Sekatory

Sekatory

Sekator to podstawa wyposażenia ogrodnika.

Narzędzia ogrodnicze są niezbędne do pielęgnacji roślin w ogrodzie. Sekator jest doskonałym narzędziem do utrzymania kondycji, wyglądu i owocowania kwiatów, krzewów lub drzew. Do przycinania pędów, małych gałęzi i części drewnianych idealnie nadają się sekatory i sekatory ręczne.

Sekatory japońskie są również bardzo wytrzymałe. Doskonale nadają się do cięcia twardszych materiałów. Można nimi ciąć zarówno grube, młode gałęzie, jak i starsze, grubsze pędy. To narzędzie jest niezbędne w każdym ogrodzie lub sadzie, w którym rosną drzewa.

Do czego przydają się sekatory?

Do tej kategorii należą sekatory ogrodowe. Te podstawowe narzędzia powinny znajdować się w każdym ogrodzie działkowym i przydomowym. Narzędzia te umożliwiają pielęgnację wszystkich rodzajów zieleni, w tym drzew, krzewów, ogrodów kwiatowych i warzywnych. Dostępny jest sekator, który może być używany do przycinania suchych lub zdrewniałych gałęzi. Rączki z tworzywa sztucznego są dopasowane do dłoni, dzięki czemu można je wygodnie trzymać. Jest lekki, co oznacza, że nawet po długim czasie pracy nie poczujesz zmęczenia.

Przycinanie teleskopowe jest łatwe dzięki temu sekatorowi. Można nim łatwo przycinać winogrona, maliny lub róże. Stalowa konstrukcja została pokryta teflonem, dzięki czemu do nożyc nie przyklejają się żadne drobinki.

W asortymencie znajduje się również sekator z wysięgnikiem. Jest on przydatny do pracy na wysokości. Jego wydłużony kształt umożliwia usuwanie wyższych gałęzi i drzew z sadu. W tej kategorii znajdują się profesjonalne sekatory ogrodnicze różnych marek, takich jak Gardenia Verve i Fiskars. Możesz wybrać model, który najbardziej Ci odpowiada, bez konieczności odwiedzania wielu sklepów.

Sekatory - modele i zastosowanie.

MarktKraft oferuje wiele sekatorów, które mogą być używane do różnych celów. Dowiedz się, jakie jest przeznaczenie poszczególnych modeli, aby wybrać najlepszy dla siebie produkt.

Sekator kowadełkowy składa się z pojedynczego ostrza i płaskiej formy, którą należy docisnąć do innego metalowego elementu. Ten model jest idealny do cięcia twardych pędów, ponieważ nie wymaga dużego nacisku. Dostępny jest także sekator nożycowy z dwoma ostrzami. Wygląda on jak nożyczki, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Dzieje się tak, ponieważ oba ostrza zachodzą na siebie. Taki sekator doskonale nadaje się do precyzyjnego cięcia.

Sposób korzystania z urządzenia można podzielić na trzy rodzaje sekatorów: jednoręczne, dwuręczne i tyczkowe. Model jednoręczny: Jest to niewielkie narzędzie do przycinania, którego można używać jedną ręką. Ten model jest idealny do cięcia łodyg i kwiatów o długości do 3 cm. Nożycowa konstrukcja ułatwia cięcie gałęzi. Nieprzywierająca powłoka zmniejsza tarcie podczas cięcia sekatorem jednoręcznym. Modele dwuręczne mogą być używane jedną ręką, natomiast model dwuręczny wymaga użycia dwóch rąk. Możliwe jest szybkie i łatwe cięcie gałęzi o grubości do 5 cm.

Podkrzesywarka tyczkowa jest wyposażona w teleskopowy drążek, który umożliwia przycinanie gałęzi o grubości do 4 cm z odległości kilku metrów. Miękkie uchwyty sekatorów tyczkowych sprawiają, że są one idealne do pracy przez wiele godzin. Są one dobrze wyprofilowane i pokryte miękkim tworzywem sztucznym, co poprawia ich jakość. Mechanizm tnący sprawia, że są łatwe w użyciu i nie wymagają użycia dużej siły. Teleskopowy nóż do przycinania jest wykonany z trwałego i odpornego na stłuczenia materiału.

Czego należy szukać w sekatorach ręcznych?

Zwróć uwagę na jakość i konstrukcję modelu, który wybierasz. Modele MarktKraft są często pokryte specjalnymi powłokami, które znacznie ułatwiają przycinanie. Upewnij się, że rączka Twojego modelu ma powłokę antypoślizgową, aby się nie ślizgała.

Wybierając najlepszy sekator do przycinania żywopłotów lub innych roślin, należy zwrócić uwagę na łatwość jego użycia. Narzędzie powinno się czuć w rękach i powinno być lekkie. Stabilność zapewnią ergonomiczne, dobrze wyprofilowane uchwyty pokryte powłoką antypoślizgową. Zwróć uwagę na elementy zmniejszające opór podczas cięcia, dzięki którym ręce i ramiona nie będą się zbyt szybko męczyć.

Sprzęt wysokiej jakości będzie służył przez lata i zapewniał komfort pracy. Sekatory MarktKraft mają trwałe, hartowane ostrza wykonane z wysokiej jakości stali węglowej lub nierdzewnej. Niektóre modele są pokryte specjalną powłoką, która zmniejsza tarcie podczas cięcia.

Jak wybrać najlepszy sekator do swojego ogrodu?

MarktKraft posiada wiele modeli sekatorów ręcznych, które pozwolą Ci zadbać o stronę wizualną. Możesz wybrać model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom oraz potrzebom konkretnych roślin.

Sekatory kowadełkowe są wykonane z pojedynczym ostrzem. Są mniej precyzyjne niż ich dwuostrzowe odpowiedniki, ale wymagają mniejszej siły nacisku podczas cięcia. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku suchych i zdrewniałych pędów. Dwa precyzyjne ostrza zapewniają szybkie i gładkie cięcie w przypadku sekatora nożycowego. Nadaje się do cięcia młodych pędów i gałęzi. Zastanów się, jakich sekatorów będziesz używać i wybierz odpowiedni model z oferty.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.