Filtry do okapów

Filtry do okapów

System filtrów okapu kuchennego jest jego integralną częścią.

W kuchni podczas gotowania mogą powstawać intensywne zapachy i cząsteczki tłuszczu unoszące się w powietrzu. Okapy kuchenne są w stanie przeciwdziałać tym skutkom ubocznym przygotowywania potraw poprzez odpowiednią wentylację powietrza. O wydajności okapu kuchennego decydują specjalne filtry, które zbierają wszelkie zanieczyszczenia z obszaru gotowania. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, filtry te należy regularnie wymieniać.

Filtry przeciwtłuszczowe są przeznaczone do pracy w obiegu otwartym. Istnieją filtry tłuszczowe, które mogą być stosowane w obiegu otwartym, tj. w okapach z szybami wentylacyjnymi, oraz filtry węglowe, które mogą być stosowane w okapach zamkniętych. W tym przypadku oczyszczone powietrze nie może opuścić pomieszczenia, więc musi być dokładnie przefiltrowane.

Istnieje wiele rodzajów filtrów do okapów kuchennych. Niektóre filtry można myć, a inne trzeba regularnie wymieniać, natomiast inne nie. Wymiana tych filtrów może być konieczna w zależności od częstotliwości użytkowania okapu kuchennego. Filtr okapu kuchennego nie powinien być używany zbyt często, jeśli urządzenie ma działać sprawnie.

Do okapu kuchennego można dobrać różne filtry tłuszczowe i węglowe. Do wyboru są filtry wykonane z różnych materiałów i o różnym stopniu zużycia.

Filtry filtrują powietrze, chroniąc urządzenie.

Bez filtra okap kuchenny nie będzie działał prawidłowo. Filtry usuwają z powietrza zapachy. Jest to szczególnie ważne w przypadku okapów, ponieważ okapy kominowe odprowadzają powietrze z pomieszczenia. Jeśli nie masz możliwości podłączenia urządzenia do wyciągu lub okapu kuchennego, rozważ zakup wysokiej jakości i wydajnego okapu kuchennego. Elementem, który zapewni CI pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, jest filtr węglowy.

Filtry są wymagane również w przypadku okapów kominowych, ale ich przeznaczenie jest inne. Filtry te chronią przed tłuszczem, który może być wchłaniany przez powietrze. Cząsteczki tłuszczu mogą gromadzić się wewnątrz rury i na silniku. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia. Filtr przeciwtłuszczowy do okapu urządzenia jest niezbędnym wyposażeniem.

Filtry pełnią również ważną funkcję zatrzymywania wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń, które nie są wyposażone w wyciąg lub pochłaniacz.

Jakich filtrów należy używać do okapu kominowego?

Okapy kominowe to urządzenia, które usuwają powietrze z pomieszczenia. W związku z tym pracują wydajnie i szybko. Nie wymagają one filtrów do usuwania zapachów, ponieważ są one łatwo usuwane z kuchni. Te modele wymagają stosowania filtrów do okapów kominowych.

Filtr tłuszczowy powinien być zainstalowany, jeśli posiadasz okap działający jako wyciąg. Cząsteczki tłuszczu mogą gromadzić się w przewodach wentylacyjnych i blokować przepływ powietrza. Tłuszcz ten może również gromadzić się na silniku, utrudniając jego czyszczenie. Regularne czyszczenie nie pomoże. Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra tłuszczowego do okapu kuchennego.

Filtry tłuszczowe są jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Filtry te mogą być wykonane z papieru lub włókniny (np. filtry akrylowe i włóknina). Filtry te są wykonane z włókien syntetycznych, które charakteryzują się wysoką chłonnością. Powinny być one wymieniane co 3-4 miesiące. Te dwa rodzaje należy wymieniać po 2-3 miesiącach normalnego użytkowania.

Filtr separatora tłuszczu można używać ponownie. Jest on wykonany z metalu, a dokładniej ze stali lub aluminium. Składa się z gęstej metalowej siatki, która zatrzymuje cząsteczki tłuszczu. Ten typ filtra można myć w zmywarce do naczyń. Filtr ten nie musi być wymieniany, ale można go regularnie czyścić. Jeśli jest często używany, zaleca się jego czyszczenie co osiem tygodni.

Jakie filtry są najlepsze do filtrów powietrza?

Pochłaniacze powietrza to zupełnie inny typ urządzenia. Jego zadaniem jest filtrowanie powietrza, aby mogło ono uwalniać masy powietrza pozbawione wilgoci, cząsteczek tłuszczu i zapachów. Dlatego filtry stosowane jako pochłaniacze kuchenne mogą mieć bardzo różne właściwości. Muszą one zatrzymywać nieprzyjemne zapachy w filtrze. Modele te są najczęściej wyposażone w filtry węglowe do okapów.

Istnieje wiele rodzajów filtrów węglowych. Najbardziej powszechną formą filtrów węglowych jest płaski dysk. Te owalne kosze mogą być używane do przechowywania granulek węgla aktywnego. Kosze te są w stanie bardzo dobrze zatrzymywać zapachy, wilgoć i cząsteczki tłuszczu. Filtr węglowy stosowany do przykrycia okapu spełnia dwie funkcje: działa zarówno jako filtr przeciwtłuszczowy, jak i oczyszczacz powietrza z różnych zapachów.

Należy regularnie wymieniać filtr węglowy. Pozwoli to na prawidłowe funkcjonowanie okapu i wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów. Regularne korzystanie z filtra pochłaniającego oznacza, że filtr należy wymieniać co najmniej raz na dwa miesiące.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.