawki, nie będziesz narażony na uszkodzenie słuchu. To akcesorium ochronne jest dostępne w naszej ofercie. Używając piły łańcuchowej do cięcia ogrodu, nie zapominaj o sobie. Podczas pracy nie należy przeszkadzać sąsiadom. Unikaj używania piły łańcuchowej we wczesnych godzinach porannych.

Przy wyborze pilarki zwróć uwagę na to, jakie akcesoria są do niej dołączone. Przydatnym akcesorium jest lejek, który ułatwia napełnianie zbiornika pilarki spalinowej i ogranicza rozlewanie paliwa. Obsługa pilarki będzie mniej kosztowna.

Dostępne są także różne akcesoria do maszyn ogrodowych, takie jak olej do mieszanek paliwowych. Preparat ten zapewnia bezawaryjną pracę takiego urządzenia jak pilarka spalinowa. Środek ten zapobiega zacieraniu się silnika i zapewni trwałość pilarki na wiele sezonów.

Dostępne są również akcesoria, które ochronią Cię podczas pracy. W naszym asortymencie znajdują się również wspomniane wcześniej słuchawki. Oferujemy również wygodne gogle, które ochronią Twoje oczy przed szkodliwymi zanieczyszczeniami.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.