Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe

Wykładziny podłogowe - eleganckie i funkcjonalne.

Czy chcesz, aby Twoje podłogi wyglądały pięknie i funkcjonalnie? Może Twoje podłogi bardzo potrzebują renowacji, ale nie masz na to funduszy ani czasu. Wykładziny podłogowe mogą w tym pomóc.

Wykładzina dywanowa to elastyczny produkt z PCW, który może być również stosowany zamiast innych produktów. Zakryje ona niedoskonałości parkietu i pozwoli na łatwe poruszanie się w pomieszczeniach. Jest ona podobna do wykładziny dywanowej, ale jest przymocowana do ściany, dzięki czemu jest bardziej stabilna.

Trzy warstwy wykładziny dywanowej to podłoże, runo i osnowa. Każda warstwa służy do innych celów. Podłoże to spodnia część wykładziny, a osnowa to materiał nośny. O właściwościach użytkowych wykładziny decyduje runo. Są one doskonałym rozwiązaniem do wykładania podłóg w domu. Wykładziny biurowe pozostają popularnym wyborem do wykończenia podłóg w miejscu pracy. Ta kategoria zawiera przygotowane przez nas pozycje.

DLACZEGO WYBÓR WYKŁADZIN JEST TAK WAŻNY?

Wykładziny dywanowe są idealne do pomieszczeń, które wymagają przytulnej atmosfery. Miękkie, ciepłe wykończenie podłogi zachęca do chodzenia boso w domu. Pozwala to również na zachowanie jednolitego koloru podłogi, co może być przydatne przy tworzeniu unikalnych aranżacji przestrzeni.

Dywany są doskonałym miejscem zabaw dla dzieci, ponieważ pochłaniają i izolują zimne podłogi. Wykładziny dywanowe mogą amortyzować upadki i izolować od zimna. Niektóre dywany mają niezwykłe wzory, które mogą zainspirować Cię do stworzenia nowych zabaw dla dzieci. Możesz wygłuszyć swój dom, czyniąc go wygodnym dla wszystkich. Dzięki nim odgłosy kroków nie będą przeszkadzać w koncentracji i relaksie.

Można je również wykorzystać jako osłony na schody. Istnieje wiele opcji pokryć. Można dopasować różne style do odpowiedniego modelu.

WYKŁADZINA - SZTUCZNA CZY NATURALNA?

W zależności od upodobań można wybierać spośród różnych materiałów. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także właściwościami. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę przestrzeń, w której będzie umieszczony przedmiot, oraz cechy, które najbardziej nas interesują.

Najpopularniejsze są modele wykonane z włókien sztucznych, takich jak nylon, polipropylen czy akryl. Modele te są odporne na zabrudzenia i wgniecenia oraz łatwe do czyszczenia. Ponieważ nie wchłaniają kurzu ani mikroorganizmów, są szczególnie przydatne w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez alergików.

Ponadto dłużej zachowują piękny wygląd i są bardzo odporne na ścieranie. Idealnie nadają się do pomieszczeń często uczęszczanych, takich jak korytarze czy salony. Świetnie sprawdzają się również jako wykładziny biurowe. Wiele z nich ma właściwości wolno palące się. Zmniejsza to prawdopodobieństwo pożaru w razie jego wystąpienia.

Dywany wykonane z włókien naturalnych są bardziej odpowiednie do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. Można je wykonać z sizalu lub bawełny. Doskonałe właściwości mają również dywany wykonane z włókien zwierzęcych, takich jak wełna owcza lub wełna wielbłądzia. Są one miękkie w dotyku i dobrze izolują. Jeśli potrzebne są oba rodzaje materiałów, można zdecydować się na użycie włókien mieszanych.

Aby poprawić właściwości izolacyjne i akustyczne podłogi, można użyć podkładu. Rodzaj wybranego podkładu powinien być dopasowany do podłoża, na którym będzie układana wykładzina. Kauczuk nie sprawdzi się na betonie, juta jest świetna na ogrzewanie podłogowe, a filc jest uniwersalny.

RODZAJE WYKŁADZIN.

Wybór właściwej wykładziny może być trudny, zwłaszcza gdy trzeba wziąć pod uwagę tak wiele jej właściwości. Nie jesteś pewien, która wykładzina jest najlepsza dla Twoich potrzeb? Klasyfikacja wykładzin pomoże Ci poruszać się w gąszczu produktów.

Składa się ona z dwóch liczb. Pierwsza liczba oznacza budynek, w którym wykładzina będzie najbardziej efektywna. Numery 2 i 3 dotyczą wykładzin przeznaczonych do użytku domowego, natomiast numery 4 i 5 oznaczają wykładziny, które mogą być stosowane w pomieszczeniach przemysłowych.

Druga cyfra jest używana do określenia stopnia zużycia, jaki wykładzina może wytrzymać. Liczba ta może wynosić od 1 do 3. 1 oznacza najbardziej odporne wykładziny do pomieszczeń, które są rzadko używane, natomiast 3 oznacza wykładziny, które mogą wytrzymać częsty ruch i inne szkodliwe czynniki. Ważnym parametrem jest gramatura, czyli masa wykładziny. Od niej zależy gęstość włókien. Produkt będzie bardziej trwały i odporny, jeśli jego wartość będzie wyższa. Zwiększy się również jego ciężar. Wykładzina jest tym cięższa, im jest grubsza.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.