Rękawiczki

Rękawiczki

Rękawice do pracy - doskonała ochrona dla Twoich rąk.

Ważne jest, aby chronić dłonie podczas wykonywania wszelkich prac ogrodniczych, porządkowych lub remontowych. Pozwoli to uniknąć nieestetycznych zabrudzeń i bolesnych zadrapań. Rękawice robocze powinny być częścią codziennego ubioru. Będą one chronić Twoje ręce i dobrze o nie dbać.

Dzięki odpowiedniej ochronie możesz pielić ogród używając swoich rąk. MarktKraft sprzedaje rękawice zaufanych marek, takich jak FLO, Kaltmann i Vorel.

RĘKAWICE OCHRONNE - DO CZEGO MOGĄ CI SIĘ PRZYDAĆ?

W sklepie MarktKraft znajdziesz duży wybór narzędzi ogrodniczych i innych artykułów. Oznacza to, że znajdziesz tu również rękawice ochronne, które przydadzą się podczas wielu prac domowych i czynności. Do wyboru jest wiele rodzajów rękawic - gumowe, bawełniano-gumowe i poliuretanowe.

MarktKraft oferuje zarówno rękawice ochronne, jak i robocze. Oba terminy można stosować zamiennie, ale odnoszą się one do różnych rodzajów odzieży, które są odpowiednie do pracy w ogrodzie lub na budowie. Tylko rękawice robocze chronią przed brudem. Modele ochronne chronią dłonie przed czynnikami zewnętrznymi.

Rękawice ochronne można podzielić na trzy kategorie w zależności od poziomu ochrony. Produkty w klasie I i II są przeznaczone do użytku w domu i ogrodzie. Do pierwszej kategorii należą rękawice domowe i robocze. Produkty te nie muszą spełniać norm jakościowych. Są odporne na urazy i chronią przed delikatnymi substancjami chemicznymi, takimi jak środki czyszczące. Chronią przed urazami i skaleczeniami, czyli uszkodzeniami mechanicznymi.

MODELE I ZASTOSOWANIA RĘKAWIC ROBOCZYCH.

MarktKraft oferuje szeroki wybór rękawic ochronnych i roboczych. Możesz wybrać odpowiedni dla siebie model w dowolnym rozmiarze. Jaki rodzaj rękawic ogrodowych powinieneś wybrać? Otwarte palce są najlepsze do grabienia liści. Wzmocniona część wewnętrzna ochroni Twoje dłonie przed poparzeniami. Przewiewna część zewnętrzna i brak końcówek sprawią, że ręce będą chłodne podczas pracy.

Rękawice gumowe są najlepsze do pielenia ogrodu. Aby chronić dłonie przed skaleczeniami ostrymi gałązkami, można użyć modelu powlekanego lateksem do zamiatania liści w workach lub na wózku. Jeśli zamierzasz pracować z niebezpiecznymi narzędziami, takimi jak piła łańcuchowa, powinieneś nosić grube rękawice.

Rękawice do prac ziemnych muszą być wyjątkowo odporne na ścieranie. Rękawice te są przeznaczone do odchwaszczania i pracy z wilgotną glebą. Zalecany jest model z powłoką poliuretanową. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmiar modelu. Nie powinny być zbyt duże, ponieważ nie będą wygodne podczas pracy w ogrodzie.

Do lżejszych zadań, takich jak pielęgnacja rabatek lub przesadzanie kwiatów, rękawice robocze nie muszą być wzmocnione. Ich zadaniem jest ochrona dłoni przed brudem. Upewnij się, że wybierasz solidny model, który można prać i który ma odpowiedni rozmiar.

Do ciężkich prac, np. z narzędziami i szpadlami, najlepszym wyborem są rękawice lateksowe. koparki, szpadle, motyki, widły. Są one powlekane lateksem i mają grubą, chronioną powierzchnię. Zapewniają sprawność manualną, co pozwala na wygodną pracę.

Wodoodporne rękawice lateksowe są najlepsze do pracy z wodą, np. przy czyszczeniu dołów kompostowych lub stawów. Bawełniana podszewka pozwala skórze oddychać i zapewnia komfortowe warunki pracy.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE RĘKAWIC ROBOCZYCH?

Wybierając rękawice, zwróć uwagę na zagrożenia, przed którymi będą Cię chronić. Cieńsze rękawice robocze są wygodniejsze w użyciu. Zapewniają lepszy chwyt i są łatwiejsze do noszenia. Powinny być wykonane z odpowiednich materiałów.

Należy również wziąć pod uwagę rozmiar swoich dłoni. Rozmiar rękawic zależy od odległości między stawem kciuka (kośćmi paliczka) a obwodem dłoni. Należy również wziąć pod uwagę długość rękawic. Do drobnych zadań najlepszy jest krótszy model. Dłuższe rękawice ogrodowe są lepsze do większych prac.

Istnieje wiele rodzajów rękawic ogrodniczych. Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów są wykonane i jakie mają inne ważne cechy. Można kupić kilka par, a ich cena jest bardzo przystępna. Jednak przy intensywnej pracy szybko się zużywają. Należy zwrócić uwagę na trwałość i wygodę rękawic. Wygodne rękawice mogą utrudniać wykonywanie zadań. Najlepsze będą rękawice ochronne, które są wyprofilowane i wytrzymałe. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu rękawic można lepiej i szybciej wykonywać swoją pracę.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.