Regały metalowe modułowe

Regały metalowe modułowe

REGAŁY METALOWE: DO MAGAZYNU I DO DOMU.

Modułowe regały metalowe to wszechstronne i ciekawe rozwiązanie do organizacji przestrzeni magazynowej. Regały te idealnie nadają się do pomieszczeń komercyjnych i mieszkalnych. Wykonane są z wzajemnie dopasowanych elementów metalowych. Regały metalowe można samodzielnie montować, dzięki czemu można wybrać odpowiedni regał do garażu, warsztatu lub pracowni.

DLACZEGO REGAŁY METALOWE?

Modułowe regały metalowe są wykonane z wysokiej jakości stali. Aby zapewnić dodatkową odporność na korozję, często jest ona malowana proszkowo. Dzięki temu można je stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i gospodarczych, w których często panuje niższa temperatura i wyższa wilgotność.

Regały wykonane z elementów modułowych można montować w dowolny sposób. Zazwyczaj można stworzyć regały metalowe, korzystając z dostępnych komponentów, do których należą wsporniki, uchwyty i półki, a także śruby montażowe i podkładki. Jest to świetna opcja do aranżacji wnętrz o nietypowych kształtach i rozmiarach. Możesz wybrać liczbę i położenie półek, aby dopasować je do produktów, które chcesz umieścić.

Regały metalowe są popularne ze względu na ich wyjątkową estetykę. Najlepiej sprawdzają się we wnętrzach, które przedkładają funkcjonalność nad wygląd. Można jednak wybrać regał, który będzie uzupełniał wystrój wnętrza domu, zwłaszcza jeśli jest ono nowoczesne i industrialne. Regały na książki mogą być również pomalowane na nietypowe kolory, dodając ciekawy efekt wizualny do każdego pomieszczenia.

JAK ZAMONTOWAĆ REGAŁY MODUŁOWE?

Zdecyduj, jakiej wielkości ma być regał. Pozwoli Ci to wybrać elementy, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Podstawą regału są kątowniki i półki. W regale powinny znajdować się co najmniej cztery kątowniki. Możesz wybrać, ile półek chcesz, ale pamiętaj, że im więcej półek, tym większa konstrukcja i mniej miejsca między nimi. Do regałów można również dokupić akcesoria i inne dodatki do montażu.

Aby przymocować regał modułowy, należy dodać do niego akcesoria. Kątowniki i wsporniki, które są połączone razem, zapewnią solidną konstrukcję dla metalowych półek. Akcesoria te obejmują elementy wykończeniowe, takie jak podkładki pod stopy i śruby, które mają odpowiedni rozmiar, aby przymocować wszystkie komponenty. Ponieważ wszystkie komponenty mogą być wykonane w różnych rozmiarach, wielkość i złożoność regału zależy od wymagań użytkownika.

W kątownikach wykonuje się liczne otwory w regularnych odstępach. Regały metalowe mogą być montowane na różnych wysokościach. Jeśli zamierzasz przymocować mebel do ściany, pamiętaj, aby podczas montażu sprawdzić, gdzie znajdują się przewody i rury. Otwory pozwalają na tworzenie całych sekwencji. Jest to przydatne, gdy używasz regału do przechowywania, takiego jak półka, w spiżarni, warsztacie lub piwnicy. Bez względu na sposób montażu należy pamiętać, aby nie przykręcać górnego otworu. Zwiększy to stabilność górnej półki.

W przypadku półek, które będą narażone na duże obciążenia, zaleca się zastosowanie dodatkowych wsporników. Wsporniki te są wykonane z metalu i utrzymują półkę w miejscu. Ze względu na duże maksymalne obciążenie półki, w przypadku niektórych modeli zaleca się stosowanie wsporników. Aby wzmocnić konstrukcję, można użyć dodatkowych ram. Ramy te utrzymują półkę w środku i zapobiegają jej rozregulowaniu w wyniku dużych obciążeń lub regularnego użytkowania.

Należy zdecydować, czy stół warsztatowy ma być zakotwiczony do ściany czy do podłogi. Zwiększy to stabilność stołu warsztatowego i zapobiegnie jego przewróceniu się. Uniemożliwi to jednak łatwe przemieszczanie, dlatego przy każdej zmianie miejsca w pomieszczeniu trzeba będzie zdejmować regał. Ze względu na swoją wysokość i głębokość regały magazynowe powinny być przymocowane do co najmniej jednej powierzchni. Regały użytkowe o dużej wysokości powinny być zakotwiczone do ściany. Zwiększy to stabilność mebla, nawet jeśli jest ciężki, ale nierównomiernie obciążony.

Należy rozważyć, czy regał ma być zakotwiczony w podłodze czy nie. Istnieje wiele opcji. Regały metalowe pozostawione bez podparcia mogą spowodować poważne uszkodzenia podłogi. Najlepiej jest wybrać pasujące nóżki. Metalowe nóżki są bardziej wytrzymałe. Jeśli regał ma być mocno obciążony, lepiej się do tego nadają. Są bardziej atrakcyjne i chronią podłogę. Najlepiej sprawdzają się w regałach o mniejszym obciążeniu. Nóżki metalowe mogą być używane do trwałego przymocowania regału do podłoża.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.