Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne to przyjazny dla środowiska sposób na koszenie trawy.

Kosiarka elektryczna pozwoli utrzymać trawnik w czystości i porządku. Dobrze utrzymany trawnik wymaga starannego koszenia. Do jego pielęgnacji potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Dzięki naszym urządzeniom możesz kosić trawnik cicho i w sposób przyjazny dla środowiska. Można ich również używać w domu lub przed sklepami, biurami i innymi budynkami.

Istnieje wiele sposobów zasilania kosiarek. W sprzedaży dostępne są kable o różnej długości i różnych typach do kosiarek elektrycznych. Łączy on urządzenie z zasilaniem. Kosiarka natychmiast się ładuje i można z niej korzystać tak długo, jak długo wtyczka znajduje się w gniazdku. Istnieje wiele modeli, które sprawdzą się w przypadku różnych rodzajów trawy, a ich wybór jest bardzo szeroki. Kosiarka jest lekka i ma duże koła, które poradzą sobie z nierównościami terenu.

Do kosiarki elektrycznej można dodać dodatkowy napęd lub zdać się na własną pracę. Tego typu sprzęt zapewni dodatkowe wsparcie przy pracy na dużych powierzchniach. Kosiarka elektryczna z napędem jest popularnym wyborem, ponieważ nie wymaga użycia dużej siły. Nie musisz koniecznie wybierać tego modelu. Maszyny bez napędu są zwykle lżejsze i wygodniejsze w prowadzeniu. Jeśli masz w ogrodzie piękne rośliny, drzewa lub krzewy, możesz dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Łatwo jest wybrać odpowiedni model. Weź pod uwagę swoje oczekiwania i parametry kosiarki. Oferujemy wyłącznie produkty od zaufanych producentów. Oferujemy produkty od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możesz wybrać model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Nie musisz być skrępowany kablem - istnieją kosiarki elektryczne, które zapewnią Ci komfort pracy.

Najbardziej użytecznym i popularnym urządzeniem do ogrodu jest kosiarka elektryczna. Dzięki niej możesz szybko i dokładnie przyciąć trawnik na żądaną długość, tak aby Twoja posesja wyglądała wspaniale.

Duże gumowe koła w kosiarkach elektrycznych ułatwiają manewrowanie nimi, a koszenie trawy wymaga niewielkiego wysiłku. Łatwość obsługi kosiarki elektrycznej jest również jej dużą zaletą. Posiada ona duże pojemniki na odpady, które mogą pomieścić wystarczającą ilość skoszonej trawy.

Niewątpliwą zaletą kosiarek elektrycznych jest niski poziom emitowanego przez nie hałasu. Są one zarówno ciche, jak i wydajne. Modele te pozwalają na ekologiczną uprawę. Kosiarki te nie wytwarzają spalin, które mogą osadzać się na roślinach i być wdychane. Kosiarka elektryczna może być doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na niezawodnym modelu, który jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Sklep MarktKraft dla majsterkowiczów prowadzą sprzedaż tego typu sprzętu ogrodniczego. Mamy wiele modeli znanych marek, takich jak Bosch, Gardena i MacAllister. Znajdziesz odpowiednią dla siebie kosiarkę wśród wielu modeli, które różnią się ceną, szerokością koszenia i mocą silnika.

Co jest ważniejsze od mocy, jeśli chodzi o kosiarkę elektryczną?

Wybór kosiarki elektrycznej nie musi być skomplikowany. Oprócz mocy urządzenia należy wziąć pod uwagę także inne parametry. Choć moc jest ważnym czynnikiem przy ocenie możliwości urządzenia w odniesieniu do wielkości i układu ogrodu, można ją również przeoczyć. Jak można dostosować moc do obszaru, który ma być skoszony?

Moc kosiarek jest zwykle mierzona w watach. Na tej podstawie określa się wydajność kosiarki, jej trwałość, a tym samym czas pracy. Mimo że kosiarki elektryczne mogą być używane tak długo, jak długo wtyczka jest podłączona do gniazdka, zbyt długie użytkowanie może spowodować awarię silnika. Moc wyjściowa takich kosiarek wynosi zazwyczaj od 1000 do 1800 W. Kosiarka elektryczna o mocy 1200 W jest idealna do małych ogrodów. Do ogrodów o powierzchni do 200 m2. Kosiarka elektryczna o mocy 1800 W umożliwia koszenie trawników o powierzchni do 600 m2.

O wydajności urządzenia decyduje również szerokość koszenia. Model o szerokości koszenia 33 cm może być używany do koszenia mniejszych trawników o powierzchni do 200 m2. Do powierzchni mniejszych niż 40 m2 wymagana jest szerokość 43 cm. Kosiarki o szerokości koszenia 46 cm sprawdzą się na powierzchniach większych niż 400 m2.

Bardzo przydatną funkcją jest regulacja wysokości kosiarki. Pozwala ona kontrolować długość trawnika. Modele z niższej półki cenowej wymagają osobnej regulacji każdego koła. Urządzenia z wyższej półki cenowej są zazwyczaj regulowane za pomocą jednej dźwigni.

Kosiarka elektryczna, która może pracować z silnikiem lub bez niego
Istnieją dwie opcje kosiarek elektrycznych: z silnikiem lub bez. Podjęcie decyzji może być trudne. Napęd jest atrakcyjną opcją dla kosiarki. Ma też pewne wady, których nie należy pomijać.

W przypadku dużych ogrodów dobrym wyborem jest kosiarka elektryczna z silnikiem. Dzięki temu jest ona znacznie bardziej wydajna i nie męczy tak bardzo jak inne modele. Ta opcja wiąże się z wyższymi kosztami eksploatacji. Do sterowania napędem potrzebna jest dodatkowa energia elektryczna. Łatwo jest zrozumieć, jak to działa. Można zapomnieć o pchaniu kosiarki, a zamiast tego skupić się na kierowaniu nią.

Czy warto kupić kosiarkę bez napędu? Jak najbardziej. Ponieważ nie mają one w środku żadnych dodatkowych układów, ich masa jest mniejsza. Dzięki temu łatwiej jest kierować kosiarką i przemieszczać ją. Pokonywanie nierówności terenu jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku kosiarek spalinowych. W ogrodach z dużą ilością zakamarków i szczelin dobrze sprawdzają się kosiarki bez napędu. Są one również tańsze w eksploatacji i utrzymaniu.

Wybór odpowiedniej kosiarki zależy od kształtu i wielkości ogrodu.

Warto również zwrócić uwagę na inne funkcje, takie jak zabezpieczenie przed przeciążeniem czy regulacja wysokości koszenia. Ergonomiczne uchwyty nie spowodują nadwyrężenia rąk podczas długotrwałej i intensywnej pracy. Niektóre modele są wyposażone w podkaszarkę. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma równego trawnika, ale nadal trzeba dotrzeć do trudno dostępnych miejsc pod zasadzonymi roślinami. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy wziąć pod uwagę pojemność kosza na trawę i szerokość koszenia. Zależy to jednak często od mocy silnika.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.