Bramy garażowe

Bramy garażowe

Bramy garażowe - bezpieczne zamknięcie dla każdego garażu.

Garaż jest integralną częścią domów wielorodzinnych i innych budynków. Chroni pojazd przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Służy również do ochrony samochodu przed kradzieżą. Aby bramy garażowe działały prawidłowo, konieczne jest ich odpowiednie wykończenie. Zapewniają to bramy garażowe.

Bramy garażowe to zasadniczo drzwi, które zamykają wjazd do garażu. Mimo że są mniejsze niż tradycyjne skrzydło bramy, pełnią tę samą funkcję. Chroni mienie garażu. Może chronić przed deszczem i gradem. Zapewnia ochronę przed ekstremalnym zimnem i gorącem. Jedną z najważniejszych cech bramy garażowej jest jej izolacyjność cieplna.

Bramy garażowe nie tylko ograniczają dostęp do garażu osobom niepożądanym. Można je również wykorzystać do ochrony garażu przed podmuchami wiatru. Bramy garażowe mogą być wykorzystywane do przechowywania narzędzi, opon i innych akcesoriów warsztatowych. Dzięki bramom można stworzyć wielofunkcyjne wnętrza.

Bramy garażowe segmentowe i uchylne.

Do wyboru jest wiele bram garażowych. Możesz wybrać rodzaj bramy garażowej, sposób otwierania i przestrzeń, jaką zajmują. MarktKraft ma w swojej ofercie produkty, które sprawdzą się zarówno w większych, jak i mniejszych garażach. Dostępne są modele do domów jednorodzinnych i bliźniaczych.

Najbardziej popularne są bramy segmentowe i uchylne. Model dwudrzwiowy został już niemal całkowicie wyparty. Rozwiązania te zapewniają wygodę i bezpieczeństwo.

Nasze bramy garażowe są wykonane z trwałych materiałów i wykończone w artystyczny sposób. Te bramy garażowe są niezwykle trwałe i dobrze spełniają swoją rolę. Można je dopasować zarówno do wjazdu do garażu, jak i do przestrzeni lub obszaru pod sufitem. Brama garażowa może być estetycznie wkomponowana w fasadę budynku. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie kolorów.

W przypadku bram segmentowych i uchylnych dostępne są zarówno modele ręczne, jak i zautomatyzowane. Można je zainstalować według własnego uznania. Aby zabezpieczyć wjazd do garażu, należy wybrać najlepszą bramę garażową.

Bramy garażowe uchylne to praktyczne i niedrogie rozwiązanie.

Jednym z najbardziej powszechnych i podstawowych rodzajów bram garażowych jest brama uchylna. Jest to zazwyczaj pojedynczy element wykonany z blachy falistej. Jest ona mocna, trwała i długowieczna, a przy tym odporna na uszkodzenia mechaniczne. W konstrukcji bramy garażowej uchylnej stosuje się również tworzywa sztuczne. Tworzywo sztuczne jest często stosowane w uchwytach. Umożliwiają one ręczne otwieranie bramy garażowej w przypadku utraty zasilania lub nieprawidłowego działania systemu automatycznego zamykania.

Bramy uchylne są dobrze zabezpieczone przed podmuchami wiatru i kradzieżą. Są łatwe w montażu i łatwo się otwierają. Łatwo jest utrzymać bramę w czystości. Bramę można również pomalować samodzielnie, jeśli farba się łuszczy.

Bramy uchylne mogą być chronione przed wilgocią. Ich właściwości termoizolacyjne są jednak bardzo niskie. Takie bramy garażowe wymagają dodatkowego miejsca w stropie garażu i od frontu. Takie bramy garażowe są jednak jedną z najtańszych opcji na rynku.

Bramy garażowe segmentowe - oszczędność miejsca i właściwości termoizolacyjne.

Bramy garażowe segmentowe składają się z wielu sekcji stalowych ułożonych poziomo. Są one połączone za pomocą uszczelek i zawiasów, które zapewniają dobrą ochronę przed wilgocią i wodą. Ten typ bramy ma wielką zaletę: nie zajmuje dużo miejsca. Bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo, a następnie składają się do sufitu pod niemal idealnym kątem.

Te bramy garażowe mają doskonałe właściwości termoizolacyjne dzięki połączeniu zawiasów i uszczelek. Są wyjątkowo odporne na zimno. Dobrze przylegają do podłoża. Ma na to wpływ również uszczelka dolna. Często jest ona wykończona bramą garażową segmentową.

Do otwierania bram segmentowych stosuje się zazwyczaj systemy automatyczne. Jednak w przypadku przerwy w dostawie prądu możliwe jest ręczne otwieranie tych bram. Bramy te nie są wyposażone w zamki zewnętrzne. To odróżnia je od zwykłych bram garażowych uchylnych. Zamki takie często znajdują się w bramach rolowanych.

Naprawa lub renowacja bramy segmentowej jest trudniejsza niż w przypadku bramy uchylnej. Nie jest łatwo pomalować system stalowych paneli i uszczelek, który charakteryzuje bramy rolowane. W przypadku uszkodzenia lub zerwania uszczelki konieczna jest pomoc fachowców. Czasami konieczna jest wymiana całej bramy. Ten typ bramy garażowej jest idealny dla osób dysponujących ograniczoną przestrzenią. Bramy te wymagają prawie tyle samo miejsca, co bramy rolowane.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.