Pompy

Pompy

STRUMIEŃ W OGRODZIE LUB FONTANNĘ.

Pompy do oczka wodnego to podstawowe elementy, bez których oczko wodne nie może się obejść, ale często mogą one mieć decydujący wpływ na efekt końcowy. Pompa do oczka wodnego jest niezbędna, jeśli staw ogrodowy ma być czymś więcej niż tylko elementem estetycznym. Pompy pompują wodę do góry. W zależności od tego, jak jest ustawiona, może pompować wodę do góry.

Może być dostępny inny rodzaj produktu. Pompa fontannowa tworzy strumienie wody, które wznoszą się w taki sam sposób jak fontanna. Umożliwia to stworzenie wyjątkowego pokazu wodnego w oczku wodnym.

Od parametrów pompy wodnej zależy jej wydajność i efekt końcowy. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno urządzenia zatapialne, jak i natynkowe. Istnieje wiele opcji ciśnienia strumienia wody. Dzięki temu możesz stworzyć nieskończone możliwości aranżacji swojego ogrodu.

POMPA ZAPEWNIAJĄCA EFEKTYWNĄ HODOWLĘ RYB I ESTETYKĘ.

Architektura jest ważnym elementem w projekcie ogrodu. Dzięki niej będzie się on wyróżniał i nabierze wyjątkowego charakteru. Oczko wodne to jeden z najlepszych sposobów na zaprojektowanie ogrodu. Twój ogród stanie się zieloną oazą, miejscem, w którym będziesz mógł się zrelaksować na świeżym powietrzu.

Małe oczko wodne można wykonać łatwo i niedrogo. Wszystkie akcesoria niezbędne do budowy małego oczka wodnego znajdziesz na MArktKraft.pl, w tym pompy, które zapewnią odpowiedni przepływ wody.

Filtrowanie stawu pomoże utrzymać go w czystości, a także wyhodować ryby ozdobne i rośliny, które nadadzą mu wyjątkowy charakter. Na naszych półkach sklepowych można znaleźć wiele rodzajów pomp do oczek wodnych. Są one dostępne w różnych mocach i zakresach. Dzięki temu możesz dopasować sprzęt do swojego przydomowego oczka wodnego. Hodowla ryb jest łatwiejsza w dobrze napowietrzonej wodzie. Zwierzęta rozmnażają się szybciej i są większe.

Pompa do oczka wodnego może być także wykorzystywana do celów estetycznych. Za jej pomocą można utworzyć dowolnej wysokości wzniesienie, na które spada woda. Szum wody spływającej kaskadowo po wzgórzu jest bardzo relaksujący. Jest to także estetyczny dodatek do każdego, nawet najmniejszego oczka wodnego.

Podobne funkcje są dostępne w przypadku pompy fontannowej, ale w tym przypadku strumienie wody są wystrzeliwane w górę lub na boki. Ten wodny spektakl będzie wyjątkowym elementem każdej zielonej przestrzeni.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE POMPY STAWOWEJ.

Najprawdopodobniej wiele razy zastanawiali się Państwo, jaka pompa do oczka wodnego będzie najlepsza dla danego stawu. Dostępnych jest wiele opcji i podjęcie decyzji może być trudne. Zacznij od najistotniejszych parametrów tych urządzeń.

Wydajność urządzenia ma ogromne znaczenie. Maksymalną wydajność pompy w ciągu godziny nazywa się wydajnością. Parametr ten jest mierzony w litrach na godzinę i należy go dobrać odpowiednio do wielkości stawu. Wydajność pompy będzie tym większa, im większy będzie staw. Całą wodę należy wypompować w ciągu dwóch godzin.

MarktKraft ma w swojej ofercie wiele produktów, które mogą być stosowane z różną wydajnością. W przypadku mniejszych stawów wystarczy pompa do oczka wodnego o pojemności 1000 l. Jeśli staw jest duży, przydatna będzie pompa do stawu o pojemności 5000 l. Ważne jest, aby dostosować wydajność do przeznaczenia pompy. Powinna ona być obliczona zarówno dla kaskady, jak i fontanny. Jeśli woda nie zostanie dostarczona na odpowiednią wysokość, nie będzie płynąć.

Kolejnym ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia wody. Parametr ten ma kluczowe znaczenie, gdy woda musi być podniesiona na szczyt wzgórza. Pompy fontannowe również wymagają regulacji tego parametru. Dysze teleskopowe umożliwiają bezstopniową regulację wysokości podnoszenia wody.

Zużycie energii jest ostatnim parametrem, który należy uwzględnić w pompach. Jeżeli planujemy budowę stawu, pompa będzie pracować przez około osiem miesięcy. Spowoduje to duże zużycie energii elektrycznej. Może to spowodować znaczny wzrost rachunków za prąd, jeśli nie będzie się zarządzać zużyciem energii. Można zaoszczędzić pieniądze, przestawiając się na urządzenia zasilane napięciem 230 V.

Jakie parametry należy dobrać w zależności od wielkości i kształtu stawu? Małe oczka wodne potrzebują od 4,4 do 27 watów. Potrzebują wydajności od 500 do 2000 l/h i wysokości słupa wody od 70 do 190 cm. Średnie stawy wymagają mocy 42-160 W, wydajności 3500-9000 l/h i wysokości słupa wody 200-450 cm. Duże stawy wymagają mocy 100-350 W, wydajności 10000-25000 l/h i wysokości słupa wody 500-750 cm.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.