Kosy ręczne

Kosy ręczne

Kosa ręczna jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego ogrodu.

Mimo że na rynku dostępne są kosiarki spalinowe i elektryczne, kosa ręczna pozostaje popularnym narzędziem. W niektórych przypadkach to proste rozwiązanie wciąż może okazać się nieocenione. Może służyć przez całe życie, jeśli jest odpowiednio konserwowana i dbana.

Są to kosy ręczne. Kosy te są doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć proste narzędzie pomocne w ogrodnictwie, rolnictwie, leśnictwie i sadownictwie. Ze względu na wysoki poziom hałasu kosa ręczna może być używana w miejscach, w których zabronione jest stosowanie innych typów silników. Narzędzie to może być również stosowane, gdy nie jest dostępna podkaszarka elektryczna.

Do czego potrzebna jest kosa ręczna?

Można łatwo przycinać zarośla na wzniesieniach, zboczach, nierównym terenie, pagórkach i w rowach. Są bezpieczne dla środowiska. Kosiarka ręczna nie emituje zanieczyszczeń ani spalin, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla osób dbających o środowisko naturalne.

W ofercie znajdują się nie tylko kosy. Są to drewniane elementy, które można wykorzystać do wiązania kos. Elementy te pozwalają na prawidłowe zamocowanie ostrza, dzięki czemu kąt cięcia można dostosować do osoby wykonującej pracę. W ofercie sklepu można znaleźć również inne akcesoria, które ułatwią koszenie. Kowadła - nie musisz wyjeżdżać daleko, aby skompletować swój zestaw narzędzi.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ KOSĘ DO ZAROŚLI.

Budowa kosy jest prosta. Składa się ona z uchwytu i ostrza. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest narzędzie. Najbardziej wytrzymałe i odporne są kosy ręczne wykonane z kutej stali. Wykonana jest z mocnej, wytrzymałej stali, która idealnie nadaje się do cięcia grubych zarośli. Kosa może zostać naostrzona poprzez stukanie w nią, a następnie ręczne ostrzenie. Wykonanie narzędzia zajmuje dużo czasu, ale warto poczekać. W idealnym stanie kosa może służyć przez wiele lat.

Przy wyborze kosy zwróć uwagę na jej długość i szerokość. Ząbkowany sierp to bardzo poręczne narzędzie, którego długość ostrza wynosi 50-60 cm. Umożliwia łatwe cięcie trawy i chwastów. Jest lekka i łatwa w użyciu, ponieważ ma wąskie ostrze. Narzędzie o ostrzu powyżej 70 cm umożliwia szybkie koszenie dużych powierzchni.

Obsługa jest również łatwiejsza dzięki profilowi uchwytu. Większość kos do trawy w sklepie MarktKraft ma prosty uchwyt, ale są też takie, które mają profilowane uchwyty. Wyprofilowany uchwyt kosy do trawy jest wygodniejszy i pozwala utrzymać ciało w najlepszej pozycji. Aby zwiększyć komfort pracy, wyreguluj wysokość narzędzia.

Kosa do trawy może być delikatnym narzędziem. Produkty niskiej jakości łatwo ulegają uszkodzeniom i rdzewieją. Sklep MarktKraft sprzedaje trwałe, odporne narzędzia od zaufanych dystrybutorów, którzy zapewniają wysoką jakość i długotrwałe właściwości ostrza.

Na MarktKraft.pl znajdziesz także wyposażenie potrzebne do konserwacji kosy. Do przecinania zarośli i gęstych krzewów przyda Ci się klin wykonany z drewna, który przymocuje ostrze do rękojeści. Bardzo przydatne jest także narzędzie do ostrzenia kosy. Dzięki niej można przygotować narzędzie tnące w najbardziej efektywny sposób. Bijaki MarktKraft wykonane są ze stali, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do rozłupywania drewna można dokupić klin. Można go łatwo włożyć w szczelinę bez użycia specjalistycznego sprzętu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.