Łańcuchy

Łańcuchy

Najważniejszą częścią systemu jest piła łańcuchowa.

Łańcuch pilarki jest najbardziej zużywającym się elementem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ łańcuch umożliwia pracę z drewnem o różnych średnicach. Niestety, narzędzie to nie jest trwałe i musi być często ostrzone lub wymieniane. Jednak dzięki niemu piła staje się bardziej użyteczna i funkcjonalna. Nie ma znaczenia, czy masz mały czy duży ogród.

Każdy materiał jest inny. Zadbaliśmy o to, abyś mógł znaleźć w tej kategorii łańcuchy do pił łańcuchowych o różnych właściwościach i parametrach. Możesz wybierać pomiędzy lekkimi łańcuchami o niskim współczynniku, a ciężkimi łańcuchami stalowymi do cięcia najtwardszego drewna. Praca będzie udana dzięki specjalnemu uzębieniu, które zmniejsza ryzyko cięcia poza krawędzią. Nie uszkodzisz pozostałej powierzchni ani nie wyślizgniesz się ostrza z rąk.

Zebraliśmy modele o różnych parametrach, które mogą być używane w jednym miejscu. Można je łatwo przymocować do maszyny i dostosować do sytuacji. Znajdziesz tu łańcuchy pasujące do różnych typów zębów. Znajdziesz tu łańcuchy o różnych kształtach zębów, np. o profilu bardzo ostrym lub pośrednim, a nawet profile tnące do okazjonalnego użytku.

MarktKraft sprzedaje wszystkie łańcuchy, których potrzebujesz do swojej pilarki spalinowej lub elektrycznej. Pozwoli Ci to znaleźć odpowiednią długość łańcucha do Twojego narzędzia. Możesz również polegać na mocnym i trwałym materiale, który wytrzyma najcięższe warunki pracy.

Chociaż łańcuchy mają zazwyczaj taką samą długość, każdy zestaw różni się liczbą i długością ogniw w obrębie jednego łańcucha. Dopasujemy każdy łańcuch wyprodukowany przez Oregon lub jakiegokolwiek innego producenta narzędzi. Nie tylko będziesz mógł podjąć decyzję w jednym miejscu, ale także dowiesz się, jak najlepiej wybrać właściwy produkt. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, czy dany łańcuch będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Co to jest piła łańcuchowa?

Porządkując posesję można zrobić więcej niż tylko skosić trawnik czy podlać kwiaty doniczkowe. Piła łańcuchowa jest doskonałym narzędziem w przypadku posiadania drzew lub sadu. Pilarki łańcuchowe i rębaki mogą być używane do cięcia, rzeźbienia lub oczyszczania drzew. Narzędzia te stanowią doskonałą alternatywę dla narzędzi ręcznych, które wymagają większej mocy i wymagają więcej czasu na wykonanie pracy. Co zrobić z łańcuchem i piłą?

Zbyt duże przeszkody dla drzew owocowych mogą hamować ich wzrost. Trzeba je co jakiś czas przycinać. Do pozbycia się nadmiaru gałęzi nie jest potrzebny sekator. Nie będą one w stanie przeciąć grubszego materiału. Drzewo można kształtować za pomocą piły i odpowiedniego łańcucha. Pozwoli to zrobić miejsce dla nowych pędów. Dotyczy to wszystkich innych drzew znajdujących się na terenie posesji. Do cięcia dużych kawałków drewna na mniejsze części można użyć piły łańcuchowej z pilarką spalinową lub elektryczną. Informacje te przydadzą się każdemu, kto chce uporządkować swój ogród lub przygotować drewno na opał.

Dzielenie gałęzi na mniejsze kawałki to świetny pomysł, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca. Można je układać jedna na drugiej, aby rozpalić ogień w kominku. Piła łańcuchowa jest przydatna do rzeźbienia w drewnie, w zależności od jej ostrza. Piła łańcuchowa może dobrze zastąpić narzędzie ręczne. Za pomocą piły łańcuchowej można wykonać dowolny kształt, a duże kawałki można wykorzystać do złożenia bardziej rekreacyjnych mebli.

Ważne jest również, aby prawidłowo naostrzyć łańcuchy w bezpieczny i skuteczny sposób. W naszym sklepie MarktKraft znajdziesz produkty potrzebne do wykonania tej czynności.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy dokonywaniu wyboru.

Warto zainwestować w najlepsze prowadnice i łańcuchy, które zapewnią Ci płynną i szybką pracę. Sklep MarktKraft dla majsterkowiczów posiada szeroki wybór trwałych i niezawodnych akcesoriów do pilarek łańcuchowych. Opcji jest wiele, ale jak wybrać odpowiedni dla siebie model? Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Omówimy również skróty, które mogą nie być oczywiste, ale są niezwykle ważne.

W tej kategorii znajdują się piły łańcuchowe pasujące do większości pilarek elektrycznych i spalinowych. Jest on uniwersalnie kompatybilny, więc nie musisz się zastanawiać, czy Twój sprzęt będzie z nim współpracował. Wystarczy, że dopasujesz długość i grubość łańcucha do pilarki spalinowej. Liczba ogniw. Nie jest to takie proste, jak się na początku wydaje. Podziałka łańcuchów tnących, czyli odległość między osiami dla pierwszego i trzeciego nita. Wartość ta, podzielona przez 2, oznacza, ile cali będzie potrzebnych do zakupu produktu. Grubość ogniw jest mierzona w milimetrach. Parametry mogą być również podawane w calach. Kolejną ważną informacją jest liczba ogniw napędowych, które przechodzą przez rowek. Jest to łatwe do znalezienia, ponieważ łańcuch do pilarek elektrycznych jest dość prosty.

Można wybrać łańcuch, który nadaje się zarówno do pilarek spalinowych, jak i elektrycznych. Wydajność narzędzia zależy od kształtu i rodzaju źródła zasilania. Ostre zęby są najlepsze do cięcia drewna, które jest ciężkie i ma gładką powierzchnię. Typ pośredni, który można określić jako okrągłe półdłuto, jest w stanie poradzić sobie z lekko zaolejonym drewnem. Można ich używać zarówno do zadań profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Dłuto ukośne jest ostatnim wyborem i nadaje się do prac w ogrodzie.

Wybór podziałki może mieć wpływ na jakość i bezpieczeństwo pracy. Istnieją dwie możliwe wartości: 1,4 cala, czyli najmniejsza, i 0,404 cala, czyli największa. Najważniejsza różnica polega na zastosowaniu. Ta opcja jest najlepsza dla drzew owocowych o cienkich gałązkach lub pniach. Jest ona często stosowana w leśnictwie. Należy zwrócić uwagę na liczbę ogniw, które poruszają się w rowku, a także na ich grubość. Zębów jest często dwa razy więcej niż ogniw. Zapewniają one również prawidłowe działanie piły.

Łańcuchy do pilarek elektrycznych mogą posiadać specjalne oznaczenia producenta, na które należy zwrócić uwagę. Mogą to być liczby lub litery znajdujące się na spodzie łańcucha. Jest to grubość lub podziałka w calach. Nadal można znaleźć odpowiednią piłę łańcuchową. Dokładne wartości można sprawdzić w specyfikacji lub na etykiecie. Możesz przejrzeć wszystkie modele dostępne w naszej ofercie i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.