Grace

Grace

Motyczka jest niezastąpionym narzędziem w przydomowym ogrodzie lub sadzie.

W tym dziale znajdują się motyki, które są przeznaczone do stosowania w małych ogrodach. Narzędzia te mogą być używane ogólnie, nie tylko w ogrodzie, ale także w sadzie i na polu. Idealnie nadają się do pracy w ogrodzie oraz do pielęgnacji grządek owocowych i warzywnych.

Kultywator ogrodowy to narzędzie, które może być używane do uprawy gleby. Posiada trzy zęby i jest przeznaczony do przesuwania gleby z jednej strony na drugą. Narzędzie to może być również używane do niszczenia i usuwania chwastów z rabat kwiatowych i innych miejsc. Motyczka to narzędzie z trzonkiem i przymocowanym ostrzem. Ten produkt pomoże Ci uporać się z korzeniami, chwastami i innymi niepożądanymi elementami. Produkty te mogą być stosowane do odchwaszczania podjazdów, nagrobków i ścieżek ogrodowych.

W sklepie MarktKraft dostępnych jest wiele modeli, z których można skorzystać podczas dokonywania wyboru. Dzięki temu będziesz mieć wszystkie narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie.

CO TO JEST MOTYKA OGRODOWA?

Motyka ogrodowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych. Można jej używać zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Ostrze głowicy motyki ogrodowej zakończone jest różnie wyglądającym ostrzem w zależności od modelu. Określa ono obszar zastosowania. Narzędzia MarktKraft mają ostrza ze stali nierdzewnej, które są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kształt głowicy motyki wyróżnia modele z ostrzem stożkowym, motyką holenderską, motyką sercową i motyką holenderską.

MOTYKA I KULTYWATOR - TYP I ZASTOSOWANIE.

Motyka o stożkowym ostrzu to niezwykle precyzyjne narzędzie do rozbijania i spulchniania gleby. Ze względu na niewielkie rozmiary i wagę jest łatwa w użyciu. Nie jest zalecana do odchwaszczania.

Motyka holenderska lub motyka łukowa ma cienkie ostrze, które jest lekkie. Ten typ motyki może być używany do obrzeży grządek lub usuwania mchu. Motyczka ta doskonale nadaje się do rozdrabniania gleby i odchwaszczania, ale nie jest odpowiednia do pracy z roślinami.

Motyczki ogrodowe sercowe są przeznaczone do napowietrzania gleby i wykonywania precyzyjnych prac. Ostra końcówka sprawia, że nie nadaje się ona do pielenia. Świetnie nadaje się do przecinania małych korzeni i usuwania chwastów. Do motyki sercowej często dołączany jest kultywator ręczny, który pomaga napowietrzać glebę.

Ostre końcówki motyki lub kultywatora ręcznego z widłami mają zdolność napowietrzania gleby. Wystarczy wbić je w ziemię. Nie należy ich używać do przewracania gleby ani rozbijania grudek.

MOTYCZKI: KTÓRE Z NICH DZIAŁAJĄ NAJLEPIEJ?

Rodzaje motyk można również podzielić ze względu na rodzaj uchwytu. Na komfort pracy duży wpływ mają trzonki. Istnieją trzonki stalowe, aluminiowe i drewniane.

Hak ogrodowy z drewnianym trzonkiem nie nadaje się do długotrwałego użytkowania. Najlepiej jest chronić końcówkę przed wilgocią i impregnować ją. Ze względu na drewniany trzonek narzędzie jest nieco ciężkie. Należy wybrać wyważony model z trzonkiem o odpowiedniej długości, dostosowany do wykonywanego zadania i stanowiska.

Niezwykle wygodne jest używanie motyki z trzonkiem aluminiowym. Jest on lekki, wytrzymały, odporny na korozję i uszkodzenia. Dodatkowa osłona z miękkiego tworzywa sztucznego zwiększa komfort użytkownika. Z trzonkami aluminiowymi można używać zarówno krótkich, jak i długich motyk.

Dostępna jest również profilowana motyka ogrodowa z trzonkiem stalowym. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas pracy. Ta cecha pozwala zachować najlepszy kąt kontaktu ostrza z glebą. Ze względu na większą masę sprzętu motyka będzie również mocniej uderzać o ziemię. Stalowe trzonki są cięższe, ale bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność.

Na co zwrócić uwagę wybierając kultywator ręczny?

Kultywatory ręczne mogą być używane w ogrodach warzywnych, sadach i innych miejscach w ogrodzie. Urządzenia te mogą być używane do spulchniania wierzchnich warstw gleby bez konieczności jej przewracania. Motyka może być używana do szybkiego i łatwego spulchniania gleby na grządkach lub do przygotowania gleby do wysiewu nasion. Jest ona przydatna do mieszania gleby z kompostem i usuwania korzeni chwastów.

Motyka ogrodowa jest idealna do pielęgnacji trawnika. Umożliwia pionowe nacinanie gleby, ułatwia napowietrzanie, podlewanie i usuwanie mchu z darni. Grabie do trawy są niezbędne w każdym ogrodzie lub sadzie. Przy wyborze narzędzia weź pod uwagę swoje możliwości i potrzeby. Narzędzia MarktKraft są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które posłużą Ci przez całe życie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.