Cięcie

Cięcie

Jakie narzędzia do przycinania będą potrzebne w Twoim ogrodzie?

Posiadanie odpowiednich narzędzi do pielęgnacji ogrodu i sadu jest niezwykle ważne. Choć piły łańcuchowe i nożyce mechaniczne ułatwiają pielęgnację ogrodu, to nadal trudno wyobrazić sobie ogrodnictwo bez sekatora czy piły ręcznej. Sklep MarktKraft posiada szeroki wybór narzędzi tnących. Znajdź takie, które najbardziej Ci odpowiada!

NIEZAWODNE NARZĘDZIA DO CIĘCIA ROŚLIN.

Ten dział poświęcony jest narzędziom tnącym, które przydają się w pracach ogrodowych, takich jak pielęgnacja roślin czy obróbka drewna. Znajdziesz tu sekatory i kosy, a także nożyce do trawy, nożyce do żywopłotu i piły. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do najczęstszych zadań ogrodniczych. Możesz nam zaufać, że pomożemy Ci we wszystkich pracach ogrodowych, w tym w ścinaniu drzew lub wykonywaniu mniejszych cięć.

SEKATORY I INNE NARZĘDZIA TNĄCE.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem przycinania małych gałęzi krzewów lub drzew jest użycie sekatora ręcznego. Do wyboru są dwa rodzaje sekatorów. Sekatory nożycowe są wyposażone w dwa ostrza, co pozwala im precyzyjnie ciąć pędy bez ich zgniatania. Sekatory kowadełkowe mają jedno ostrze, ale mają większą siłę cięcia. Dlatego lepiej nadają się do cięcia twardych, zdrewniałych gałęzi przy minimalnym wysiłku.

Najprawdopodobniej potrzebna będzie kosa ręczna. Urządzenie to jest przydatne do usprawnienia pracy w ogrodzie, sadzie, lesie i na terenach rolniczych. Rozwiązanie to jest przydatne w miejscach, w których nie wolno używać kosiarek spalinowych lub elektrycznych. Kosiarki ręczne mogą być wykorzystywane do przycinania krzewów na terenach o dużym nachyleniu, w rowach lub na nierównym terenie. Ponieważ nie emitują spalin ani niedozwolonych związków, kosiarki ręczne są bezpieczne dla otaczającego środowiska. Dostępne są również przydatne akcesoria, które można wykorzystać do naprawy sprzętu.

Podkaszarka do trawy jest niezbędnym elementem wyposażenia warsztatu. Narzędzia te są niezbędne w każdym ogrodzie lub na działce. Dzięki nim Twój trawnik będzie wyglądał wspaniale. Te nożyce sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach, do których nie dotrą podkaszarki i kosiarki. Nożyce można wykorzystać do przycinania żywopłotów, krzewów, kwietników i rabat kwiatowych. Ergonomiczne, wysokiej jakości uchwyty są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zmniejsza zmęczenie dłoni. Wyprofilowany kształt narzędzia zapewnia precyzyjne cięcie. Urządzenie jest łatwe w obsłudze nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Do ręcznego cięcia gałęzi niezbędna jest ręczna piła do gałęzi. Do usuwania żywego drewna lub gałęzi można użyć piły zwanej Fox Tail z zakrzywionym ostrzem o promieniu 40 cm i regulacją kąta nachylenia. Do cięcia suchego drewna, np. desek lub większych gałęzi, potrzebna jest piła kabłąkowa. Piła ma prosty brzeszczot, który można wymieniać, i jest przymocowana do wygiętej ramy. Jest to uniwersalna piła, która może być używana do cięcia suchego drewna lub żywych gałęzi. MarktKraft może dostarczyć sprzęt, który można przymocować do teleskopowego wysięgnika o regulowanej długości. Niektóre zęby są wykonane z hartowanej stali, a inne mają powłokę zmniejszającą tarcie.

SPALINOWE I ELEKTRYCZNE PODKASZARKI DO ŻYWOPŁOTÓW.

Ręczne narzędzia tnące mogą okazać się nieefektywne i męczące, jeśli masz duży plac. Istnieje wiele opcji elektrycznych, spalinowych i akumulatorowych narzędzi tnących. Ponieważ nie emitują one spalin, są bardziej przyjazne dla środowiska. Mogą mieć mniejszy zasięg od gniazdka elektrycznego (modele sieciowe) lub krótszy czas między kolejnymi ładowaniami (modele akumulatorowe). Chociaż podkaszarki spalinowe są cięższe, mają lepsze parametry i większą moc. Nawet z grubymi gałęziami można sobie poradzić bez uszkadzania ostrza i silnika. Model ten jest również lżejszy od modeli przewodowych i można go przenieść z dala od zabudowań, co pozwala wygodnie zająć się ogrodem.

AKCESORIA DO NARZĘDZI TNĄCYCH - OGRODNICTWO.

Chcesz, aby Twoje narzędzia tnące służyły Ci przez lata. Zaopatrz się w akcesoria zamienne. Możesz zapoznać się z naszymi brzeszczotami do pił ręcznych. Są one dostępne w różnych wariantach, takich jak. Idealnie nadają się do cięcia mokrego drewna. W ofercie znajdziesz także przyrząd do ostrzenia. Usunie ona wszelkie odpryski z części roboczych siekiery i przywróci jej pierwotną ostrość, dzięki czemu będzie mogła być używana przez długi czas. Warto kupić zapasowy trzonek do siekier. Sprawdź w asortymencie sklepu MarktKraft jakie modele mamy dla Ciebie!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.