Głowice

Głowice

Głowica kosy to część zamienna do maszyn ogrodowych.

Konieczne jest zainwestowanie w sprzęt, który ułatwi zagospodarowanie dużych powierzchni wokół domu. Do trudno dostępnych miejsc można dotrzeć za pomocą kosiarki lub kosy mechanicznej. Regularna konserwacja jest ważna, aby przedłużyć żywotność drogiego sprzętu używanego do pielęgnacji terenów zielonych wokół domu. Wybór odpowiednich akcesoriów i części zamiennych ułatwi pracę w ogrodzie.

W głowicy tnącej kosy spalinowej znajduje się szpula, wokół której nawinięta jest żyłka. Służy ona do cięcia małych gałęzi lub trawy. Elementy tnące można wykonać z różnych tworzyw sztucznych, takich jak nylon lub aluminium, aby zwiększyć ich trwałość. W naszym asortymencie dostępne są również półautomatyczne głowice tnące. Są one wyposażone w przyciski, które delikatnie zwalniają żyłkę tnącą, ułatwiając wymianę elementu tnącego.

MarktKraft oferuje głowice do różnych urządzeń ogrodowych, takich jak kosy elektryczne czy podkaszarki do trawy. Możemy dostarczyć części zamienne renomowanych producentów, takich jak Nevada, Partner czy McCulloch. Możesz mieć pewność, że głowica tnąca, którą wybierzesz do swojej kosiarki lub kosy metalowej będzie trwała i pozwoli Ci szybko zapanować nad swoim ogrodem.

Głowica tnąca jest istotnym elementem wyposażenia ogrodu.

Głowice z podwójnymi stożkami tnącymi sprawdzają się w przypadku średniej i niskiej wysokości trawy. Modele czterostożkowe mogą być stosowane w mocnych maszynach o dużej pojemności silnika. Są one również w stanie skutecznie zwalczać wysokie chwasty. Ostrza o profilu okrągłym lub gwiaździstym mogą być stosowane do usuwania wysokich traw i chwastów z ogrodu. Aby ułatwić montaż, warto wybrać części, które zawierają komplet nakrętek i śrub. Należy również upewnić się, że są one solidnie zamocowane. To normalne, że z czasem sznurki stają się postrzępione. Można je wymienić, nawijając jeden na szpulę.

Głowica służy przede wszystkim do zapewnienia regularnej pracy urządzenia. Umożliwiają one bardziej efektywne i szybsze koszenie trawy. Dzięki temu praca staje się o wiele łatwiejsza. Zajmuje to również mniej czasu. To również zajmuje mniej czasu. Ponieważ opór jest mniejszy, urządzenie będzie działać dłużej i lepiej. Zadba o to odpowiednio dobrana głowica metalowa do kosy spalinowej.

Jak wybrać odpowiednią kosiarkę, podkaszarkę lub kosiarkę szczotkową?

Przed wyborem musisz zdecydować, jaki rodzaj głowicy chcesz mieć. Istnieją modele automatyczne i półautomatyczne. Jakie są między nimi różnice? Mimo że są tańsze, ręczne głowice tnące mogą być trudne do zamocowania na linie. Przed założeniem linki trzeba wyłączyć silnik. Następnie należy nacisnąć przycisk, aby samodzielnie wyciągnąć zużyty element tnący.

Automatyczna głowica kosy spalinowej ułatwia regulację żyłki tnącej. Po naciśnięciu przycisku element tnący sam się zwalnia. Aby nawinąć nową żyłkę, nie trzeba zdejmować głowicy. Modele półautomatyczne są najlepsze, jeśli chcesz ułatwić sobie konserwację. Szukasz produktu w przystępnej cenie? Może lepiej wybrać głowicę do kosiarki ręcznej.

Przed wyborem głowicy należy zmierzyć grubość żyłki, z którą będzie używana. Jest to ważne. Jeśli użyjesz żyłki o innym rozmiarze, możesz uszkodzić urządzenie. Dostępna jest głowica trymera o średnicy 2 mm. Ostrze to jest idealne do drobnej trawy, którą od czasu do czasu trzeba wyrównać. Do usuwania nieestetycznych, wysokich traw stworzyliśmy również modele z żyłką o średnicy 3 mm.

Uniwersalna głowica do podkaszarki jest przydatna, gdy używasz małej podkaszarki. Model z wytrzymałego tworzywa sztucznego jest zarówno lekki, jak i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu urządzenie będzie lekkie i wygodne w użyciu. Głowica podkaszarki stosowana jest w kosiarkach spalinowych lub podkaszarkach do trawy w celu zwiększenia odporności elementu tnącego na ścieranie. W naszym asortymencie znajdziesz szerokie prowadnice, dzięki którym żyłka nie będzie się nagle zrywać.

Czy na swojej posesji wykonujesz prace głównie kosiarkami spalinowymi?

Głowice półautomatyczne są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i mogą przecinać wyższe krzewy i chwasty. Czy jesteś w stanie używać kosiarki żyłkowej do koszenia trudno dostępnych miejsc? Wymagana jest odpowiednia głowica z elementem tnącym o odpowiedniej średnicy. To akcesorium można stosować w maszynach o dużej mocy, wyposażonych w silniki o pojemności większej niż 33 cm3. Nadaje się również do mniejszych modeli. Głowica ta może być używana do usuwania bardzo grubych chwastów, które w przeciwnym razie byłyby trudne do usunięcia przez inne maszyny. Do maszyn o dużej mocy dostępna jest również głowica z czterema ostrzami. Umożliwia ona usuwanie najtwardszych chwastów. Modele te mogą być używane do koszenia i rozdrabniania.

Ważne jest, aby upewnić się, że nóż i głowica są kompatybilne. Ważne jest, aby sprawdzić sposób mocowania tego osprzętu. Możliwe, że do napędu dysków tnących służy przekładnia kątowa. Z tego powodu zaleca się stosowanie głowicy mocowanej śrubami.

Moc nożyc lub wykaszarek powinna być dostosowana do mocy głowicy. Dzięki temu można dopasować narzędzie do zadania. Uniwersalna głowica z podwójnymi rdzeniami to doskonały wybór w przypadku maszyn o małej mocy i wykaszarek, które nie mają przekładni kątowej. Taka głowica jest idealna do pracy w terenie o małym zapotrzebowaniu.

Głowice półautomatyczne są najlepsze dla urządzeń o średniej mocy. Osprzęt ten musi być solidnie wykonany. Równie ważny jest automatyczny mechanizm blokujący. Zapobiega ona przyklejaniu się żyłki do twardszej trawy.

Kosiarki o dużej mocy będą potrzebowały głowicy najlepszej jakości. Można ją porównać do tarczy tnącej. Jest to odpowiednik głowicy tnącej, która posiada cztery obracające się na różnych wysokościach ostrza.

Głowica tnąca kosy spalinowej powinna być dopasowana do wykonywanej pracy. Element powinien być tym trwalszy, im bardziej wymagający jest teren. Dotyczy to zarówno materiału, z którego jest wykonana, jak i liczby włókien. Tylko dzięki odpowiedniemu dopasowaniu można poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi trawami i chwastami.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.