Listwy przyblatowe

Listwy przyblatowe

Każda kuchnia powinna mieć listwy przyblatowe.

Nowoczesne kuchnie są połączeniem funkcjonalności i estetyki. Blaty kuchenne powinny być wykonane z solidnych materiałów. Nie jest łatwo znaleźć blaty, które pasowałyby do siebie. Nie będą one jednak zintegrowane ze ścianą. Obrzeża blatu są niezbędne, jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia była bardziej funkcjonalna.

Listwę przyblatową do blatu kuchennego można wykonać z wielu materiałów. Dostępnych jest wiele rozmiarów i kształtów. O wyborze rozmiaru i kształtu decyduje przeznaczenie listwy. Podstawowym zadaniem listew jest ochrona blatów i wypełnienie wszelkich szczelin. Listwa przypodłogowa jest na tyle elastyczna, że można ją uformować w dowolny kształt. Taką samą elastyczność masz w przypadku kolorów i wzorów. Listwa przypodłogowa jest odpowiednia dla każdej potrzeby.

Dzięki listwom przypodłogowym można uniknąć brudu, wilgoci i okruchów.

Zabezpiecz blat w miejscu styku ze ścianą za pomocą listwy przyblatowej. Pozwoli to utrzymać brud i okruchy z dala od krawędzi. Sklep MarktKraft.pl oferuje modele wykonane z trwałego PVC w różnych kolorach. Dostępnych jest wiele opcji, od jasnej okleiny bukowej, przez ciemne listwy przypodłogowe calvados, po egzotyczne kolory Afryki venge. Dzięki temu można dopasować profil blatu do profilu, tworząc żywą całość lub kontrast.

Idealne dopasowanie profilu chroni blat przed wilgocią i ułatwia jego czyszczenie. Warto rozważyć dodanie elementów wykończeniowych do profili, które można zamontować w trudno dostępnych miejscach, np. w narożnikach. Do zakrycia połączeń w narożnikach można użyć łączników i zaślepek. Dzięki temu meble zyskają wykończony wygląd.

Między dwoma blatami roboczymi zamontuj listwy przypodłogowe, wypełniając przestrzeń między nimi. Dzięki temu nic nie wpadnie do wnętrza kuchni i będzie ona utrzymana w czystości. Listwy przyblatowe należy zamontować przy zlewozmywaku. Znajduje się on w miejscu połączenia blatu ze ścianą. Zapobiega to uszkodzeniu blatu przez wodę, a nawet może spowodować jego gnicie lub falowanie. Ta sama zasada dotyczy bocznych listew przypodłogowych do blatów roboczych. Chronią one ich krawędzie przed wilgocią i zabrudzeniami.

Najważniejszym kryterium wyboru listwy przypodłogowej jest jej rodzaj.

Listwy przypodłogowe różnią się między sobą pod względem funkcji i właściwości. Na przykład silikonowa listwa przyblatowa to uszczelniacz, który może zastąpić silikon. Można ją umieścić w pobliżu zlewu, aby woda nie spływała za nią. Szczelinowe obrzeże blatu powinno być umieszczone pomiędzy dwoma elementami. Jeśli blat ma jakieś nierówności, można go zamontować przy ścianie.

Listwa kątowa łączy ze sobą dwa blaty. Listwa krawędziowa umożliwia łączenie blatów pod kątem 90 stopni. Boczna listwa przypodłogowa chroni koniec blatu. Można ją znaleźć zarówno w wersji lewej, jak i prawej.

Z jakiego materiału powinna być wykonana dobra listwa przypodłogowa?

Istnieją trzy opcje listew przypodłogowych, jeśli chodzi o materiał, z którego są wykonane. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zastanów się nad ich właściwościami. Nie są one tak ważne, jak względy estetyczne.

Najpopularniejszym produktem stosowanym w kuchniach jest aluminiowa listwa przypodłogowa. Jest ona odporna na działanie wysokich temperatur. Można ją montować nawet w pobliżu kuchenek. Aluminiową listwę przypodłogową można przyciąć tak, aby pasowała do każdej przestrzeni. Aluminiowa listwa może być wykończona paskami silikonu. Dzięki temu produkt dobrze przylega do ściany. Jest łatwa w montażu. Potrzebny jest tylko klej, który jest przeznaczony specjalnie do tego produktu.

Najtrwalsze listwy przypodłogowe są wykonane z metalu. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne i może wytrzymać bardzo wysokie temperatury. Innym rodzajem listwy, którą można umieścić obok pieca, jest ta. Ta listwa powinna być wykonana z produktu odpornego na korozję. Ze względu na swój naturalny wygląd najlepiej nadaje się do nowoczesnych kuchni. Miniaturowe listwy przypodłogowe są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie będą się tak bardzo rzucać w oczy w Twojej kuchni.

Dostępna jest również listwa przyblatowa z PCV. Produkt ten jest bardzo przystępny cenowo i popularny. Jego zaletą jest to, że jest bardzo elastyczny. Dobrze przylega do ściany i jest dostępny w wielu kolorach. Łatwo jest dopasować kolor blatu roboczego do listwy przypodłogowej. Ta listwa nie jest tak odporna na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Czy szukasz listew samoprzylepnych czy klejonych?

Użycie listwy samoprzylepnej jest bardzo proste. Jest ona pokryta klejem. Aby ją zamontować, wystarczy docisnąć ją do powierzchni. To rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Ten produkt wymaga płaskiej powierzchni. Lepsza jest szersza listwa samoprzylepna. Jeśli powierzchnia jest nierówna, najlepsza jest listwa przyklejana na klej. Wypełni ona wszelkie szczeliny i będzie lepiej przylegać. Dzięki temu będzie dobrze spełniać swoje zadanie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.