Listwy wykończeniowe

Listwy wykończeniowe

Obrzeża dywanowe są niezbędne w przypadku wykładzin.

Wykładziny dywanowe to wciąż popularny sposób na zwiększenie komfortu podłóg. Listwa do wykładzin jest niezbędna do ochrony krawędzi wykładziny dywanowej. Dzięki niej wykładzina nie będzie się strzępić i będzie dobrze przylegać do podłogi. Zapewni to bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, w tym dzieciom.

Listwa przypodłogowa do wykładzin dywanowych jest drugorzędnym elementem aranżacji. Jest bardzo mała. Może mieć znaczący wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia. To Twoja broń, gdy chcesz uzyskać piękne wykończenie podłogi. Można ją wykorzystać do zakrycia niedoskonałości i ochrony ścian przed zabrudzeniami.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno listwy plastikowe, jak i aluminiowe. Do ochrony dywanów na schodach mogą być potrzebne listwy, które można zastosować w progach lub modelach skośnych.

SAMOPRZYLEPNA LISTWA PRZYPODŁOGOWA LUB LISTWA WCISKANA.

Oferowane produkty można dopasować do krawędzi wykładziny, ponieważ są dostępne w różnych długościach. Najłatwiejszym sposobem montażu pasków samoprzylepnych jest przycięcie ich na żądaną długość. Ten plastikowy pasek jest łatwy w montażu dzięki warstwie samoprzylepnej. Można wybierać spośród wielu kolorów i jest on łatwy w utrzymaniu.

Można ją stosować do paneli, drewna oraz jako listwę łączącą pokrycia z PCW. Ma jednak swoje ograniczenia. Jest mniej trwała i mniej uniwersalna niż inne listwy przypodłogowe.

Ciekawą i szybką alternatywą jest listwa przypodłogowa do wykładzin żebrowanych. Listwa ta posiada taśmę samoprzylepną, która mocuje do niej wykładzinę. Mocuje się ją do ściany za pomocą wkrętów i kołków. Zapewnia to jej wytrzymałość i stabilność. Do wykonania tej instalacji potrzebne są dodatkowe akcesoria, takie jak zaślepka lub narożnik wewnętrzny. Akcesoria te można szybko i łatwo zamontować.

Listwę przypodłogową można wykonać z wielu materiałów. Najpopularniejsze są tworzywa sztuczne i aluminium. Nie pozostawiają one śladów mocowania do podłogi. Może być stosowana do wizualnego zakrycia styku podłogi i ściany, a także miejsc, w których stykają się dwa rodzaje powierzchni, np. parkiet i wykładzina lub parkiet i płytki. Aluminiowe listwy przypodłogowe można znaleźć w różnych kolorach, pasujących do metali kolorowych.

Listwy do naciągania dywanów są najlepsze do wnętrz o regularnych kształtach. W razie potrzeby można je łatwo wymienić. Mimo że jest to rozwiązanie pracochłonne, nadal cieszy się popularnością. Wynika to z faktu, że duża siła naciągu wykładziny sprawia, że jest ona wygodniejsza w użyciu. Ma ona również lepszą izolację termiczną i akustyczną. Są one często stosowane w hotelach. Jeśli wybierzemy podkład tkany lub pleciony, taka listwa będzie idealna.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.